Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Маверик 2 ,екстрейл т30 или црв 2 ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Маверик 2 ,екстрейл т30 или црв 2 ?

    Така като гледам май и аз към cr v -то съм тръгнал и без това няма да излизам от асфалта,но да ти кажа аз съм военен,а жената е учителка,децата са 2 и при това положение,ако трябва да спестя за тази кола,ще си карам пежака поне още 10 години.

    Коментар


    • #32
      От: Маверик 2 ,екстрейл т30 или црв 2 ?

      Първоначално публикуван от pi6ligara Преглед на мнение
      Трябва ми голям багажник,не повече от 13,14 газ,нормално като цени обслужване и 4 × 4 като за днешната обстановка да мога да се движа безпрепятсвено по иначе толкова добре изринатите улици,не че и с пежото не се движих де,но на 2,3 завоя искаще да върви с вратите напред.
      Ама ти какво си мислиш?
      Че ЦРВ или там което друго ще взима завоите по добре ли?
      Дето тежи с 30-50% повече от комбито.
      Жестоко се лъжеш.
      На почистено тръгвам с моя Гоуф комби (105 к.с. дизел) и на предно и се басирам че ще бия всички джиповидни коли до 150 коня на бързина в правите и по завоите.
      Land Rover Discovery II, V8 4.0
      VW Golf VI variant
      Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

      Коментар


      • #33
        От: Маверик 2 ,екстрейл т30 или црв 2 ?

        Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
        Ама ти какво си мислиш?
        Че ЦРВ или там което друго ще взима завоите по добре ли?
        Дето тежи с 30-50% повече от комбито.
        Жестоко се лъжеш.
        На почистено тръгвам с моя Гоуф комби (105 к.с. дизел) и на предно и се басирам че ще бия всички джиповидни коли до 150 коня на бързина в правите и по завоите.
        https://www.auto-data.net/bg/nissan-...40hp-4x4-29872. https://www.auto-data.net/bg/honda-c...6v-150hp-12339. https://www.auto-data.net/bg/peugeot...109-109hp-5317. Виж кое колко тежи колега.

        Коментар


        • #34
          От: Маверик 2 ,екстрейл т30 или црв 2 ?

          Файда от пишкомерене няма.Влез и покарай.После реши.Джип не е лека кола и не харчи като такава.И не се кара като такава.Освен ако не е СУВ от висок клас за който тук не говорим.
          Нисана първият гледай.Малко е странен с това табло в средата но е докато му свикнеш.Разхода е доста нисък,а колата се кара като лека.4х4 системата действа мигновенно,а може да се кара и на предно както и на 4х4 с блокиран междуосев до 40км в час.
          Части се намират.Да носачите са скъпи,но ги има.Маховика и съединителя са към 1100лв комплект без смяната.НЕ се сменят всеки ден.
          При мен ако думне кутията 2000 не стигат,а само маслото ако е читаво е колкото половин и повече съединител та някак ми се щеше да имам ръчна кутия ма пусто в европата много ги няма.
          Поздрави и успех.
          Няма страшно в умирачката...
          Страшното е да си жив!...

          Коментар


          • #35
            От: Маверик 2 ,екстрейл т30 или црв 2 ?

            Мерси колега

            Коментар


            • #36
              От: Маверик 2 ,екстрейл т30 или црв 2 ?

              Моя съвет колега е от гледна точка на маверик 2 но със 2.3 i мотора 2004-2006г ! Бензин 4цил. става идално на LPG и на метан като единия разход е както са ти писали колегите 13-14л LPG а на метан 6кг на извънградско! Сега за маверика ,широк ,удобен, здрав и много опростен за обслужване ! Резервната гума е отзад и отдолу зад задния мост ! Маха се и си слагаш бутилката там ! И имаш свободен багажник !Като цена читав се намира в Б-г за около 6-7хил.лв. Докато другото е и скъпо и по-непригодно за семеен автомобил 4х4 !

              Коментар


              • #37
                От: Маверик 2 ,екстрейл т30 или црв 2 ?

                Добре де колега,тоя маверик нещо не мога да го разбера,едни казват,че 2.0 гори по 17,18 а ти казваш,че 2.3 гори 13,14 ?къде е истината в крайна сметка?Аз не съм състезател или нещо подобно,много ме блазни тоя маверик,но по-малкия мотор,стар мотор,евтин за обслужване,но гори като луд,ето това ме спира,понеже всичко се чупи от време на време,но бензин/газ се сипва всеки ден и е най-сериозното перо в разходите.

                Коментар


                • #38
                  От: Маверик 2 ,екстрейл т30 или црв 2 ?

                  Това с гори като луд да го кажат няколко имащи го да повярвам.Имал съм го тоя мотор във мондео комби и беше чудно икономичен като разход.Колата беше страшно дърво,но е служила вярно като служебна с години.В джипката не знам как е ама не вярвам да е чак толкова зле.Затова и я почнах моята тема за оглеждане за маверик 2.
                  Е беше ми превъртяла и шайбичката да продавам гранда де.
                  Няма страшно в умирачката...
                  Страшното е да си жив!...

                  Коментар


                  • #39
                    От: Маверик 2 ,екстрейл т30 или црв 2 ?

                    И аз това исках да разбера със сигурност,и питах в раздел форд,но няма еднозначен отговор.Може би е както при моето пежо,ако мотора 2.0 109 е сложен на 307 или нещо подобно ще гори едно,а ако е на 406,което тежи яко ще гори съвсем друго,не знам?!?

                    Коментар


                    • #40
                      От: Маверик 2 ,екстрейл т30 или црв 2 ?

                      Имам приятел с Мазда Трибют 2,3. При нормално каране с около 100 извън града около 9,5 газ. Градско зависи - 12-13-15 газ. Прави доста ремонти по двигателя! Ако се поразровиш малко ще видиш, че 2,0 е един от най-здравите изобщо двигатели, а 2,3 макар да е много близък като двигател е по-скоро проблемен. И 2-та двигателя се слагат на много модели в много версии. Проблема е, че 2,0 идва слаб и ако ти тежи повечко крака може да гори наистина много. Имах една кола 63к.с., в града я свалях под 7газ с климатик, извън града минаваше 8.
                      Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                      Телефон - в профила!

                      Коментар


                      • #41
                        От: Маверик 2 ,екстрейл т30 или црв 2 ?

                        Колега, аз съм с ЦРВ 2, 150 к, 2000 куб. Гори ми 12-13 смесено. Като сваля седалките хващам 3, 120-литрови бидона с джибри и дърва за казана (но багажника все пак е по-малък от този на комби). Мотора е с верига, което пести от консумативи и както спомена един колега по-нагоре вече не чистя пред гаража сняг, а си го отъпквам, както и на съседите. Недостатък е че трудно се газифицира и трябва да регулираш клапани на 30-40 000 км ако си на газ.
                        Дано ти е полезно.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Маверик 2 ,екстрейл т30 или црв 2 ?

                          На 2.3 мотора проблема е че трябва на 100х.км задължителен реглаж клапани ! А това че някои колеги не случват на майстор който да знае какво прави е най често срещания вариант и отам приказката че мотора е проблемен ! Ма то - в майстора е проблема !

                          Коментар


                          • #43
                            От: Маверик 2 ,екстрейл т30 или црв 2 ?

                            За црв-то защо трудно се газифицира?Моята идея е задължително да карам на газ!На маверика кой е по-добрия мотор 2.0 или 2.3 ?По принцип бих предпочел варианта с 2.0 ,защото има копче за принудителен блокаж,а и като видях едни руснаци как газят в едни калищаци с тоя маверик,чак лошо ми стана,е сигурно няма да е точно с 2.0 а по скоро с 3.0 де.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Маверик 2 ,екстрейл т30 или црв 2 ?

                              Хм сефте чувам, че трудно се газифицира ЦР-В ?!?! Единствено условие е да си избереш читави монтажници, да се прави реглаж/проверка през определен период и общо взето това.
                              Моето е първа генерация, не съм се интересувал съвсем от разхода, бутилката събира 30-тина литра + -, когато го взех от Несебър (някъде 600км) на газ съм минах 300км. Но на градско разбира се е повече, особено сега зимата го оставям по 10-тина минути да работи на място, докато се облекат децата за детска и т.н. При това каране минавам малко повече от 200км (220-250) различно е и зависи от газта и колко са ти сипали ... и и и ... общо взето не ми се тънят чак толкова сметки, колко гори - толко

                              При втора генерация, веригата също е консуматив, макар с нея пробега да е по-голям, все на някакви километри се сменя, а тя е и по-скъп консуматив. Е ако улучиш да е сменяна - добре
                              Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                              И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                              вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                              Коментар


                              • #45
                                От: Маверик 2 ,екстрейл т30 или црв 2 ?

                                То ако питаш този,от който купуваш със сигурност ще е сменяна,така и един колега си купи една корса със сменена верига преди 10000км уж гарантирано от собственика и като се скъса след 2 месеца при него да видиш как корсата става златна.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X