Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Може или не? Ролбар, булбар и т.н.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Може или не? Ролбар, булбар и т.н.

    Колеги, интересен е въпроса относно законността на железата, които си поставяме по любимците. Моето желязо се вижда от снимката на профила ми.
    Зная, че са разрешени тези произведени от официалните производители, но моето е правено да бутне някое и друго дръвче пред мен, но ако ударя кола какво ще измислят органите ??? За извън границите ако реша да се метна до гръцко, ще отнеса ли някоя глоба или..., до сега в БГ така карам 8 години, не че смятам да бутам разни коли... ???

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Teri-1.jpg
Прегледи:1
Размер:107.9 КБ
ID:6142612

    П.П. Преди месец, разсеяна шофьорка се вряза в задният, при мен щетите бяха отстранени с четка и малко боя да не ръждясва, при нея не точно, но вината бе нейна!!!
    Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
    0882 52 00 52 - Жоро

  • #2
    От: Може или не? Ролбар, булбар и т.н.

    В много западни държави, всичко, което си сложиш по колата допълнително, трябва да има сертификат и с теб непрекъснато да си носиш съответния документ а това. У нас няма такива изисквания. Единствено в правилника има уредба:
    "Моторното превозно средство не трябва да има отвътре или отвън каквито и да е предмети, които намаляват видимостта или отвличат вниманието на водача, както и предмети с остри изпъкнали ръбове или части, които представляват опасност за водача, пътниците или другите участници в движението."
    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

    Коментар


    • #3
      От: Може или не? Ролбар, булбар и т.н.

      Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
      ... У нас няма такива изисквания. ...
      Сигурен ли си в което? Тук не толкова отдавна се обсъжъдха промени по едни наредби за регистрацията на МПС та, според действащата нормативна уредба, повечето неща, които ги правим, се класират като "промяна в конструкцията", за която си има съответен ред ...
      Последно редактирано от Чавдар (V93); 22-02-18, 21:55.
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #4
        От: Може или не? Ролбар, булбар и т.н.

        Ааа...зависи от нещата. Много зависи.
        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

        Коментар


        • #5
          От: Може или не? Ролбар, булбар и т.н.

          Въпрос на време е властимащите да се сетят какво са сътворили и да задействат ченгетата да глобяват масово.Примерно за метална броня...
          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

          Коментар


          • #6
            От: Може или не? Ролбар, булбар и т.н.

            Е то това беше вече с дневните светлини. Оказа се, че в закона няма направено разграничение между дневните и допълнителните за мъгла. То има, ама е на друго място, където дори 90% от съдиите не успяваха да го намерят, а за полицая на пътя тия неща са направо от друга планета.
            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

            Коментар


            • #7
              От: Може или не? Ролбар, булбар и т.н.

              Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
              Въпрос на време е властимащите да се сетят какво са сътворили и да задействат ченгетата да глобяват масово.Примерно за метална броня...
              Няма да мине много време,и 99% у форума ще ревем на умряло!
              .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
              Киа спортаж2000тди 98г
              Ауди А3 1.9ТДИ
              Каравана Аdria 390Q

              Коментар


              • #8
                От: Може или не? Ролбар, булбар и т.н.

                Да, ако мислим като овце.
                Ако мислим като граждани, регламентацията просто ще закрепи едно фактически съществуващо положение, което до сега не е имало правила. И ще го закрепи такова, каквото е.
                ОБаче има един проблем...управляващите са наясно какво управляват...
                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                Коментар


                • #9
                  От: Може или не? Ролбар, булбар и т.н.

                  дали?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Може или не? Ролбар, булбар и т.н.

                    А файдата от ,,прикачния инвентар" каква е? Да изглежда ,,яко" и да причини по-яки щети? Аз лично тая дивотия бих я махнал...
                    Виден столичен ихтиолог

                    Коментар


                    • #11
                      От: Може или не? Ролбар, булбар и т.н.

                      Освен за в гората ,длуга полза няма ,то и това им е и предназначението!Кво ше блъскаш иначе ,за това си има "Луда надпревара".com!В гората обаче добър булбар отпред върши много работа.Редовно съм разбивал по високи грамади в тревата от тези дето са разграничавали някога селските землища в Балкана ,пълно е с тях.Доста храсталаци и дървета са имали.желание да ми променят фасадата на муцуната ,я със счупен фар или мигач ,я с пробит радиатор,обаче подходящото желязо пази.За в града в по скоро пречи !
                      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Може или не? Ролбар, булбар и т.н.

                        Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
                        А файдата от ,,прикачния инвентар" каква е? Да изглежда ,,яко" и да причини по-яки щети? Аз лично тая дивотия бих я махнал...
                        Файда - никаква. Точно преди 10 г. ударих един пасат, който ми отне предимство и го направих на кану. Ако не беше булбара, нямаше да имам поражения по фар, мигач и капак.
                        За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Може или не? Ролбар, булбар и т.н.

                          Първоначално публикуван от zoro-1 Преглед на мнение
                          ...
                          но моето е правено да бутне някое и друго дръвче пред мен, но ако ударя кола какво ще измислят органите ??? ...
                          Като ти гледам джипката, нещо не я виждам да е във вид, позволяващ й движение без път и бутане на дръвчета в гората. Въпросното украшение спокойно може да те вкара по параграф "изменение на конструкцията в нарушение на установения ред". Това за органите. А, ако ти нацепиш някой, застрахователят ти спокойно може да откаже да поеме щетите по ГО на горното основание. Щото с това желязце отпред ще нанесеш повече щети на другата кола, отколкото при удар с фабричната броня.

                          Отделно, дето такива железа могат да окажат влияние върху нормалното сработване на въздушните възглавници.
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Може или не? Ролбар, булбар и т.н.

                            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                            Като ти гледам джипката, нещо не я виждам да е във вид, позволяващ й движение без път и бутане на дръвчета в гората. Въпросното украшение спокойно може да те вкара по параграф "изменение на конструкцията в нарушение на установения ред". Това за органите. А, ако ти нацепиш някой, застрахователят ти спокойно може да откаже да поеме щетите по ГО на горното основание. Щото с това желязце отпред ще нанесеш повече щети на другата кола, отколкото при удар с фабричната броня.

                            Отделно, дето такива железа могат да окажат влияние върху нормалното сработване на въздушните възглавници.
                            А тези,които излизат фабрично с булбар?То дали е фабричен или не какво значение има ефекта е същия ако нацепиш някой само дето ще го нацепиш с лицензирано желязо

                            Коментар


                            • #15
                              От: Може или не? Ролбар, булбар и т.н.

                              Фабричните и лицензираните булбари принципно, ако не друго, то поне не пречат на адекватната работа на въздушните възглавници и предвидените зони за мачкане на колата отпред. Че ще нанесе щети по другия автомобил няма съмнение, но шанса да навреди на тебе като водач и пасажерите в колата ти са по-малки.
                              Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                              Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X