Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Jeep Liberty.Full Time

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Jeep Liberty.Full Time

    Аз отдавна при такива условия предпочитам да си карам "Либито" с парт-тайм раздатка. Държи се много по-предсказуемо от "Хемито" с куадра-драйФа и трите самоблокиращи се диференциала.
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • #17
      От: Jeep Liberty.Full Time

      Факт. В единия случай преместваш лоста на раздатката имаш "честно" 4х4, а в другия караш кола на задно, която сама "решава" кога да мине на 4х4. Това може и да те изненада ...
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #18
        От: Jeep Liberty.Full Time

        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
        Факт. В единия случай преместваш лоста на раздатката имаш "честно" 4х4, а в другия караш кола на задно, която сама "решава" кога да мине на 4х4. Това може и да те изненада ...
        То WK/WH са си с междуосев диференциал 48 / 52 % към предна / задна ос, ама с това "преФърГане на тяга" от буксуващата към небуксуващата ос, дето много го хвалят, според мен прави магарии. Затова и там ползвам 4х4 бавни.
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • #19
          От: Jeep Liberty.Full Time

          Първоначално публикуван от atanas_93 Преглед на мнение
          Ее, тоя фул тайм, го изкарахте егати пича. Като се има предвид, че като види зор, работата я върши едно единствено колело . Представете си, какъв луноход става джипа, като сложите на парт тайм и заработят две колела. А, като стигне лоста и до бавни, тогава, пък каква сила му идва...
          Наско, представи си какво пък става ако на всичкото отгоре има И работещо ЛСД отзад (щото автоматик фултайм е с такова).
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • #20
            От: Jeep Liberty.Full Time

            По-горе споделих лично мнение, с уговорката, че това е първото 4х4, което имам и първия Jeep, който управлявам, при това в сняг. Нямам идея кое как работи, нямам си на представа кое какво включва, но доколкото съм чел, 4х4 фултайм мога да го карам постоянно, а 4х4 парттайм - само от време на време на хлъзгав терен. При всичките снегове, непочистени улици и изкачвания до дома по четири-пет пъти на ден (заради децата - за училище и тренировки), нито веднъж не се прояви каквото и да е затруднение. И естествено - удоволствието да ползвам паркинга пред блока сам, тъй като успя да се качи само някаква Ратола и то след 10 минути въртене на гуми на последното S-образно изкачване. И не на последно място - то в Стара Загора няма един, който да разбира от джипове, вие искате аз като обикновен шофьор на такъв, да разбирам кое къде какво е.
            JEEP Liberty 2.8CRD Limited 2005

            Коментар


            • #21
              От: Jeep Liberty.Full Time

              Първоначално публикуван от ARTU73 Преглед на мнение
              ... И не на последно място - то в Стара Загора няма един, който да разбира от джипове, вие искате аз като обикновен шофьор на такъв, да разбирам кое къде какво е.
              Колега, тук не съм съгласен с теб, просто намери точните хора.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • #22
                От: Jeep Liberty.Full Time

                Така и така говорите за 4х4 фул Тайм - когато го включа при достигане 60км започва едно леко виене, което определено се чува (точно като звук от УАЗка). Изчезва при 70км, след това при 90+ пак се появява и това всичко се чува само при натиснат педал на газта, иначе не. Джипа е 2.8црд 2003та.

                Коментар


                • #23
                  От: Jeep Liberty.Full Time

                  Първоначално публикуван от STEYN Преглед на мнение
                  Така и така говорите за 4х4 фул Тайм - когато го включа при достигане 60км започва едно леко виене, което определено се чува (точно като звук от УАЗка). Изчезва при 70км, след това при 90+ пак се появява и това всичко се чува само при натиснат педал на газта, иначе не. Джипа е 2.8црд 2003та.
                  Диференциал/и. Кога за последно си сменявал маслото и с какво ?
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • #24
                    От: Jeep Liberty.Full Time

                    Джипа е в мен от съвсем скоро. Според предния собственик има 5000 км до смяна. По пътя обратно карах през цялото време 4х4, тук си смених режима на задно само и след седмица две отново пуснах 4х4 фултайм и започна шумът.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Jeep Liberty.Full Time

                      Забравяш какво ти е казал предишният собственик, и си ги обслужваш от-до, освен ако няма да го продаваш.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • #26
                        От: Jeep Liberty.Full Time

                        Да, разбира се ще го направя, просто се очудих как 300 км нямаше нищо и изведнъж започват шумовете. Замислих се дали аз правилно съм превключил режимите, но всичко направих по книжка. Както и да е, ще се ходи на проверка

                        Коментар


                        • #27
                          От: Jeep Liberty.Full Time

                          Без да се приема като опит за заяждане или обида, но с коя раздатка е твоя джип? Да не излезе, че си й видял сметката.
                          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                          Из "Златния телец"

                          Коментар


                          • #28
                            От: Jeep Liberty.Full Time

                            Щом, има и фултаим и само задно, значи е 242
                            Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
                            SSang Yong Kyron 2.0xdi
                            Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

                            Коментар


                            • #29
                              От: Jeep Liberty.Full Time

                              Първоначално публикуван от atanas_93 Преглед на мнение
                              Щом, има и фултаим и само задно, значи е 242
                              Да, де ама това много хора не го знаят, затова Коко е попитал. Щото хората не могат да си представят как може, кола, правена след 2004-05 г. да е с 4х4 система като УАЗ И си ръчкат "4х4 HI" (както се нарича парт-тайм режимът при NV231 раздатката) и си мислят, че това е за всякакви настилки.
                              Но щом колата е дизел, не би трябвало да е с 231-ва раздатка...
                              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                              Коментар


                              • #30
                                От: Jeep Liberty.Full Time

                                Не знам колко може да се вярва на руската "енциклопедия", но дават точно 231 за серийно монтиране а 242 като опция. За 2.5 ЦРД съм сигурен, че по-скоро са с 231, но за 2.8 не съм.

                                П.П. След като разрових обявите в продавалниците, съвсем отговорно мога да кажа, че въпросът ми е съвсем актуален. И при 2.5 и при 2.8 има екземпляри с NP231.
                                Последно редактирано от коко келеша; 02-03-18, 16:29.
                                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                                Из "Златния телец"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X