Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Чистене на сняг

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Чистене на сняг

    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
    И като разтопиш снега става киша локви и гнус.
    А у братско Осло що не става на гнус , а си изсъхва до плочки, пък не е като да вали по- малко от софийско равно поле.
    подаръци за мъже от FACOM
    промоция на читави инструменти

    и на хоби такива

    тел. О879 Ч8Ч 2З5

    Коментар


    • #62
      От: Чистене на сняг

      И още нещо, днес в Лондон и околовръст 40 мили наваля един ( 1 ) сантиметър сняг.
      Родителите бяха предупредени още преди два дни, че днес даскало за децата може да няма , пък М1 е затворена от обед още от Лутън.
      Та с една дума - не се коркайте ами вадете виното и ракията.
      подаръци за мъже от FACOM
      промоция на читави инструменти

      и на хоби такива

      тел. О879 Ч8Ч 2З5

      Коментар


      • #63
        От: Чистене на сняг

        В Ирландия има 10 см и се е засилило посещенението на църквите, има хляб по време на службата.


        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG-20180228-WA0008.jpg
Прегледи:1
Размер:87.8 КБ
ID:5782188
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #64
          От: Чистене на сняг

          И като казах Ирландия, една добра бизнес практика

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG-20180228-WA0009.jpg
Прегледи:1
Размер:84.6 КБ
ID:5782189
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #65
            От: Чистене на сняг

            Аз па тая вечер кат се прибирам, как ми бяха измръзнали ръцете и ей туканка на - малко остана да... подхвана...лопатата
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180228_173253[1].jpg
Прегледи:1
Размер:287.5 КБ
ID:5782191

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180228_173313[1].jpg
Прегледи:1
Размер:324.2 КБ
ID:5782192
            Ама пусто, нали се бързам по задачи

            Коментар


            • #66
              От: Чистене на сняг

              Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
              Аз па тая вечер кат се прибирам, как ми бяха измръзнали ръцете и ей туканка на - малко остана да... подхвана...лопатата
              Хахахах, никога преди не би ми хрумнало, че ще ме присърби на хвана лопата!
              Враг усраине

              Коментар


              • #67
                От: Чистене на сняг

                При нас е така:


                Хич и няма да чистя а ще го отъпча


                Land Rover Discovery II, V8 4.0
                VW Golf VI variant
                Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                Коментар


                • #68
                  От: Чистене на сняг

                  Като гледам момето на снимката как се мъчи се сетих един виц.
                  Подобна ситуация,обаче човека спира и предлага на момето да стои на топло в неговата кола,а той да свърши работата.Разбрали се.
                  Почнал нашия,ама скоро му измръзнали ръцете и се качил и той в колата.Помолил да си стопли ръцете м/у краката на девойката за по бързо.Момата се съгласила.Постоплил си ръцете и отишъл пак да рине.Пак му измръзнали и пак м/у краката.И така още неколко пъти.При поредното стопляне на ръцете,момата попитала-А не ти ли измръзнаха ушите???
                  Последно редактирано от gimax; 01-03-18, 09:51.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Чистене на сняг

                    Аз па се сещам за дневника на емигранта:

                    15 август. Ето че съм в Канада! Очарован съм от тази страна. Прекрасно
                    е. С нетърпение очаквам тези очарователни планини да се покрият със
                    сняг.
                    14 октомври. Канада е най-прекрасното място на света! Вчера пътувахме
                    извън града. Видяхме лосове! Толкова са чаровни и красиви! Тук
                    наистина е раят на земята!
                    11 ноември. Утре се открива ловният сезон за лосове. Това е ужасно.
                    Просто не мога да си представя, че някой може да вдигне ръка срещу
                    тези мили, безобидни създания. Чакаме да завали снегът. Харесва ни
                    тук.
                    2 декември. Най-сетне заваля сняг. Ура! Всичко е покрито с пухкаво
                    бяло покривало. Сякаш сме в коледна картичка! Замеряхме се със снежни
                    топки. Внезапно снегоринът мина покрай нас и зарина целия паркинг със
                    сняг, но аз набързо го изчистих. Колко е хубаво тук! Обичам тази
                    страна!
                    12 декември. Пак валя сняг. Снегоринът пак ми зарина целия паркинг.
                    19 декември. Цяла нощ валя. Не можах да почистя паркинга и закъснях за
                    работа. Тук наистина е прекрасно, но вече нямам сили да чистя
                    паркинга. Само да не беше този кретен със снегорина!
                    22 декември. Тази бяла гадост пак се сипа цяла нощ! Вече имам кървави
                    пришки по ръцете и кръстът ме боли! Оставам с впечатлението, че този
                    изрод със снегорина ме дебне иззад ъгъла и само чака да изхвърля снега
                    от паркинга: Мръсно копеле!
                    25 декември. Merry Fuckin’ Christmas! Пак този скапан сняг! Само да се
                    докопам до гърлото на този кучи син със снегорина! Местните тъпаци
                    изобщо не сипват сол по пътищата, човек може да се убие някъде!
                    27 декември. И пак валя цяла нощ! Трети ден не излизам от къщата, ако
                    не броим всяко изскачане след снегорина. Не мога да мръдна никъде.
                    Колата е някъде под снега, а някакъв идиот по телевизора обещава още
                    20 сантиметра тази нощ. Кретен! Ти знаеш ли колко лопати сняг са тия
                    20 сантиметра?!
                    28 декември. Онова кречетало от телевизора сбърка. Наваля 50
                    сантиметра. Този шиан сняг няма да се стопи до лятото! Снегоринът
                    заседна пред нашата къща и говедото, което го кара, дотърча да ми иска
                    лопата! Казах му, че съм счупил вече шест лопати, разчиствайки след
                    него, и сега ще счупя седмата в овчата му глава!
                    4 януари. Най-сетне измъкнах колата от снега и от паркинга!!! Отидох
                    до супермаркета да напазарувам. На връщане някакъв проклет лос изскочи
                    пред колата и ми разби цялата предница! Защо тия лaй ри ловците не
                    избиха всичките лосове още миналата година??! По пътищата гъмжи от
                    тези твари! Сега има да плащам 3000 долара за ремонт!
                    10 май. Край, заминавам за Флорида. Не мога да повярвам, че нормален
                    човек ще се съгласи да живее в ши _ната им Канада!
                    Враг усраине

                    Коментар


                    • #70
                      От: Чистене на сняг

                      Първоначално публикуван от gimax Преглед на мнение
                      Като гледам момето на снимката как се мъчи се сетих един виц.
                      Подобна ситуация,обаче човека спира и предлага на момето да стои на топло в неговата кола,а той да свърши работата.Разбрали се.
                      Почнал нашия,ама скоро му измръзнали ръцете и се качил и той в колата.Помолил да си стопли ръцете м/у краката на девойката за по бързо.Момата се съгласила.Постоплил си ръцете и отишъл пак да рине.Пак му измръзнали и пак м/у краката.И така още неколко пъти.При поредното стопляне на ръцете,момата попитала-А не ти ли измръзнаха ушите???
                      Хааха, знам го тоя Даже си пипнах ушите дали са в готовност Ама пусто - едно че бях пеша и второ - има там наблизо един фитнесклуб и таквиз спици обикновено са комплект с некой нацепен батка Даже и снимка не можах да направя като за пред хората...

                      Коментар


                      • #71
                        От: Чистене на сняг

                        Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                        При нас е така:


                        Хич и няма да чистя а ще го отъпча
                        И при мен е така. Изпитваме сериозна нужда от снеготопилни контейнери на трифазен ток с бъркалки, топилки на газ и т.н.
                        Пълно безумие.
                        Някой може ли да сметне в София колко тона сняг са паднали ,колко машиносмени са нужни и колко контейнера свързани с канализация + самата цена за изработка, че изобщо се споменава тая щуротия в темата?
                        Sent from my Nokia s fenerche

                        Коментар


                        • #72
                          От: Чистене на сняг

                          Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
                          И при мен е така. Изпитваме сериозна нужда от снеготопилни контейнери на трифазен ток с бъркалки, топилки на газ и т.н.
                          Пълно безумие.
                          Някой може ли да сметне в София колко тона сняг са паднали ,колко машиносмени са нужни и колко контейнера свързани с канализация + самата цена за изработка, че изобщо се споменава тая щуротия в темата?
                          In metric it is a very easy calculation. The only things we need to know are that snow has about 1/10th the density of liquid water, 1 litre (L) is 1000th of a cubic metre, and that 1 L of water weighs 1 kg... 3 m2 of snow x 50 cm deep is equivalent to 3 m2 of water x 50 mm deep.
                          Данни за Софето: 492 квадратни километра = 492 000 000 кв. метра по 30 см. сняг = 492 000 000 х 30 кг = 14 760 000 ТОНА, словом - четиринадесет милиона седемстотин и шестдесет хиляди ТОНА снег, баце, па нека да са глупости
                          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                          Коментар


                          • #73
                            От: Чистене на сняг




                            Снимката е от пред швейцарското посолство. Впечатли ме коментар под нея: “Дава отговори на много въпроси задавани постоянно”.


                            Коментар


                            • #74
                              От: Чистене на сняг

                              Чакай малко имаме покриви. Слагаме ги 50%- щот бум на строителството. Вземаме 1/10 за кубатурата ,че не го знаех. Правим 3 по 3 по 2 м. високи на всеки ъгъл и ни трябват около 39000 такива за 30 см. сняг само за столицата.
                              Обзавеждаме и още няколко града с такива, като прескачаме ,ромски махали и последни блокове в крайни квартали и вилни зони, и почваме да топим.
                              Теглим непосилен кредит за 9 реактора в Белене-че е нужно за топенето. Грейтуол правят багери плъгинхибриди ексклузивно за България. Върбакова подарява ЧЕЗ на църквата на баптистите в България и си прави частна атомна централа до р. Камчия. Вдигаме без да искаме цената на поликарбонатни плоскости почти до цената на златото. Още в 4 клас в училищата се оформят специализирани паралелки за фадромисти. Изнасяме дестилирана вода за Израел директно по тръби, да избием малко загуби
                              Всичко ще е по контейнери без грам сняг по улиците.
                              А ако паднат още 30 см. ще му мислим.
                              Последно редактирано от //Радо//; 01-03-18, 22:04.
                              Sent from my Nokia s fenerche

                              Коментар


                              • #75
                                От: Чистене на сняг

                                Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение



                                Снимката е от пред швейцарското посолство. Впечатли ме коментар под нея: “Дава отговори на много въпроси задавани постоянно”.
                                Това си е решението. Ако е по обилен снеговалежа няма да е чак така,но преспокойно може да се изисква подход откъм улица 1 м разчистен и от самия тротоар 1 м алея пешеходна. Другото на граница с пътното платно.
                                Sent from my Nokia s fenerche

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X