Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Jeep Liberty.Full Time

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Jeep Liberty.Full Time

    Здравейте.Искам да попитам има ли значение с каква скорост се кара при включен full time.

  • #2
    От: Jeep Liberty.Full Time

    Не, няма.

    Превключването на задно/PT/FT е ограничено (аз лично го правя на спрял автомобил и ск.к. на N), но веднъж превключил, на full-time няма ограничение.

    Коментар


    • #3
      От: Jeep Liberty.Full Time

      Първоначално публикуван от sdg Преглед на мнение
      Не, няма.

      Превключването на задно/PT/FT е ограничено (аз лично го правя на спрял автомобил и ск.к. на N), но веднъж превключил, на full-time няма ограничение.
      Нда, за това си харесвам аз 242-ката.
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • #4
        От: Jeep Liberty.Full Time

        Благодаря

        Коментар


        • #5
          От: Jeep Liberty.Full Time

          Има значение само за разхода на гориво, предполагам.
          Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
          „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
          LZ1EMS

          Коментар


          • #6
            От: Jeep Liberty.Full Time

            Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
            Има значение само за разхода на гориво, предполагам.
            Едва ли има (ако въобще има) голяма разлика.
            Нали всичко и отпред продължава да се върти, въпреки че не е под товар.
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • #7
              От: Jeep Liberty.Full Time

              Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
              Едва ли има (ако въобще има) голяма разлика.
              Нали всичко и отпред продължава да се върти, въпреки че не е под товар.
              Май има дисконектор на полуоска.
              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

              Коментар


              • #8
                От: Jeep Liberty.Full Time

                Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                Нали всичко и отпред продължава да се върти, въпреки че не е под товар.
                Това е система, в която триенето пряко зависи от товара. Съответно загубите пак така. Това освен от оборотите де.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #9
                  От: Jeep Liberty.Full Time

                  Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                  Май има дисконектор на полуоска.
                  Останал съм с впечатлението, че няма нищо отцепващо каквото и да било.

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  Това е система, в която триенето пряко зависи от товара. Съответно загубите пак така. Това освен от оборотите де.
                  Така е, но едно е ако всичко след главините е отцепено, а друго да се въртят полуоски, диф, кардан и раздатка, пък било и без товар.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • #10
                    От: Jeep Liberty.Full Time

                    Нещо като малко над половин литър на 100км е при мен разликата между зацепени и отцепени предни хъбове и каране само на задно.

                    Но едно от най-лакомите неща в една кола са класическите дифове обаче, ако има такива. Върху такова разликата между със и без товар като загуби е в пъти.
                    Последно редактирано от sparkybg; 26-02-18, 15:51.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Jeep Liberty.Full Time

                      Има разлика в горенето със сигурност.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Jeep Liberty.Full Time

                        Няма дисконектори. Предният кардан се върти и на 4х2.
                        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                        Коментар


                        • #13
                          От: Jeep Liberty.Full Time

                          Да въртят се чарколяците и при 4х2. При мен със 140 разликата в разхода е литър газ. Това на 3.7 мотора но то май няма 2.4 с фул тайм.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Jeep Liberty.Full Time

                            Никога не съм имал лично 4х4. Опитът ми с такъв автомобил се изчерпва със служебни "ниви" по границата. В понеделник включих фул тайма за първи път (и още не съм го изключил). Живея в краен висок квартал и при сняг винаги сме под обсада. До понеделник. Тогава разбрах, че има автомобили, които могат да се изкачат без никакъв проблем. Изключително горд бях, когато видях свободното място на паркинга пред входа, без съседските Х3-ки, без мл320, без куатро и подобни. Само "Черока" и неговият фултайм. Сняг - нормален, с преспи и навявания на места до 80-90 см. Разбрах, че това е моят автомобил и каквото и да ми струва ще си го оправям.
                            JEEP Liberty 2.8CRD Limited 2005

                            Коментар


                            • #15
                              От: Jeep Liberty.Full Time

                              Ее, тоя фул тайм, го изкарахте егати пича. Като се има предвид, че като види зор, работата я върши едно единствено колело . Представете си, какъв луноход става джипа, като сложите на парт тайм и заработят две колела. А, като стигне лоста и до бавни, тогава, пък каква сила му идва...
                              Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
                              SSang Yong Kyron 2.0xdi
                              Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X