Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Чистене на сняг

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Чистене на сняг

    Един познат, пред къщата си в Банкя, е монтирал такива нагреватели, ама разходите не го притесняват чак толкова.

    P.S. Сега като се замислих, май и на него не му беше се едно, щото си купи апартамент в Бокар за зимата, че разходите по къщата през зимния сезон му бяха 3К/месец, ама това, а и покупката на апартамента, го коментирахме преди повече от 10г.
    Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 27-02-18, 12:44. Причина: P.S.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • #17
      От: Чистене на сняг

      За пред къща е ок,там имаш 20 квм да кажем,но за тротоар дълъг 250м от пряка до пряка,полагане на нова настилка,изправяне,подход за колички,инвалиди и тн и бюджета на община и град става невъзможен засега.Иначе е доста по- находчиво и еко да кажем.Лошото е че идеите ни си остават тук,ето,има 2- 3 идеи читави и как да им се даде гласност и дискусия за тях? Блъскаш се в една стена от бюрокрация,хабиш време и ангажираност и накрая се отказваш.Тва от опит го казвам за едно регулиране на светофарна уредба наскоро.Препращане от човек на човек 2 седмици и накрая се почувствах като просяк,молещ за милостиня едва ли не.

      Изпратено от моят MI 6 с помощта на Tapatalk

      Коментар


      • #18
        От: Чистене на сняг

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180227_140036.jpg
Прегледи:1
Размер:554.3 КБ
ID:5782074

        Сутринта го изчистих . Трупам го на купчина.
        Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

        Коментар


        • #19
          От: Чистене на сняг

          Аз пък предлагам да изчакаме до лятото и тогава проблема ще се реши сам. И без друго отговорните фактори чак тогава ще се събудят от зимен сън.
          Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

          Коментар


          • #20
            От: Чистене на сняг

            В 7/8 от България сняг има максимум пет дена в годината. Не е изгодно да се организира ловене на снежинките във въздуха.
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #21
              От: Чистене на сняг

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              Собствениците на прилежащи имоти са длъжни да изчистят тротоара. Много от тях го правят, като изхвърлят снега на улицата.

              Ей така от здрав разум правя извода, че това е умишлено създаване на предпоставки за ПТП.

              Какво трябва да се прави според вас със снега?
              Не знам за снега, ама кои части се определят като прилежащи и къде се определят така, е добро начало, за да знаем какво и как да чистим

              Коментар


              • #22
                От: Чистене на сняг

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180227_142859.jpg
Прегледи:1
Размер:533.9 КБ
ID:5782079

                А купчините да не загрозяват тротоарите трябва да изглеждат така!
                Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                Коментар


                • #23
                  От: Чистене на сняг

                  Снегът в града и на село си е твърдо проблем на местната власт и ако местното общество иска да се фащат снежинките у въздуха - ще си плаща по някакъв начин. Това е мое мнение и без да засягаме там известните приказки за крадене, усвояване и прочие. Всичко опира до пари, и някаква икономическа логика, все пак. Ако покривката е 15-20 сантиметра и след три дена го дават плюсова температура, трябва ли да се харчат пари за возене? Иначе ако е повече и се задава студ - с подходящи машини на най-близки открити площадки, река, море и т.н. Пак опираме до планиране и прогнозиране, щото пък и техниката сигур някой трябва да я има и тя стана дълга и широка... Преди много години съм го виждал в Москва - там с едни машинки като комбайни го товареха на самосвали и после изсипват до реката. Е преди 7-8 години и в нашия градец за едно денонощие падна един метър сняг и понеже сме на тясно и на баири, няма начин - почнаха да извозват. Няколко трактора багер-товарачи, Татрите от бившия ДАП и трупаха по площади и площадки. Става и така, ако ще има три месеца зима. Другото е малко популизъм, като на Цецо примера дето всеки ден трябвало да се мият рейсовете.

                  Айде и една снимка от мен от тая сутрин. Направихме си пъртина, ама с техника е по-лесно. Особено ако е злобен Бобкат /то Гел де/
                  Прикачени файлове

                  Коментар


                  • #24
                    От: Чистене на сняг

                    Когато чистя мястото ми пред къщата, винаги гледам да не го хвърлям на пътя. Но ако снега е много и стане един тунел по 1 метър и отгоре висок просто нямам избор. Хвърлям на платното, но не на буци, а го разпрашавам. Обикновено като минат няколко автомобила снегът или се стопява, или уляга. Не виждам как това ще причини ПТП. Нали шофьора е затова да прецени ситуацията. Ще намали и ще мине като пич. Друг е въпроса, ако някой не е виждал сняг и дава газ до дупка. И в това няма никакво значение каква е колата и какви са и гумите. После му поднесло, ми ще му занесе. Пък виж ти новата му кола имала 30 системи за сигурност, а той в последния момент скача на спирачката и чака системата да направи чудо. Дори да са от на дядо ми времето, ако човек е разумен няма да си създава главоболия. Разбира се и опит малко си трябва.
                    Ще е добре да се извозва снега примерно с камион или трактор. Но кой ще го товари? Ромите от Чистотата ще трябва да им вдигнат субсидиите. А аз да го товаря не става-не съм 24/7 вкъщи. Промяна скоро не очаквам. Преди няколко години(1-2) направиха ремонт на пътя, но разбира се некадърно. Управляващите не могат пътищата да ни оправят, абсурд за жици и токове или пък камиони за извозване. Още дълго ще си ходим с лопатите под ръка и ще си рием като булдозери.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Чистене на сняг

                      Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
                      [ATTACH=CONFIG]949348[/ATTACH]

                      Сутринта го изчистих . Трупам го на купчина.
                      Ех блазе ви на Вас с този равномерно паднал сняг.
                      Какво правим като снега е както при нас и малко след като си изчистил пак става така?




                      Land Rover Discovery II, V8 4.0
                      VW Golf VI variant
                      Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                      Коментар


                      • #26
                        От: Чистене на сняг

                        Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                        Ех блазе ви на Вас с този равномерно паднал сняг.
                        Какво правим като снега е както при нас и малко след като си изчистил пак става така?
                        Ай сега.Снега ти е виновен.Я как Даниел Чобанов е изчистил?Че и снежен човек направил? Отвътре му идва ей.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Чистене на сняг

                          Росене, не се оплаквай - отваряш портата и вятърът както се вижда - сам ще почисти пред нея до сухо
                          А по въпроса - точно говорих с приятел, който чистеше паркинга пред неговата си работа... Бе извикал едно Боб-кат че да се вре из ъглите, и фадрома за масовата част да товари и изнася към близката река...
                          Ами добре бе почистил
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Чистене на сняг

                            Първоначално публикуван от hurbo Преглед на мнение
                            За пред къща е ок,там имаш 20 квм да кажем,но за тротоар дълъг 250м от пряка до пряка,полагане на нова настилка,изправяне,подход за колички,инвалиди и тн и бюджета на община и град става невъзможен засега.Иначе е доста по- находчиво и еко да кажем.
                            ...
                            Моя човек си беше сложил нагреватели и пред оградата и на улицата, щото е под наклон, а и едва ли някога в живота си е рил сняг, пък и съм сигурен, че не го интересува колко е "еко", просто с копчето му е по-лесно.
                            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                            Коментар


                            • #29
                              От: Чистене на сняг

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              Собствениците на прилежащи имоти са длъжни да изчистят тротоара. Много от тях го правят, като изхвърлят снега на улицата.
                              Ей така от здрав разум правя извода, че това е умишлено създаване на предпоставки за ПТП.
                              Какво трябва да се прави според вас със снега?
                              Аз сабаале го нахвърлях в двора (ама имаме двор и "дувара" е осемдесе санти).

                              Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                              Не, че нещо, ама не е ли малко крайно с палатката на -10°С ?!
                              Палатката впрочем, представлява изолация поне равностойна на всяка нормална кабина и дори по-добра, от да кажем баничарка по гола тенекия. Само дето малко духа.
                              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Чистене на сняг

                                Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                                ... Само дето малко духа.
                                По-скоро точно това ми беше въпроса, щото при вчерашните условия не знам за колко време се е стоплило вътре, ама като си представя само до Хладилника да е било така, и почвам да изтръпвам.
                                ... а и при Ясен е малко по-студено, особено сутрин !
                                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X