Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ламинат, винил или паркет върху водно подово

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Ламинат, винил или паркет върху водно подово

    Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
    Нискотемпературно подово предполага умно управление. Как така в преходните сезони ще е студено? Ще работи на 22-25гр или колкото е комфортно. Това не е причина да си редя кашони по пода. Още повече върху завършена веднъж настилка от грес.
    Умно управление си има - интелигентен стаен термостат Хитачи.
    Въпроса е че аз не искам да ми работи подовото за този дето духа едни 4-6 месеца
    Само помпата е едни 180 вата дето ще ми работят на всеки час по 20 минути.
    А и вънка като е 25 градуса и пече слънце не ти е комфортно пода да е 20 градуса.
    Затова няма да е камък или плочки

    Първоначално публикуван от Gadnyara Преглед на мнение
    Питащият би могъл да направи тест дали неговата система ще се справи с пониженото топлоотдаване на евентуален ламинат. Ако при текущите външни температури загрее помещенията до 25-26*С с достатъчно хладен топлоносител (35-38*С), това значи, че ще има възможност при завършен под, да постига 22-23*С в същите условия. Така със сигурност ще знае дали този вариант (с ламинат) е работещ за него или го отхвърля от сега.


    За съжаление още я няма термопомпата не е купена - ще е на място на лято.



    Нищо не казахте за винила и винилните плочки?
    Има много красиви и скъпи по 50 лв/м2
    Дават ги да работят с подово обаче са 3-4мм максимум дебели и дали ще изолират в преходните сезони се чудя.
    Land Rover Discovery II, V8 4.0
    VW Golf VI variant
    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

    Коментар


    • #17
      От: Ламинат, винил или паркет върху водно подово

      Слагай гранитогрес. Най.здраво и безпроблемно. Относно преходните периоди децата да се научат да ходят с пантофи, а лятото бос си е рахат. Не слагай масивен паркет, защото обезсмисля подовото отопление. Мене така ме заблудиха преди 2 г., че нямало проблем до 2 см., а то си е перфектен изолатор. И накрая пернах плочите. Килим върху плочи с подово не е същото като масивен паркет върху подово.
      Последно редактирано от c_gul; 28-02-18, 19:26.
      За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

      Коментар


      • #18
        От: Ламинат, винил или паркет върху водно подово

        За масивния паркет +.Не става .Изолира.Все едно погребваш подовото.Винила е полимер по-добър изолатор от дървото ,та сигурно няма да е добър вариант и той.Ламинат 10мм. или гранитогрес.
        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

        Коментар


        • #19
          От: Ламинат, винил или паркет върху водно подово

          Първоначално публикуван от Gadnyara Преглед на мнение
          Питащият би могъл да направи тест дали неговата система ще се справи с пониженото топлоотдаване на евентуален ламинат. Ако при текущите външни температури загрее помещенията до 25-26*С с достатъчно хладен топлоносител (35-38*С), това значи, че ще има възможност при завършен под, да постига 22-23*С в същите условия. Така със сигурност ще знае дали този вариант (с ламинат) е работещ за него или го отхвърля от сега.

          Днес и утре са прекрасни (надявам се последни) дни за такива тестове.
          От гледна точка на поддържане на определена температура в стаята си абсолютно прав,но от друга страна трябва да се провери максималната температура за водата като отоплителен агент. И аз съм на кръстопът в избора си и затова вчера погледнах паркета ,който си харесахме най-много-ами допуска макс темп на водата 27 градуса . В Ютуба има много данни за точно определени паркети за проверка. Погледнах и корков паркет ,който го дават идеален за подово .без отделяне на вредни емисии и тем подобни........б+"х ма+ма му - към 90 кинта квадрата !? Значи трябва да се търсят алтернативни източници за доставка или да се комуникира хипер дипломатично ,твърдо и безкомпромисно с половинката .Почвам атака с пернишки хумор ,преди да си вмъкна предложението за частично полагане на грес и други най-подходящи материали . ( това става за хол с кухня ,където поне кухнята да си е с гранитогрес)

          Коментар


          • #20
            От: Ламинат, винил или паркет върху водно подово

            Здравейте колеги ,
            Да разбутам темата .
            По (не)зависими от мен причини се налага да правя ремонт на апартамент в градска среда(колко да е град Добрич) . Не е работа - моята си къща е !
            По настоящем - има локално котле на газ , радиатори и да не забравя на всяка стая на радиатора - термо глава .
            Искам да подчертая тази "ТЕРМО ГЛАВА" .
            Термо главата мери градуси и е чисто механична - като термостат на Москвич.
            Нямам никакви оплаквания - мери си и си прави каквото трябва , според това как я нагласиш - аналогово от 0 до край.

            До тук с хубавото . Реших (помислих си че съм решил) да си правя водно подово отопление (така и така ще загробя едни пари , като ще е сврака ...).
            И започнах с (моля ако има колеги от тази фирма да не търсят дявола сиреч мен в това излияние) рехавото - без реклами .
            Цената която ми обявиха за 30 кадрата , след 3 , ТРИ седмици , САМО ТРИ СЕДМИЦИ СЛЕД ЗАПИТВАНЕТО ..... беше колкото струва боксониера във калпав квартал.

            До тук добре - ясно е че ремонта е по скъп от новото .
            Реших да разчупя стереотипа - нямам толкова много пари да ги хвърлям на вятъра .
            Разрових се където можах , попитах приятели и се оказа , че може да не си купувам боксониерата .....

            И сега , понеже човек който прави ремонт в къщата си И ЖИВЕЕ там , си е крайно неадекватен и изнервен , попитах един стар (стар си е и мъдър) приятел за съвет .

            Мъдреца ми отреди :"Не си слагай ПОДОВО отопление " .
            След първоначания шок ...

            "Всичкия прахоляк от пода ще го дишаш" .

            А сега де - при положение , че ще се постигне отопление с почти нулево движение на флуидите в затвореното помещение , да не казвам ламинарно ...
            Как той стигна до това изяВЛЯВАНЕ ....

            Вие такива проблеми имате ли ?

            Коментар


            • #21
              От: Ламинат, винил или паркет върху водно подово

              Според мен това са глупости.
              Чул човека, че топлия въздух се вдига нагоре, и си мисли, че праха е като въздуха. Не е. Той си е тежък, и по принцип си стои долу.ю

              Е, ако има две-три внучета да дивеят из стаите-може и да се вдигне, ама пък не е толкова страшно.
              Що пепел и прах сме издишали в тракторите, та една домашна пепел ли ще ни плаши.
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • #22
                Ламинат, винил или паркет върху водно подово

                Като ползващ 2 жилища с водно подово едното къща другото апартамент мога да кажа ГЛУПОСТИ на търкалета
                Подовото с винил една идея по добро в преходни сезони когато не се отоплява държи по топъл пода на усещане и е по комфортно.
                Подовото с керамика една малка идейка по добре топлещо от това с винил.

                Едното подово е с компоненти на Рехау - не струва колкото боксониера
                Най скъпото бяха рехаувските кори за яйца.
                Land Rover Discovery II, V8 4.0
                VW Golf VI variant
                Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                Коментар


                • #23
                  От: Ламинат, винил или паркет върху водно подово

                  И аз бих казал, че са глупости на търкалета. Въздуха си циркулира отдолу-нагоре, независимо как го топлиш. Физика, да го ева....
                  "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                  Неизвестен мъдрец

                  Коментар


                  • #24
                    От: Ламинат, винил или паркет върху водно подово

                    А при по-малка разлика в температурите, скоростта на въздухът е по-малка.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Ламинат, винил или паркет върху водно подово

                      Откакто вкъщи сме на подово отопление и климатика не се използва, прахоляка е в пъти по-малко.
                      Току що си погледнах офертата за изграждане на подовото в новата къща: цената е 8100лв за 80кв.м чиста площ. Като вътре се включва котел, колектори, подложка на "пъпки" и всичко което е необходимо. Размерите ми ги взеха вечерта в 6, на другия ден по обед имах оферта на мейла.
                      RAV 4
                      F650GS

                      Коментар


                      • #26
                        От: Ламинат, винил или паркет върху водно подово

                        Първоначално публикуван от FREEFLYER Преглед на мнение
                        ...Размерите ми ги взеха вечерта в 6, на другия ден по обед имах оферта на мейла.
                        Да ти завиди човек направо ...аз ли съм най-големия карък.

                        А офертата от моята камбанария си е направо мечта !

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X