Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Джип до 10 хил. лв.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Джип до 10 хил. лв.

    Понеже бях на твоя хал, да споделя опит.
    Гранд Чероки 4.7 V8 1999 ми излезна ~10000 със смяната на гумите, маслото и дребните ремонти и разкрасявания - не е най-голямата машина, но има мощност, върви добре. вози прилично, минава където ми трябва (за сега ) И понеже ми е 7-мата "джипка" мога смело да кажа, че за парите си е Номер едно т.е. предлага най-много екстри за лев
    До сега през годините съм сменил:
    1. Лада Нива
    2. УАЗ Хънтър
    3. УАЗ Патриот
    4. Тойота 80 4.2 Турбо Дизел
    5. Тойота 80 4.2 Турбо Дизел (червена )
    6. Нисан патрул ГР 3.0 ДИ
    7. Гранд чероки 4.7 V8

    Oт горните само 80-ятките и патрула могат да се сравняват с Гранда, но цената е съвсем друга и поддръжката също.
    Успех

    Коментар


    • #92
      Колега Julius, и аз съм пред същия казус и следя темата с интерес. Има ли вече покупка?

      До сега съм карал Фронтера 2,4i и Киа соренто 2,4i. Имам предвид като джипки.И двете бензинови и двете газови. Много повече плюсове за фронтерата, поддържана от колега от форума и нито един за Сорентото, отново поддържана от колега от форума. А сега съм се ориентирал към бензиново Паджеро спорт 3.0 v6., което лесно се газифицира. Проблем ми е, че Паджеро с този бюджет е около 2001 -2003 г. което си е една тийнейджерска (непредсказуема) възраст.

      При бъдеща покупка ще моля за помощ. Никога не съм управлявал автомобил с автоматична СК ...
      Последно редактирано от alex_markov; 31-03-18, 21:50.
      Nissan Pathfinder 4.0L

      Коментар


      • #93
        От: Джип до 10 хил. лв.

        Я сподели минусите на Соренто, че ми влиза в списъка с коледните желания, но с другия бензинов мотор.
        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
        Из "Златния телец"

        Коментар


        • #94
          Соренто беше 2003 г. Принципно първите серии имат някакъв проблем с охладителната система. Смених няколко термостат от Соренто дизел, от Субару, от Тойота и какво ли още. Проблема е подробно описан в руските сайтове с три или четири варианта на преработка. Най удачния (според русите) е удължаване на оригиналния термостат с 2.5 см за да влезе изцяло в охладителната течност. Има схема с точните размери. Тъй като нямах времето,а и възможноста да се занимавам с това нещо просто смених майстора(след много загубено време и хвърлени хиляди левове) и отидох при колегата, който поддържаше Фронтера. След кратки размисли сложи термостат с който до последно си я карах без никакъв проблем.

          Също така и два ремонта на глава в рамките на един месец!?
          Последно редактирано от alex_markov; 31-03-18, 21:50.
          Nissan Pathfinder 4.0L

          Коментар


          • #95
            От: Джип до 10 хил. лв.

            ...Понеже и аз съм на тема смяна на джипката, ми стана интересно. Имам Паджеро 2.8 дизел. Взех го с развалена нафтова помпа, направих я. Обслужих го. постегнах това-онова и от тогава 5 години - Н И Щ О! Забравих как се отваря капака като дойде време да проверявам течностите. Скоро се обади едно каре. Смених и двете. Все пак става въпрос за 18-20 годишен автомобил, а целта ми беше да имам евтин вариант за разходки в гората. И какво се оказа - жена ми и децата се влюбиха в него. Само, че онзи ден се качих на едно Гранд Чероки 4.7 НО и си вкарах мишки в главата. Бих преглътнал, че е по-тесничък, а има достойнства и те не са малко. Най-много ми харесва, че има смисъл да го нагодиш по начина си на живот.

            Коментар


            • #96
              От: Джип до 10 хил. лв.

              Първоначално публикуван от mazarini74 Преглед на мнение
              ...Понеже и аз съм на тема смяна на джипката, ми стана интересно. Имам Паджеро 2.8 дизел. Взех го с развалена нафтова помпа, направих я. Обслужих го. постегнах това-онова и от тогава 5 години - Н И Щ О! Забравих как се отваря капака като дойде време да проверявам течностите. Скоро се обади едно каре. Смених и двете. Все пак става въпрос за 18-20 годишен автомобил, а целта ми беше да имам евтин вариант за разходки в гората. И какво се оказа - жена ми и децата се влюбиха в него. Само, че онзи ден се качих на едно Гранд Чероки 4.7 НО и си вкарах мишки в главата. Бих преглътнал, че е по-тесничък, а има достойнства и те не са малко. Най-много ми харесва, че има смисъл да го нагодиш по начина си на живот.
              Имал съм такъв, не съм очарован и не смятам, че е комфортен за семейно ползване!

              Коментар


              • #97
                От: Джип до 10 хил. лв.

                Здравейте на всички във форума.
                до сега само четях и вече реших да се регидтрирам и да попитам и аз малко!
                пиша почти по темата която вече е доста дълга и много информирана.
                та.търся да си купя джипка за теглене на ремарке 3 тона.
                за дълги разстояния,и съм с бюджет около 8000 лева
                спрял съм се на няколко машини!
                черокее(бензин-газ)
                соренто(2007) дизел
                паджеро (2005-2006)дизел
                дисковери 2 4.0 v8 газ
                най вече да е с чист евростандарт (за германския стандарт -зелено стикерче)
                или хюндай теракан 2.9(2006) дизел
                или ако имате други варианти да подскажете.
                а ако някой има подобни джипки с подобни нужди да сподели ще съм благодарен!
                благодаря предварително

                Коментар


                • #98
                  От: Джип до 10 хил. лв.

                  Първоначално публикуван от jojomecho Преглед на мнение
                  Здравейте на всички във форума.
                  до сега само четях и вече реших да се регидтрирам и да попитам и аз малко!
                  пиша почти по темата която вече е доста дълга и много информирана.
                  та.търся да си купя джипка за теглене на ремарке 3 тона.
                  за дълги разстояния,и съм с бюджет около 8000 лева
                  спрял съм се на няколко машини!
                  черокее(бензин-газ)
                  соренто(2007) дизел
                  паджеро (2005-2006)дизел
                  дисковери 2 4.0 v8 газ
                  най вече да е с чист евростандарт (за германския стандарт -зелено стикерче)
                  или хюндай теракан 2.9(2006) дизел
                  или ако имате други варианти да подскажете.
                  а ако някой има подобни джипки с подобни нужди да сподели ще съм благодарен!
                  благодаря предварително
                  Бюджета по две само за покупката и почваш да търсиш. В противен случай търсиш някоя екзотика, която не се котира между джиперите и автоджамбазите все още не са надули цените. И ако все пак купиш нещо от изброените за 8000 лева, недей да ревеш после какъв боклук е дадената марка. Успех в начинанието!
                  Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                  Из "Златния телец"

                  Коментар


                  • #99
                    От: Джип до 10 хил. лв.

                    Първоначално публикуван от jojomecho Преглед на мнение
                    Здравейте на всички във форума.
                    до сега само четях и вече реших да се регидтрирам и да попитам и аз малко!
                    пиша почти по темата която вече е доста дълга и много информирана.
                    та.търся да си купя джипка за теглене на ремарке 3 тона.
                    за дълги разстояния,и съм с бюджет около 8000 лева
                    спрял съм се на няколко машини!
                    черокее(бензин-газ)
                    соренто(2007) дизел
                    паджеро (2005-2006)дизел
                    дисковери 2 4.0 v8 газ
                    най вече да е с чист евростандарт (за германския стандарт -зелено стикерче)
                    или хюндай теракан 2.9(2006) дизел
                    или ако имате други варианти да подскажете.
                    а ако някой има подобни джипки с подобни нужди да сподели ще съм благодарен!
                    благодаря предварително
                    Те тоя https://www.offroad-bulgaria.com/sho...d.php?t=225278
                    И зеления стикер ти е последна грижа, като си с българска регистрация.
                    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                    Коментар


                    • От: Джип до 10 хил. лв.

                      Първоначално публикуван от jojomecho Преглед на мнение
                      търся да си купя джипка за теглене на ремарке 3 тона.
                      за дълги разстояния,
                      За теглене се взима нещо тежко и с рама.
                      "Джипове" (марката) разни са самоносещи и не стават щото влекача се явява много лек.
                      Бензинов СУВ ако се кара на бензин идва много скъпо.
                      Остава дизел.
                      Та въпроса трябва да се формулира:
                      Кой от споменатите има най безпроблемен дизелов мотор непрегряващ и държащ на температурни издевателства?
                      Land Rover Discovery II, V8 4.0
                      VW Golf VI variant
                      Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                      Коментар


                      • От: Джип до 10 хил. лв.

                        Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                        За теглене се взима нещо тежко и с рама.
                        "Джипове" (марката) разни са самоносещи и не стават щото влекача се явява много лек.
                        Бензинов СУВ ако се кара на бензин идва много скъпо.
                        Остава дизел.
                        Та въпроса трябва да се формулира:
                        Кой от споменатите има най безпроблемен дизелов мотор непрегряващ и държащ на температурни издевателства?
                        Благодаря ви за бърза реакция!
                        не съм много запознат с тежките машини,но преси няколко дена карах дисковъри 3 2008г. Дизел
                        И направо се замаях,че изобщо не вървеше и беше ръчка .
                        та какви влекачи можете да споменете за да върши работа и да не ни оставя на пътя често!
                        Благодаря ви!

                        Коментар


                        • От: Джип до 10 хил. лв.

                          Първоначално публикуван от jojomecho Преглед на мнение
                          Благодаря ви за бърза реакция!
                          не съм много запознат с тежките машини,но преси няколко дена карах дисковъри 3 2008г. Дизел
                          И направо се замаях,че изобщо не вървеше и беше ръчка .
                          та какви влекачи можете да споменете за да върши работа и да не ни оставя на пътя често!
                          Благодаря ви!
                          Тези теми също са полезни:
                          https://www.offroad-bulgaria.com/sho...d.php?t=182887
                          https://www.offroad-bulgaria.com/sho...d.php?t=106870
                          Land Rover Discovery II, V8 4.0
                          VW Golf VI variant
                          Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X