Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Може или не? Ролбар, булбар и т.н.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Може или не? Ролбар, булбар и т.н.

    Аз съм точно с такъв, оригинален заводски

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20111001_ssangyong_musso_01.jpg
Прегледи:1
Размер:467.8 КБ
ID:5781727

    като при мен някой е преместил халогени отгоре, но никога не съм разбирал каква му е идеята.
    Изглежда масивен, но както каза и Чавдар, всъщност е от доста тънкостенна тръба и въпреки, че е хванат добре и за бронята, по-скоро би ми направил проблем отколкото да помогне ако се избухам ченлно.

    Мислех да го махам, като сменя и степенките с по-прибрани, вдигнати и от по-дебела тръба, които всъщност да са слайдъри, но ситуацията ми се промени и не ми се занимава, а и качващите се ги ползват баш като степенки.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • #32
      От: Може или не? Ролбар, булбар и т.н.

      Истински булбар,не декоративен трябва да е изнесен напред поне 10тина сантиметра ,да не е много нисък и тогава върши работа за бутане в гората и защита на купето отпред.Изнесен, за да понесе някакъв удар и на пътя,щото съм виждали изправял кола ударила куче със 80км/ч.Длугото презназначение има ако е на шарнирни връзки,пада напред и става като поставка с височина 40-50сантиметра за ловджийски транспорт на по, едър отстрелян дивеч ,правил съм такъв и върши перфектна работа.При такива булбари става въпрос за яки тръби,декоративните са леки и тънки и по-скоро могат да ти нанесат допълнителни щети ,отколкото защита на купето.Степенките пък са си за шосето,щото на пресечено опират ,кривят се или ти вдигат във въздуха повече от две колела,особенно при дълга база жипка.
      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

      Коментар


      • #33
        От: Може или не? Ролбар, булбар и т.н.

        Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
        Не знам за какво служи това нещо?...
        Върши работа пред магазин "Метро", там постоянно зарязват пазарски колички из паркинга И аз имам такава...ъъъ...декорация отпред. Закрепена е така, че ако седна върху нея най- вероятно ще се прекършат планките.
        And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

        Коментар


        • #34
          От: Може или не? Ролбар, булбар и т.н.

          Тоест, най-добре да го махна! Иеята преди време бе да го повдигна и пригодя за гората, уви нито време нито пари ми се харчат за това и така си остана!
          Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
          0882 52 00 52 - Жоро

          Коментар


          • #35
            От: Може или не? Ролбар, булбар и т.н.

            Първоначално публикуван от zoro-1 Преглед на мнение
            Тоест, най-добре да го махна! Иеята преди време бе да го повдигна и пригодя за гората, уви нито време нито пари ми се харчат за това и така си остана!
            Най-добре.
            За разходкаджийско возене, за каквото ти става джипа, хич не ти и трябва.
            По-добре инвестирай време и пари в леко повдигане ако излизаш извън пътя.
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • #36
              От: Може или не? Ролбар, булбар и т.н.

              Първоначално публикуван от zoro-1 Преглед на мнение
              Тоест, най-добре да го махна! Иеята преди време бе да го повдигна и пригодя за гората, ...
              И аз се присъединявам към това. Дори и да прежалиш Теракан-а, това не е кола за екстремен офроуд. А като няма да се впускаш в екстремни изпълнения от това желязо полза няма, а по-скоро може да е обратното ...

              Моят Хюндай на времето го взех с такова украшение - самоделно. На фасон го докарваше.

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:galloper1.jpg
Прегледи:1
Размер:142.0 КБ
ID:5781912

              Обаче в гората ми направи беля ...

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:021.JPG
Прегледи:1
Размер:85.1 КБ
ID:5781913

              Закотви се за един камък, попречи ми да се върна на пътя и ме принуда да тепкам "за трактор".

              Поради което просто го свалих и си карах така, докато не смених щатната броня с метална за лебедка. Липсата на булбар не ми е попречила с нищо.

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1010481.JPG
Прегледи:1
Размер:139.3 КБ
ID:5781914
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #37
                От: Може или не? Ролбар, булбар и т.н.

                Благодаря за съветите момци!!!
                Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                0882 52 00 52 - Жоро

                Коментар


                • #38
                  От: Може или не? Ролбар, булбар и т.н.

                  По принцип всяко "нещо" което се прибавя или отстранява от фабричния вид на МПС-то се води изменение на конструкцията и глобата за това е 2000 лв. дори и за премахнати седалки ако реши органа може да състави АУАН за изменена конструкция на МПС ,а за ролбари и булбари след поставянето им се минава технотест пред комисия в ДАЙ и се плаща една такса 500 лв. ,за да е всичко законно иначе всеки може да си тълкува закона както на него му е угодно но докъто стане беля и отсрешния застраховател прочете протокола за ПТП-то в който е описано,че МПС -то е с булбар-ролбар и не е минало сответната комисия за технотест и тогава каквото и да си тълкуваш файда никва вътре си с двата крака . Така,че всеки кеф си има цена и всеки си я плаща по един или друг начин рано или късно.
                  Nissan Terrano 3.0 DI turbo

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X