Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Чистене на сняг

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Чистене на сняг

    Първоначално публикуван от siem Преглед на мнение
    Аз пък предлагам да изчакаме до лятото и тогава проблема ще се реши сам. И без друго отговорните фактори чак тогава ще се събудят от зимен сън.
    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
    В 7/8 от България сняг има максимум пет дена в годината. Не е изгодно да се организира ловене на снежинките във въздуха.
    Това не е вярно ...има път във родината който и на 20 юли има проблеми със снега Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1482.jpg
Прегледи:1
Размер:586.4 КБ
ID:5782118Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка1440.jpg
Прегледи:1
Размер:621.1 КБ
ID:5782119
    На нас клиренс ни трябва , не скорост

    Коментар


    • #32
      От: Чистене на сняг

      Първото чистене на новия сняг го правя като хората. На купчини. Чистя пред портата, гаража който опира на тротоара и тротоара пред оградата ми. След това почва борба със снегорините при променлив успех. Като минат правят по 30-40 см. борд от буци и киша точно пред гаража. Аз съответно с мамата и лопатата го връщам на платното за да го разнесат колите. Стремя се да не е на буци, а разбито. Така 3-4 пъти през деня докато обстановката не се балансира. Иначе чистят до асфалт /улицата е глъавна/, но всичко качват на тротоара.
      сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
      dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

      Коментар


      • #33
        От: Чистене на сняг

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        Собствениците на прилежащи имоти са длъжни да изчистят тротоара. Много от тях го правят, като изхвърлят снега на улицата.

        Ей така от здрав разум правя извода, че това е умишлено създаване на предпоставки за ПТП.

        Какво трябва да се прави според вас със снега?
        Ясене явно заради Евро председателството са се напекли защото тази година за първи път от как другаря Тодор Живков сдаде властта по моята улица мина снегорин Наклона на греблото беше към паркиралите коли и разгони фамилията на навляците дето паркират аз с нивата естествено проблеми нямам . Един се опита с някаква Тойота да излезе силово през замръзналия сняг и си отпра бронята Аз като добър самарянин злобно му се изхилих и се прибрах на топло в нас Между другото пак явно заради тая Евро дивотия на Витиня за една нощ са изръсили над 300 тона сол при нормално за такъв снеговалеж 200 - 250 тона .
        Последно редактирано от sek.1; 28-02-18, 04:37.
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • #34
          От: Чистене на сняг

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          Собствениците на прилежащи имоти са длъжни да изчистят тротоара. Много от тях го правят, като изхвърлят снега на улицата.

          Ей така от здрав разум правя извода, че това е умишлено създаване на предпоставки за ПТП.

          Какво трябва да се прави според вас със снега?

          Ето как го решават трайно и възможно най-екологично в северните страни.
          Монтират си снеготопилни контейнери ,а и общините поставят мобилни такива достатъчно бройки на възлови места за обществено ползване.
          И след приключване на сезона прибират в нарочни складове.
          http://www.musorunet.ru/adresa_snego...yh_punktov.php
          Прикачени файлове
          Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
          Място и хора към които да принадлежи ...

          Коментар


          • #35
            От: Чистене на сняг

            Да се оревава света за неподчистен сняг двата пъти дето е валял тази година на мен ми идва леко излишно.
            И не само тази.
            Едно време беше нормално цяла зима да има сняг а не снежните дни да се броят с пръстите на едната ръка.
            Затова е имало решения.
            Сега като вали му се радвам като малко дете
            Враг усраине

            Коментар


            • #36
              От: Чистене на сняг

              Аз не виждам каква е драмата, при положение че след три дни валежи, пътищата са проходими, особено в София.
              В Астана в Казахстан снега го извозват с камиони, ама там цената на горивото е друга, зимата е дълга и основната причина е, че града е плосък и без наклони, и като започне да се топи снега улиците остават под вода от над 50 сантиметра.

              Коментар


              • #37
                От: Чистене на сняг

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180228_085837.jpg
Прегледи:1
Размер:503.0 КБ
ID:5782138

                Днес ще се въртят лопати пак.
                Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                Коментар


                • #38
                  От: Чистене на сняг

                  Е нема начин - който е чистил па ще чисти. Малък Сечко го дава по-ербап от Батя си, при нас вече наближава метър, таман да видим Баба Марта къв ще го извади...
                  Я, то имало коли по улицата

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180228_082213[1].jpg
Прегледи:1
Размер:242.6 КБ
ID:5782141
                  Ми де ша си фърляме боклука сега!?

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180228_082445[1].jpg
Прегледи:1
Размер:347.4 КБ
ID:5782143
                  А вчера тука някъде ми беше тротоара

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180228_083907[1].jpg
Прегледи:1
Размер:251.6 КБ
ID:5782145


                  П.п. Това със снеготопилните контейнери е перфектно решение. Мислил съм си че и при нас ще се появи нещо такова някога.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Чистене на сняг

                    Ако в София са почистени улиците,като на последната снимка на колегата-ще стане страшно,направо за неколко часа градът ще остане без здрави мпс-та.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Чистене на сняг

                      Първоначално публикуван от Николай Колев Преглед на мнение
                      Ето как го решават трайно и възможно най-екологично в северните страни.
                      Монтират си снеготопилни контейнери ,а и общините поставят мобилни такива достатъчно бройки на възлови места за обществено ползване.
                      И след приключване на сезона прибират в нарочни складове.
                      http://www.musorunet.ru/adresa_snego...yh_punktov.php
                      Това изглежда разумно и ... вероятно по-евтино решение отколкото да се извозва снега, но нещо не вдявам от снимките по какъв начин го топи ?!?!
                      Виждат ми се някакви дюзи които пръскат нещо, ама ако е така вероятно трябва и захранване, както и течност за целта или не е така ?
                      ама ще си е хамалогия ако трябва да го пълниш с лопатата , хората вероятно има подходяща техника да ги пълнят.

                      Аз всъщност въпреки до някъде хамалогията по чистенето, си му се радвам на снега Вероятно за големия град не е точно така, че много спънки в работата се получават и вероятно доста повече са недоволните. Ако може да си вали само на Витоша . А като се добави и фактора с местата за паркиране в претъпкания град и ситуацията вероятно изглежда плачевно.
                      Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                      И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                      вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                      Коментар


                      • #41
                        От: Чистене на сняг

                        Това ако се случи в софето вероятно ще има трибунал
                        Враг усраине

                        Коментар


                        • #42
                          От: Чистене на сняг

                          Първоначално публикуван от mohera Преглед на мнение
                          Това изглежда разумно и ... вероятно по-евтино решение отколкото да се извозва снега, но нещо не вдявам от снимките по какъв начин го топи ?
                          Топи го със слънчевата топлина. Когато има.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Чистене на сняг

                            Тези топилки имат вградени горелки, според зависи от какво е най-евтино в определения район съответно газ ,ток ,течно гориво или твърдо.
                            Етоhttp://xn----7sbbrqraey2acef.xn--p1ai

                            Свързват ги направо с канализацията и източват водата дирекно в нея.

                            Тръбите дето се виждат са на системата която облива насипаният вътре сняг с топла вода за да се ускори процеса , някои имат и бъркалки.Имат и своеобразен утайник за твърдите тела попаднали заедно със снега за да не се задръства уличната канализация.
                            Последно редактирано от Николай Колев; 28-02-18, 12:30.
                            Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
                            Място и хора към които да принадлежи ...

                            Коментар


                            • #44
                              От: Чистене на сняг

                              Всъщност сега ги разглеждах и аз и верно при руснаците е пълно с всякакви решения. Най-добре е разбира се всичко да е интегрирано в канализацията.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Чистене на сняг

                                Швеците понеже са прости не се занимават с глупости и ръсят мозайка.
                                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X