Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Walther PPK

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Walther PPK

    Първоначално публикуван от Ilia801 Преглед на мнение
    Казваш, произведен е 30-те т.е е преживял комунизъма и е още жив. Мен би ми било интересно да разбера повече за историята на оръжието и притежателите му, ако уважаемият автор на темата сметне за редно да сподели разбира се.

    И разбира се, честито за придобивката! ППК е много приятен пистолет.
    В годините преди 09.09.1944 година всеки действащ и запасен офицер с легитимацията си е можел да си купи от оръжеен магазин включително и картечница . Бащата на мой приятел си пазеше документа с който някъде през 1944 година от оръжеен магазин в центъра на София около бившия магазин Явор си е купил като офицер точно такъв Валтер ППК . Предал го е някъде след 1970 въпреки че по това време вече е бил с чин полковник от ВВС . Предполагам че по серийния номер може да се установи поне как е попаднал в България .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • #17
      От: Walther PPK

      Първите промени са на лице. Пети за пълнителите и нови чирени. Усещането на дървото е съвсем различно, а петата няма какво да се коментира - прави хвата много по-стабилен. Следващата стъпка - нови пружини и тест на стрелбище.














      42

      Коментар


      • #18
        От: Walther PPK

        Продължаваме бавно но сигурно... Малко преди и след снимки, че postimage се бяха осрали нещо и старите са изчезнали.












        След механичната обработка на повърхностите, рамката беше анодирана в цвят черен/графит. На снимките червенее заради осветлението в стаята. Блока е полиран, надписа повторен на CNC отговарящ на 100% на заводския и след това повърхността - сатенирана. Идеята е колкото и да е трудно анодираната и оксидирана повърхност да са с еднакви нюанси.








        42

        Коментар


        • #19
          От: Walther PPK

          Като гледам мерака, с който си правиш оръжията, започвам да си мисля в каква ли игра ще се вкарам, ако това се очертае като следващото ми хоби?
          Всъщност, като човек, който вече няма причина да има оръжие, как мога да се сдобия с необходимите документи?

          Коментар


          • #20
            От: Walther PPK

            Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
            Като гледам мерака, с който си правиш оръжията, започвам да си мисля в каква ли игра ще се вкарам, ако това се очертае като следващото ми хоби?
            Всъщност, като човек, който вече няма причина да има оръжие, как мога да се сдобия с необходимите документи?
            Нужните документи ги има изложени по КОС службите и се събират относително лесно. Съвсем по спомен:
            - Свидетелство за изкаран курс за безопасно боравене с оръжие
            - Свидетелство за съдимост (за оръжие)
            - Бележка от Психото че не се водиш на отчет и че си психически годен (два документа са)
            - Бележка от следствието, че не си следствен
            - Протокол за проверка на касата от кварталния
            - Мотивация за придобиване
            По принцип всички документи освен мотивацията могат да бъдат събрани в рамките на месец, като най-много време и пари отнема първия.
            Дори да събереш всичко, крайното решение е на началника на РУП-а. Би следвало да има лично събеседване с кандидата и разглеждане на мотивацията.
            42

            Коментар


            • #21
              От: Walther PPK

              Хе, бърз си.. ама докато другите е неща са относително ясни документално, има момента с мотивацията за придобиване...Още помня в детските си години, като трябваше да ставаме комсомолци, как трябваше да имам същата такава мотивация...

              Какво се пише в тая точка?

              Много ми се иска да имам пищов? - ами ако съм на мястото на тоя, дето решава - отговора ми е ясно НЕ!!
              Много съм фен на оръжията? - по същите причини - НЕ!
              Не искам да имам оръжие, ама все пак... Е, как да му дадем разрешително на тоя идиот? НЕ!!

              Та какво убедително може да бъде достатъчно убедително?

              Коментар


              • #22
                От: Walther PPK

                Зависи с какво се занимаваш. Най-лесно би било ако наистина имаш основание за притежание.
                42

                Коментар


                • #23
                  От: Walther PPK

                  Е то, ако не си полицай, военен или охранител, то коя професия би изисквала или поне би било положително за нея притежаването на кно, за да може да ти разрешат?

                  То човек като се замисли, почти няма такава / ива професии или дейности.

                  И сякаш остава "личното убеждение" на шефа на РПУ и на КОС.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Walther PPK

                    Първоначално публикуван от zlost Преглед на мнение
                    Е то, ако не си полицай, военен или охранител, то коя професия би изисквала или поне би било положително за нея притежаването на кно, за да може да ти разрешат?

                    То човек като се замисли, почти няма такава / ива професии или дейности.

                    И сякаш остава "личното убеждение" на шефа на РПУ и на КОС.
                    Има много дейности и професии, които те правят интересен за субекти с нечисти помисли. За личното убеждение си прав. Слава Богу, последните шефове при нас са интелигентни хора с достатъчно здрав разум за да стигнат до изводите за кой може и за кой не може. Въпреки, че съм либерално настроен към идеята да има оръжие в народа, си мисля, че все още е нужна цедка някаква. Така ще бъде докато психото може да се минава по оня, другия начин. На курсовете се нагледах на идиоти, малоумници и комплексари.
                    42

                    Коментар


                    • #25
                      От: Walther PPK

                      Напълно съм съгласен, особено за цедката.

                      България се е превърнала в страна без никакъв обществен, правен, властнически и т.н коректив. Всичко е станало диво, първично и за жалост - безнаказано до степен на безумие. Ако е и масово въоръжен (не, че не е) този народ, то черната статистика по пътищата, ще ни се стори като песен.

                      Просто, бавно и методично ще се избием.

                      Идеята ми беше, че дори човек, който практикува професия, която да води до нечисти интереси на трети лица и/или има "интересно" имущество от всякакъв вид, как ще се мотивира пред съответните органи, че му трябва оръжие.

                      Аз примерно имам къща гората и мисля, че в някакъв момент ще е хубаво да се сдобия с кно, но как да мотивирам искането си. Не го искам от фенщина, нито се чувствам заплашен в професията си, но за село е добре да го има...

                      Коментар


                      • #26
                        От: Walther PPK

                        Тук идва вече истинската способност на човека срещу теб да преценя - способност, която трябва да има щом е на този пост. След като те види, че си улегнал и здраво стъпил на земята, достатъчно интелигентен и вдъхващ доверие индивид а не току що навършил пълнолетие келеш с изливащ се от всички отверстия комплекс на малоценност обилно подплътен от кинтите на тати бизнесмен и дядо владика, не би следвало да имаш спънка за получаване.
                        42

                        Коментар


                        • #27
                          От: Walther PPK

                          Егати!
                          А как само изродихте убавата тема.
                          Отварям през половин час с надежда, че Славчо е качил още някоя хубава снимка, а то...
                          Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Walther PPK

                            Първоначално публикуван от slaf4u Преглед на мнение
                            Тук идва вече истинската способност на човека срещу теб да преценя - способност, която трябва да има щом е на този пост. След като те види, че си улегнал и здраво стъпил на земята, достатъчно интелигентен и вдъхващ доверие индивид а не току що навършил пълнолетие келеш с изливащ се от всички отверстия комплекс на малоценност обилно подплътен от кинтите на тати бизнесмен и дядо владика, не би следвало да имаш спънка за получаване.
                            Съгласен [emoji106] Пак стигаме преди всичко до субективната лична преценка на разрешаващия, а не толкова до обективната нужда от кно.
                            Да продължим с хубавата тема! И аз чакам снимки...

                            Коментар


                            • #29
                              От: Walther PPK

                              Славчо, отново си свършил страхотна работа.Поздравления за ентусиазма!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Walther PPK

                                Първоначално публикуван от traktorist Преглед на мнение
                                Славчо, отново си свършил страхотна работа.Поздравления за ентусиазма!
                                Този път не съм аз този за поздравленията. Работата се върши на друго място, моята роля е ограничена до идеи и виждания поради ред причини, най-важните от които липсата на знания и нужната химия. В случая аз ще съм ползвател на благинките
                                42

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X