Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Kyron 200xdi полезно

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Kyron 200xdi полезно.

    Да се върнем на техническата част тогава.Информацията за модела в България е малко,а личен опит споделен от колеги е още по-малко.Да споделя аз.Окачване-некомфортно,но достатъчно здраво-за 100 000км кормилни накрайници и това е.На 35000км обтяжна ролка на пистовия ремък-в сервиза на Ратола ме сурвакаха 540лв за обтяжна,паразитна,ремък и труд.Кво да правиш-в гаранция бях.Викам си -оригинални части,ще изкара.След още 30 000-пак същата история .Вече сме извън гаранция,отивам аз,купувам обтяжна за 235лв и ремък за 30лв -неоригинални.Още съм с тях.Тия от Ратола не знам откъде пазаруват.Смяната става и на двора ако си с по-тънки ръчички.Към 45000км чистачките започнаха да се движат както си решат.По гаранция в Ратола.Оправиха ги.След 15 000км пак.Вече сме без гаранция.Отварям аз машинката-там3пластини контактуват с пистите.Едната счупена и загъната с клещите пак да прави контакт,но понеже къса,не прави.Припоих удължение и стана.Сигурно пазача на сервиза в свободното си време е извършил ремонта.Смяна на филтри и масла-в гаранция сме.Цените-като за официален сервиз.Горивния филтър е на добро място,обаче закрепването му е с болтче торк и на кофти място-трябва да си като жената змия за да го стигнеш.Затова свалили цялата стойка съсвсе филтъра и сепаратора за водаИ после го сложили,но забравили да завият болтовете.После се чудим защо не върви футбола у нас.Към 90000км приключи вискомуфата на охладителната перка-познава се по воя.Питах,казаха ми цени от 100лв за турски до 400лв за германо-китайски.Сложих от100лв-ако се скапе,смяната е лесна.С водната помпа са на една ос,при смяната и ще го сменя пак.На около 95000км нови предни и задни дискове и накладки-общо около 300лв.След тази сложна техническа намеса за...х джипа в гаража за дълъг период,че нямаше време за каране.Изкарвам го след половин година и повече,карам,карам,по едно време нещо почва да стърже като натисна спирачка.Гледам,задно ляво няма накладки и новия ми диск надран.В София съм,не мога да карам така,отивам познайте къде-Ратола.Там едни любезни девойки ме посрещат като винаги та чак ми стана.......хубаво.Настанявам се в кафето и чакам проблема и цената.Подготвен съм финансово и психически .Но не съвсем-получавам диагноза блокирал спирачен апарат-ще го раздвижим,смяна на двата задни спирачни диска и накладките.740лв.Веселба.Така между другото да попитам за смяна на маслото на скоростната кутия-пак над 700лв.Викам си тая цифра е сакрална.Ясно е, че по цени сме в Европа.А дали имате машина за фрезоване на спирачни дискове-имамееее...Ми моля тогава-фрезоване,накладки,раздвижване и труд-200 и отгоре.Сладури.Прибирам се аз след 50-60км в къщи,пипам диска-пари не се трае.Раздвижен здраво в сервиза.Карам така5 дена,да изглади диска и накладките и в събота сядам на двора,на зимно слънце,с една мускатова от приятел и чиния с кайзерована сланина и пушен бут-свински.работа за 2 часа с ракия и мезе и за 1 час без тях.Мислех,че вече сме над тия неща,но още е рано.Опознай колата,за да я обикнеш.

    Коментар


    • #17
      От: Kyron 200xdi полезно.

      В ратола не се прави нищо.От там само части се купуват.
      SsangYong Kyron 2.7 xdi 163 hp,Automatic 5G tronic transmission with DPF 2008 година /

      Коментар


      • #18
        От: Kyron 200xdi полезно.

        Здравейте колеги,и аз да споделя малко мнения и впечатления .... Така,взех Кайрона на майтап,че е N1 и данъка е 12 лв (спирам да дразня) хахах.... взех джипа пълно обслужване 1700 лв,гуми 800 лв и газ ... след има няма два три дни оп огасеам... Ратола ми съобщават ГНП за смяна и хаайде 3 бона(консуматив им била помпата на 2.0xdi) ... сега вече нямам проблемо малко е тромав с автомат AISIN е . Само за спокойно каране,вози малко твърдо (с 18-ки е ) .... Сега ме тормози едно треперене на волана при празен ход(подпирам волана с пръст и спира). Като цяло съм доволен,широко,високо,удобно. Искам да го вдигна малко но май единствения вариант са ми подложки а не ми се иска... Ами това е,някой ако има въпроси да пита спокойно, доста се запознах с модела и слабите места,така че мога да съм полезен ...

        Коментар


        • #19
          От: Kyron 200xdi полезно.

          Първоначално публикуван от finnia Преглед на мнение
          Здравейте колеги,и аз да споделя малко мнения и впечатления .... Така,взех Кайрона на майтап,че е N1 и данъка е 12 лв (спирам да дразня) хахах.... взех джипа пълно обслужване 1700 лв,гуми 800 лв и газ ... след има няма два три дни оп огасеам... Ратола ми съобщават ГНП за смяна и хаайде 3 бона(консуматив им била помпата на 2.0xdi) ... сега вече нямам проблемо малко е тромав с автомат AISIN е . Само за спокойно каране,вози малко твърдо (с 18-ки е ) .... Сега ме тормози едно треперене на волана при празен ход(подпирам волана с пръст и спира). Като цяло съм доволен,широко,високо,удобно. Искам да го вдигна малко но май единствения вариант са ми подложки а не ми се иска... Ами това е,някой ако има въпроси да пита спокойно, доста се запознах с модела и слабите места,така че мога да съм полезен ...
          3 бинки за ГНП и си доволен...както се казва: Евала за ентусиазма!

          Коментар


          • #20
            От: Kyron 200xdi полезно.

            Първоначално публикуван от noname12 Преглед на мнение
            3 бинки за ГНП и си доволен...както се казва: Евала за ентусиазма!
            ИмАл - дал, важното е, че вече може да е полезен.

            ... въпреки че който ходи в Ратола, не виждам с кво ?!
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • #21
              От: Kyron 200xdi полезно.

              Първоначално публикуван от noname12 Преглед на мнение
              3 бинки за ГНП и си доволен...както се казва: Евала за ентусиазма!
              Вярно, голям ентусиазъм. Аз, за 2500 станах притежател на целия джип. Ма и те са му много. Не, че след 5000 км не смених мотора, ама целия за 1200 лв. Иначе, странен автомобил. Ама, колкото повече го карам, по ме кефи. И е три пъти по обезшумен от Черока.
              Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
              SSang Yong Kyron 2.0xdi
              Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

              Коментар


              • #22
                От: Kyron 200xdi полезно

                Ааа, без суперлативи за китайската техника, че ше те анатемосат !
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • #23
                  От: Kyron 200xdi полезно

                  Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                  Ааа, без суперлативи за китайската техника, че ше те анатемосат !
                  Анатема! Не за друго ама ще ни вдигнат цените на марката...
                  Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                  Коментар


                  • #24
                    От: Kyron 200xdi полезно

                    Ами какво да ви кажа .... нито да го продам нито да го карам,леко бях в безизходица... Как да отида другаде,като никъде в Пловдив не могат да го прочетат с диагностика? Вие къде ходите? Сега ми се иска малко да го лифтна,идеи? Оригинално съм с 18” гуми,да търся такива по-агресивни или да мина на 16 “ и да търся такива по-агресивни?

                    Коментар


                    • #25
                      От: Kyron 200xdi полезно

                      Оп и още нещо... от къде взимате части? В Пловдив има само от Ратола...

                      Коментар


                      • #26
                        От: Kyron 200xdi полезно.

                        Първоначално публикуван от atanas_93 Преглед на мнение
                        Вярно, голям ентусиазъм. Аз, за 2500 станах притежател на целия джип. Ма и те са му много. Не, че след 5000 км не смених мотора, ама целия за 1200 лв. Иначе, странен автомобил. Ама, колкото повече го карам, по ме кефи. И е три пъти по обезшумен от Черока.
                        В какво състояние е за 2500?

                        Коментар


                        • #27
                          От: Kyron 200xdi полезно.

                          Защо смени мотора?
                          Първоначално публикуван от atanas_93 Преглед на мнение
                          Вярно, голям ентусиазъм. Аз, за 2500 станах притежател на целия джип. Ма и те са му много. Не, че след 5000 км не смених мотора, ама целия за 1200 лв. Иначе, странен автомобил. Ама, колкото повече го карам, по ме кефи. И е три пъти по обезшумен от Черока.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Kyron 200xdi полезно.

                            Първоначално публикуван от finnia Преглед на мнение
                            В какво състояние е за 2500?
                            Вече е в перфектно здраве, ама като го купих от пловдивско, беше толкова занемарен и мърляв, че гледах да не се допирам никъде и волана до Русе го държах с два пръста, от страх да не хвана тетанус. Беше каран от някакъв човек, занимаващ се с ремонт на къщи. Целия интериор приличаше на строителна площадка. Имаше разлят по мокета фасаген. След цялостно основно изпиране, интериора е като нов. Не очаквах. С кожен салон е. Претапицирах подлакътниците, че то по тях не беше останало кожа. Иначе седалките са добри.
                            Когато се уговарях за покупката по телефона, ме предупредиха, че климатика не работи, автоматика е само на втора скорост, АБС-а свети, а раздатката не може да изключи от 4х4, части от дистанционното имаше из целия джип, централното не работеше(отваряше се само предна дясна врата с ключ и после останалите ръчно отвътре). Предна лява главина виеше като койот.И много други забележки. Само мотора бил перфектен.
                            Впоследствие се оказа че всичко оправих за жълти стотинки, а точно "перфектния" мотор роди.
                            Но, всичко това е вече минало. Беше ми хоби да го възстановя. Всички системи и възли вече работят безупречно.

                            Първоначално публикуван от finnia Преглед на мнение
                            Защо смени мотора?
                            Първо, турбината изхвърли маслото през ауспуха. Не цялото, спрях навреме. Смених картриджа. После, след 3000км причука и резултата след дисекция, беше биелен лагер на първа биела. Не мога да преценя, дали втория проблем е следствие или свързан с първия, но това вече няма значение. След известни калкулации, сметнах, че финансово не си заслужава да правя мотора. Благодарение на колега от форума купих цял двигател и сега съм с него.
                            За четири месеца имам вече 10 000 км. Ма, бил грозен. Е, аз отвън го виждам за малко, докато отида от входа до него. А, отвътре си ми харесва.
                            Ма, били боклуци и трошливи. Е, да де, ама някой преди мен е минал над 200 000 км. А, пък, като знам колко много по- нови и от реномирани марки са ми са убивали в главата за сериозни ремонти и на половината на тези километри.

                            П.П. Остана само гуми да му купя. И аз съм с 18 цолови джанти. Даже сега е с 285/55/18, ама са като валяци и не ме кефят. А, и са стари и много износени. Спрял съм се Грипмакс АТ, че на Кията имам над 40 000км с тях и се представят много добре, ама този закон за зимните гуми ме възпира, че на тях няма нито снежинка, нито М+S. Макар, че на Джипа съм със същия грайфер на Генерал Грабер АТ2 и има и двата символа. Засега ще изчакам.
                            Последно редактирано от atanas_93; 03-02-19, 22:08.
                            Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
                            SSang Yong Kyron 2.0xdi
                            Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

                            Коментар


                            • #29
                              От: Kyron 200xdi полезно.

                              Първоначално публикуван от atanas_93 Преглед на мнение
                              Вече е в перфектно здраве, ама като го купих от пловдивско, беше толкова занемарен и мърляв, че гледах да не се допирам никъде и волана до Русе го държах с два пръста, от страх да не хвана тетанус. Беше каран от някакъв човек, занимаващ се с ремонт на къщи. Целия интериор приличаше на строителна площадка. Имаше разлят по мокета фасаген. След цялостно основно изпиране, интериора е като нов. Не очаквах. С кожен салон е. Претапицирах подлакътниците, че то по тях не беше останало кожа. Иначе седалките са добри.
                              Когато се уговарях за покупката по телефона, ме предупредиха, че климатика не работи, автоматика е само на втора скорост, АБС-а свети, а раздатката не може да изключи от 4х4, части от дистанционното имаше из целия джип, централното не работеше(отваряше се само предна дясна врата с ключ и после останалите ръчно отвътре). Предна лява главина виеше като койот.И много други забележки. Само мотора бил перфектен.
                              Впоследствие се оказа че всичко оправих за жълти стотинки, а точно "перфектния" мотор роди.
                              Но, всичко това е вече минало. Беше ми хоби да го възстановя. Всички системи и възли вече работят безупречно.


                              Първо, турбината изхвърли маслото през ауспуха. Не цялото, спрях навреме. Смених картриджа. После, след 3000км причука и резултата след дисекция, беше биелен лагер на първа биела. Не мога да преценя, дали втория проблем е следствие или свързан с първия, но това вече няма значение. След известни калкулации, сметнах, че финансово не си заслужава да правя мотора. Благодарение на колега от форума купих цял двигател и сега съм с него.
                              За четири месеца имам вече 10 000 км. Ма, бил грозен. Е, аз отвън го виждам за малко, докато отида от входа до него. А, отвътре си ми харесва.
                              Ма, били боклуци и трошливи. Е, да де, ама някой преди мен е минал над 200 000 км. А, пък, като знам колко много по- нови и от реномирани марки са ми са убивали в главата за сериозни ремонти и на половината на тези километри.

                              П.П. Остана само гуми да му купя. И аз съм с 18 цолови джанти. Даже сега е с 285/55/18, ама са като валяци и не ме кефят. А, и са стари и много износени. Спрял съм се Грипмакс АТ, че на Кията имам над 40 000км с тях и се представят много добре, ама този закон за зимните гуми ме възпира, че на тях няма нито снежинка, нито М+S. Макар, че на Джипа съм със същия грайфер на Генерал Грабер АТ2 и има и двата символа. Засега ще изчакам.
                              Уау... колко ти легна цялото възстановяване и от къде намираше части? Мен си ме кефи и от вън... от вътре е относително запазен,не ми светят само 90% от лампичките по централната конзола... Двигателя шумен ли е ? Иначе и аз съм с Gripmax Stature255/60/18 зимни,за кал не стават,искам да го вдигна малко и да взема други гуми(ако имаш идеи за вдигане...),трябват ми и предни амортисьори с пружини и задни пружини...

                              Коментар


                              • #30
                                От: Kyron 200xdi полезно.

                                Първоначално публикуван от finnia Преглед на мнение
                                Уау... колко ти легна цялото възстановяване и от къде намираше части? Мен си ме кефи и от вън... от вътре е относително запазен,не ми светят само 90% от лампичките по централната конзола... Двигателя шумен ли е ? Иначе и аз съм с Gripmax Stature255/60/18 зимни,за кал не стават,искам да го вдигна малко и да взема други гуми(ако имаш идеи за вдигане...),трябват ми и предни амортисьори с пружини и задни пружини...
                                А амортисьори за отзад ?!
                                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X