Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Walther PPK

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Walther PPK

    Първоначално публикуван от slaf4u Преглед на мнение
    Тук идва вече истинската способност на човека срещу теб да преценя - способност, която трябва да има щом е на този пост. След като те види, че си улегнал и здраво стъпил на земята, достатъчно интелигентен и вдъхващ доверие индивид а не току що навършил пълнолетие келеш с изливащ се от всички отверстия комплекс на малоценност обилно подплътен от кинтите на тати бизнесмен и дядо владика, не би следвало да имаш спънка за получаване.
    Всъщност, тези ти думи ми вдъхват някаква надежда, и ще взема да се пробвам, все пак.
    Благодаря ти!

    Коментар


    • #32
      От: Walther PPK

      То по-добро от хубавото е трудно да се получи.Но си намерил и майстор , и художник .Не мога да завиждам , на който го заслужава!Поздрави от сърце!
      Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

      Коментар


      • #33
        От: Walther PPK

        На финалната права сме





        Смазка е това на рамката на втората снимка...
        Последно редактирано от slaf4u; 25-04-18, 20:42.
        42

        Коментар


        • #34
          От: Walther PPK

          Поздравения.
          За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

          Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

          Коментар


          • #35
            От: Walther PPK

            Реставрацията е завършена!






            42

            Коментар


            • #36
              От: Walther PPK

              Красота.
              За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

              Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

              Коментар


              • #37
                От: Walther PPK

                Наистина красота!

                Коментар


                • #38
                  От: Walther PPK

                  Сега да го не заключиш в касата и веднъж месечно да го вадиш да му се радваш.
                  Този пищов е измислен и направен за ежедневно носене.
                  сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                  dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                  Коментар


                  • #39
                    От: Walther PPK

                    Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
                    Сега да го не заключиш в касата и веднъж месечно да го вадиш да му се радваш. [emoji2]
                    Този пищов е измислен и направен за ежедневно носене.
                    Първоначалната идея на закупуване беше да се носи, така че ако пищоля се е надявал на тъмни старини в някоя каса...объркал е собственика.

                    42

                    Коментар


                    • #40
                      От: Walther PPK

                      Първоначално публикуван от slaf4u Преглед на мнение
                      И така, сдобих се с въпросният пистолет от обява в друг форум.
                      Взех го от колега с когото имах удоволствието да си побъбрим и в общи линии да обменим различни гледни точки за нещата от живота, много приятно и интересно се получи.
                      За пистолета:
                      Валтер ППК с рама от дурал, произведен в края на 30-те в правилния за системата калибър - 7.65 (.32 Browning). Не съм експерт в областта. Човек, който се занимава с реставрация на оръжие ми каза, че е произведен 38-ма. Дори това да не е така, за мен няма значение т.к. пистолета ще претърпи различни промени, които в по-голяма или по-малка степен ще намалят стойността му от историческа гледна точка.
                      Като цяло оръжието показва характерните за възрастта си признаци на износване. Цевта му е в състояние, което аз бих определил като "приемливо". Бойната игла има леко изкривяване, което не пречи на работата ѝ, но така или иначе обмислям замяната ѝ. Останалите механизми са в добро състояние и след основно почистване и студена оксидация ще изглеждат като нови. Двойното действие на спусъка е тежко и с дълъг ход но няма запирания и неравномерности. Сингъла е прекрасен.
                      При прострелката в служба КОС е дал една засечка по вина на боеприпаса. Удара по капсула е бил добър, но патрона не е гръмнал.
                      Първото нещо, което предстои е замяна на чирените с нови и подмяна на критичните за надеждността пружини (възвратна, на чука, на иглата, на изхвъргача и на спусъка/тягата). Сегашните чирени са в окаяно състояние. Типично за всички ППК с този чирен, пластмасата се е отворила, сцепени са тук там и са счупени там където ляга предпазителя. След това ще мине анодация и рефиниш на блока. Надписите са трудно четими и по блока има повърхностна (на пръв поглед) ръжда, премахването на която най-вероятно ще ги заличи. Обмислям дали да инвестирам във възстановяването им. Времето ще покаже.
                      Целите на упражнението са две:
                      1. Да се разработи и тества основен комплект пружини, който да бъде предложен на пазара.
                      2. Пистолета да стане новото ми оръжие за всекидневно носене за топлите дни на годината.


                      Като ергономия от моята си камбанария, смея да твърдя, че оръжието е много удобно за моята ръка. По принцип имам средна към малка длан и дръжката на Валтера ляга много удобно. Кутрето ми виси но за това има лек.
                      Все още не съм стрелял с него. Планирам това да се случи през следващите няколко седмици, като тогава ще драсна още няколко реда с впечатленията си.
                      Първоначалното разглобяване е много интересно преживяване ако не си го правил преди това. Излишно сложна система. Макаров като наследник е опростен до съвършенство... но пък не е наследил нищо от чара на Валтера.





                      Честито пистолет! Само, че не мога да не задам един въпрос, защо похаби една разрешение за КНО, с такъв неадекватен калибър? Патроните 7,65х17 са маломощни, за сметка на това са скъпи. При ри огромното разнообразие на компактни и субкомпактни пистолети, в калибър 9х19, който е доста по-подходящ за самозащита, по-разпространен и по-евтин.
                      ППК си е класика, но на днешно време е по-подходящ за витрина.
                      Честито Славе, щом те радва. Ти си си преценил.
                      https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

                      Коментар


                      • #41
                        От: Walther PPK

                        Първоначално публикуван от andreiS40 Преглед на мнение
                        Честито пистолет! Само, че не мога да не задам един въпрос, защо похаби една разрешение за КНО, с такъв неадекватен калибър? Патроните 7,65х17 са маломощни, за сметка на това са скъпи. При ри огромното разнообразие на компактни и субкомпактни пистолети, в калибър 9х19, който е доста по-подходящ за самозащита, по-разпространен и по-евтин.
                        ППК си е класика, но на днешно време е по-подходящ за витрина.
                        Честито Славе, щом те радва. Ти си си преценил.
                        За всеки влак си има пътници. ППК-то е изключително удобно, стрелбата с него е много приятна а след завършването му е и радост за окото. Дефинирай маломощен боеприпас моля те. По-слаб от 9х19, х18, х17 и тн. ... - да, но какво точно е маломощен?
                        Що се отнася до похабяването на разрешително - не мисля... Разрешително беше поискано специално за закупуването на ППК - то.
                        42

                        Коментар


                        • #42
                          Колега slaf4u, може ли да си погледнете личните съобщения, които Ви изпратих след Вашето предложение? (извинявам се за спам-а!)
                          JEEP Liberty 2.8CRD Limited 2005

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X