Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Камаз, кран Явор и помпа за него

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Камаз, кран Явор и помпа за него

    Здравейте! Притежаваме Камаз с кран Явор, качен на него.Не е най-доброто но за момента това ще е... В момента крана е задвижван от хидравлична зъбна помпа НШ-50. Тъй като тази помпа има определен живот, който в случая е към своя край, се чудя дали това е най подходящата помпа за този кран? Чувам, че слагали бутални помпи и крана ставал по-бърз чудя се дали ще има смисъл? Също така, би било интересно да се обсъдят прикачните кранове, не само за дърводобив, все по-често се мяркат камиони с кранове по пътищата. Поздрави!

  • #2
    От: Камаз, кран Явор и помпа за него

    НШ100 не ти ли върши работа?Това са безбожно прости и надеждни помпи,гледай само да не попаднеш на менте или рециклаж.Търси производството на Хидросила.

    Коментар


    • #3
      От: Камаз, кран Явор и помпа за него

      зависи какво ще работиш сьс крана.ако е за дьрва ти трябва похубава помпа,но ако е за други цели и тази ти вьрши работа.имах явор и работеше сьс бутална помпа 40л.волво вдигах дьрва.помпата трябва да отговаря на разпределитела 40л помпа 40литра разпределител 60/60 и така.твоя разпределител ако е оригиналния е 40л. значи 40л.помпа.кажи какво ще вдигаш.

      Коментар


      • #4
        От: Камаз, кран Явор и помпа за него

        Камиона е дърварка. То и сега товари трупи и целулоза, но да кажем, че скоростта на крана не е впечатляваща. Гледам, че НШ 50 е има дебит от 70 литра/мин. Някой да внесе яснота защо с бутална 40л. ще се случват по-бързо нещата.

        Коментар


        • #5
          От: Камаз, кран Явор и помпа за него

          По някога ми липсва по бавната работа на крана . Предпазва те от грешки . Ефера на МАНа е много бърз и едно невнимателно движение с лостовете може да направиш голяма беля . На времето когато работех с Явор 6 никога не ми е пречело това че е по бавен даже много го харесвах това му качество . В момента един приятел е с Явор 6 на Урал и в момента с камиона е дежурен влекач на Витиня . Като се наложи тоя стар кран прави чудеса .
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • #6
            От: Камаз, кран Явор и помпа за него

            Както при повечето случаи и в този "козата иска Пръч". Отговора ,е че за да работи по бързо трябва правилно оразмеряване по цялата "верига"-двигател,редуктор,помпа,разпределител ,тръбопроводи и проходните сечения по хидравличните магистрали.Майтап може да се получи и при филтъра и захранващия тръбопровод.
            Конкретно на въпроса помпата с по високо работно налягане при равен дебит ще задвижва по бързо.

            Коментар


            • #7
              От: Камаз, кран Явор и помпа за него

              Аз много не ги разбирам тия работи. Обаче ако сложиш чирпански разпределител с по-свестна помпа, тоя явор ще вземе да си върши работата. Само като прочетох НШ и ми се преплака, когато имах ЮМЗ кран, ако знаеш само колко помпи съм сменил. Бегай далеко от тия жалки изпълнения на помпа

              Коментар


              • #8
                От: Камаз, кран Явор и помпа за него

                При еднакъв дебит на помпите независимо от това дали са бутални, зъбни, пластинкови и т.н. ще получиш еднаква скорост. При буталните помпи работното налягане е по-високо и от там ще дойде по-голяма товароподемност на крана. Само че твоя кран не е смятан конструктивно за по-голяма товароподемност както и тръбопроводи, разпределители, предпазно преливни клапани и т.н. Сложи си зъбна помпа. Вече има и хубави. Всъщност ако ти изпадне изгодно бутална със същия дебит, можеш да си сложиш и нея но трябва да си сигурен че предпазно преливния клапан ти е настроен правилно. Иначе ще изкривиш нещо по стрелата.
                Накратко казано: дебита е този който пълни цилиндрите и от там се определя и времето, а налягането определя силата с които работят.
                Успех!
                Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

                Коментар


                • #9
                  От: Камаз, кран Явор и помпа за него

                  Първоначално публикуван от Rocco Преглед на мнение
                  Аз много не ги разбирам тия работи. Обаче ако сложиш чирпански разпределител с по-свестна помпа, тоя явор ще вземе да си върши работата. Само като прочетох НШ и ми се преплака, когато имах ЮМЗ кран, ако знаеш само колко помпи съм сменил. Бегай далеко от тия жалки изпълнения на помпа
                  Въобще не е проблема в НШ-то,проблема е в ментетата,които се продават по нашите магазини.Миналата година свалих от моя трактор оригиналната НШ32,много работа е видяла,повечето от която с изгоряло масло,до последно си работеше,смених я понеже тръгнах да промивам и подменям цялата система,преди месец пак я смених,този път с правилната,понеже първия път без да знам купих някакво украинско недоразумение.Тази година смених малката НШ10,пак без да и има нищо,просто сложих цяло ново управление и ми попадна и нова помпа на хидросила за без пари.Мисля че 30-35 години живот не е зле за помпа която струва 150-200лв.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Камаз, кран Явор и помпа за него

                    След кратки размисли и четене стигнах до извода, че ще се слага зъбна помпа, по възможност не НШ, а друга. Имаме и друг камион на който се очертава да се поставя кран, там ще се мисли вече за грамотно изпълнение с друга помпа, други разпределители и най-вече друг кран. Брагодаря за отговорите!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Камаз, кран Явор и помпа за него

                      намираш си бутална помпа 40л. и нямаш грижи.ако работиш повече сьс крана е хубаво да имаш радиатор за охлаждане на маслото преди да се вьрне вьв резервара.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Камаз, кран Явор и помпа за него

                        Първоначално публикуван от vasilogn Преглед на мнение
                        След кратки размисли и четене стигнах до извода, че ще се слага зъбна помпа, по възможност не НШ, а друга.
                        Само съобрази посоката на въртене че повечето зъбни помпи имат посока!
                        Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X