Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Маверик 2 ,екстрейл т30 или црв 2 ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Маверик 2 ,екстрейл т30 или црв 2 ?

    Първоначално публикуван от mohera Преглед на мнение
    Хм сефте чувам, че трудно се газифицира ЦР-В ?!?! Единствено условие е да си избереш читави монтажници,
    "Читави монтажници" имах предвид под трудно. Тези при които ходих аз казаха, че са газифицирали доста 1 ген. преди мен и нямало проблем, ноооо при мен голям зор докато я настроят да работи добре..... не съм достатъчно компетентен каква е разликата м-у 1-ва 2-ра ген. , но предполагам, че е заради ivtec-а...

    Коментар


    • #47
      От: Маверик 2 ,екстрейл т30 или црв 2 ?

      Първоначално публикуван от lyub0 Преглед на мнение
      "Читави монтажници" имах предвид под трудно. Тези при които ходих аз казаха, че са газифицирали доста 1 ген. преди мен и нямало проблем, ноооо при мен голям зор докато я настроят да работи добре..... не съм достатъчно компетентен каква е разликата м-у 1-ва 2-ра ген. , но предполагам, че е заради ivtec-а...
      Един приятел има втора генерация и беше ходил при един негов познат (бил му шеф или нещо такова беше) в Плевен сервиз BRC (май беше) и каза, че всичко е минало гладко и без проблеми .
      Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
      И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
      вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

      Коментар


      • #48
        От: Маверик 2 ,екстрейл т30 или црв 2 ?

        И аз познавам доволни хора,със монтирана газ от там.

        Коментар


        • #49
          От: Маверик 2 ,екстрейл т30 или црв 2 ?

          Колега,
          От три страници нещо разбра ли? Всеки твой пост (а те са мноооого) е свързан с разхода. Доста хора ти казаха вече - джип. СУВ не може и не трябва да се сравнява с лек автомобил!!! Ако не можеш да преглътне 15/100 газ - изобщо не си са такъв! Както вече ти отговорих на ЛС - моят разход е 14 газ смесено. Вярно всеки път с голяма денивелация и с 47 номер обувки, ама това е. И аз като всички имам приятели на които колите им вървят като луди и горивото го миришат, но болезнената действителност е друга, колкото и да не ни се иска. Жена ми , дето е жена, и то "cost control" в голяма международна компания, ми е забранила да говоря за разход на колите. "Трябва ли да стигнем от т.А до т.Б - трябва! На газ ли сме - на газ сме. Като говориш за това по-малко ли ще гори???"- цитат.
          Казал си - Няма да излизам от асфалта. За какво, по дяволите, ти е джип, СУВ и т.н. както вече няколко пъти ти казаха. Който има брада, трябва да има и гребенче.
          А да се тегли заем (с две деца!) за покупка на тинейджърка на N километра е чиста форма мазохизъм, или по-скоро садизъм на гърба на семейството.
          Лек ден и умната.
          Венцислав Петров
          Горното е изцяло мое лично мнение, с което не ангажирам никое друго лице.
          Рекстън 2 2.7 165 к.с. ; Лагуна купе 2.0 dci 210 к.с.
          0889 62 8четири 6четири

          Коментар


          • #50
            От: Маверик 2 ,екстрейл т30 или црв 2 ?

            Разбрах колега,че 15 газ смесено е добре и мога да го преглътна,паркетен СУВ ми трябва,защото ми се иска малко повече сигурност зимата.Установих,че или ще взема като твоя маверик или екстрейл,защото црв-то ми е скъпо,а екстрейла и маверика са достъпни като цена и имат копче ча блокаж.Дали ще го включвам изобщо е друг въпрос,но маверика страда от ръжди а екстрейла пък някой недоволстват от 2.0 двигателя.Като тръгна да копувам ще гледам двете и който екземпляр е по-читав той ще е.Относно заема,като започнеш да работиш в банка,тогава ще го обсъждаме.Какво ще кажеш,горе доло разбрал ли съм нещо или съм се заблудил?

            Коментар


            • #51
              От: Маверик 2 ,екстрейл т30 или црв 2 ?

              А защо СУВ?Едно комби 4х4 няма ли да ти върши работа?

              Коментар


              • #52
                От: Маверик 2 ,екстрейл т30 или црв 2 ?

                Какво комби газ/бензин 4х4 до 150 коня би ме посъветвал да разгледам колега?

                Коментар


                • #53
                  От: Маверик 2 ,екстрейл т30 или црв 2 ?

                  Импреза,Легаси,А4,Октавия,Голф,Пасат.
                  Пасата има по голям багажник от повечето СУВове и е доста по комфортен на дълъг път.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Маверик 2 ,екстрейл т30 или црв 2 ?

                    Така е,пасата е по конфортен,но кой негов бензинов двг става безпроблемно на газ има 4х4 и е до 150коня?Пасат 5 и нагоре говоря.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Маверик 2 ,екстрейл т30 или црв 2 ?

                      Първоначално публикуван от pi6ligara Преглед на мнение
                      Така е,пасата е по конфортен,но кой негов бензинов двг става безпроблемно на газ има 4х4 и е до 150коня?Пасат 5 и нагоре говоря.
                      Пасат не е вариант, защото 5 и 5.5 са с много нисък алуминиев картер, същото е с Октавия I-во поколение, Audi и всичко на VW групата на тази база. При Пасат 6 пък нямаш вариант за безпроблемен двигател, който да върви на газ.
                      Виж някоя Кия Спортидж или Тусон.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Маверик 2 ,екстрейл т30 или црв 2 ?

                        Здравейте! Не искам да го убеждавам колегата, но аз лично съм много доволен от X-trail-а. Две години го карам и не съм имал никакъв проблем с него (50 000 км навъртях). Както винаги, когато купувам кола и когато купувах нисана взех най-евтиния в обявите в сайтовете за продажба на автомобили - е никакви грижи.
                        Втора зима го карам с летните гуми и се държи много прилично 4х4-то му е идеално за ежедневна употреба и за ходене в балкана (защото почти през седмица ходя по планини). Не говоря за разните му кални пътеки с коловози.
                        Бензин с газ е - така го купих. Италианецът (първия собственик е сложил газовата в далечната 2008 година) - всичко с двигателя е наред.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Маверик 2 ,екстрейл т30 или црв 2 ?

                          Първоначално публикуван от boidiu Преглед на мнение
                          Здравейте!
                          Втора зима го карам с летните гуми и се държи много прилично 4х4-то му е идеално за ежедневна употреба и за ходене в балкана (защото почти през седмица ходя по планини). Не говоря за разните му кални пътеки с коловози.
                          .
                          Е, тук вече ме загуби...........Много искам да те видя в "планините", на баир, при 25 см. сняг и - 20 гр. с летните гуми на N години, даже и на асфалт. Тук всички сме карали през годините всякакви гуми при различни условия и имаме бегла представа за нещата. Радвам се, че нямаш проблеми иначе.
                          Венцислав Петров
                          Горното е изцяло мое лично мнение, с което не ангажирам никое друго лице.
                          Рекстън 2 2.7 165 к.с. ; Лагуна купе 2.0 dci 210 к.с.
                          0889 62 8четири 6четири

                          Коментар


                          • #58
                            От: Маверик 2 ,екстрейл т30 или црв 2 ?

                            Аз пък се радвам, че не се движим по едни и същи пътни отсечки през зимата!
                            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                            Из "Златния телец"

                            Коментар


                            • #59
                              От: Маверик 2 ,екстрейл т30 или црв 2 ?

                              Колеги, стига сте разправяли каквото чуете по телевизията. Шофьорска книжка изкарах 1986 година (досега нямам нито една катастрофа или нарушение и съм със златен талон) - тогава нямаше летни и зимни гуми, караше се с видинки. Колите бяха със задно и пак нямаше проблеми, сега като слушам как мерцедесите и бмв-тата не вървели, щото били със задно ми става смешно.
                              На 2 месеца шофьор се качвах януари месец на язовир Батак и язовир Доспат да копаем дупки и да лови костур.
                              Относно коментара, че по-добре че не караме по едни и същи пътища ще отговоря така - с Yokohama Geolandar G055 съм, закупени чисто нови с пресен ДОТ и карани едно лято. Двете зими, които карам с тях са между това лято. Купих ги есента, защото когато купих X-trail-а беше със зимни гуми, но на 7 години, а това не е гума за мен. По-добре с чисто нови летни, отколкото със зимни гуми над 6 години. 4х4-то помага да се кара в снега, стига да мислиш когато шофираш. За другата зима вече ще си купувам и комплект зимни, защото след две лета използване, вече няма да имам доверие на тези гуми. А повярвайте ми от всичко друго спестявам само за гуми никога не жаля пари. Но при тази зима как да купиш гуми, то почти нямаше студ и сняг (би трябвало да се сългасите с мене).
                              Пътищата по планините се опесъчават много добре - така че риск от подхлъзване по заледявания почти няма. А пък ако е заледено - тогава е лошо за всичко, особено за хората с истинските джипки с калните гуми, с които се кара всесезонно. Доста години и аз правих това, но вече предпочитам да не карам с кални гуми зимата.

                              А тъй като темата е друга си бях казал мнението за СУВ-чето което карам. Колегата който я започна тази тема няма да сгреши което и да купи от тези трите.

                              Поздрави на всички и безаварийни!!!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X