Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Земетресения

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Земетресения

    Как е положението около Асеновград и Пловдив? На сайта на БАН пише степен 4.1, а по чуждите сайтове посочват 4.8. Това в 1.42 ч. с епицентър на 2 км от Асеновград.
    При мен в Бистрица се усети слабо, но отчетливо.
    Последно редактирано от Димитър Желязков; 22-02-18, 01:33.
    www.occ.bg - Преносими газови бойлери и Мобилна баня за къмпингуване
    0898777327

  • #2
    От: Земетресения

    Предвид часа, най-много да са се събудили в района около Пловдив.
    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

    Коментар


    • #3
      От: Земетресения

      Събудих се 1 Мин преди труса,незнам защо,без причина,усети се добре,макар и по силни да си спомням.Би трябвало да е на 10 км.по права линия и по малко от вкъщи.Във фейса бая комшии са се събудили,основно жени[emoji39][emoji41]
      Иначе ръми дъжд от много часове.
      Нямаше люлеене,по скоро вибриране със къса амплитуда,ако не бъркам ,не е вертикално ,а хоризонтално.

      п.п. С две думи,нищо особено.Те майните,и едно истинско земетресение не могат да направят.

      Айде лека нощ. [emoji561]
      Последно редактирано от Roninn; 22-02-18, 01:44.
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • #4
        От: Земетресения

        Усетих го - четвърти етаж в София. Не беше кой знае какво, но щом ме събуди, все си е клатене.
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • #5
          От: Земетресения

          Сутринта в 8 разбрах, че е имало такава случка. Аз съм на 4-ти етаж в ново строителство, ако има значение.
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • #6
            От: Земетресения

            Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
            ...
            Нямаше люлеене,по скоро вибриране със къса амплитуда,ако не бъркам ,не е вертикално ,а хоризонтално.

            п.п. С две думи,нищо особено.Те майните,и едно истинско земетресение не могат да направят.

            Айде лека нощ. [emoji561]

            Абе по талвизора твърдят че било вертикален трус, но и аз го усетих като Анатолий - хоризонтален с малка амплитуда. Защото при вертикалния, цялата сграда подскача нагоре и сякаш ще се стовари върху теб.

            Като цяло - достатъчно силен трус да изплаши хората, но без материални щети. Преди труса се чу силно бучене.
            Nissan Terrano 2,7 TDI

            Коментар


            • #7
              От: Земетресения

              Аз се събудих при земетресението. Спях разбира се. Стори ми се, че чух силен вятър преди да разтърсването. По-скоро беше като ударна вълна - еднократно.

              " ... Абе по талвизора твърдят че било вертикален трус"

              След като се събудих след труса усетих още един доста по слаб. Загледах се в полюлея - не се клатеше.
              Има ли файда, ако направя една диагностика? В смисъл, някакви показатели, които биха косвено показали наличието на проблем, имащ нещо общо със случая?
              Бахти, как се изказах...

              Коментар


              • #8
                От: Земетресения

                Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
                Абе по талвизора твърдят че било вертикален трус, но и аз го усетих като Анатолий - хоризонтален с малка амплитуда. Защото при вертикалния, цялата сграда подскача нагоре и сякаш ще се стовари върху теб.

                Като цяло - достатъчно силен трус да изплаши хората, но без материални щети. Преди труса се чу силно бучене.
                Майни ги тез ,нищо не разбират.В един известен сайт пишеше ,силно земетресение около София,с епицентър Асеновград.
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • #9
                  От: Земетресения

                  Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                  Майни ги тез ,нищо не разбират.В един известен сайт пишеше ,силно земетресение около София,с епицентър Асеновград.
                  Мда, наслушах се на журналистически неграмотности - то не беше "..магнитуТа", то не беше "..магнитуТите", то не беше еди-коя си ПротопопОва, за ЦалАпица, и СкутАре да не говорим... И това по бтв... За ТВ Европа нямаше да ми издържи нервната система - там в текста, който тече отдолу, рядко има дума, написана правилно....
                  Но явно толкова си могат, само не знам защо да не стреляме по пианиста?
                  Последно редактирано от Veni1; 22-02-18, 12:26.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Земетресения

                    В Асеновград го усетих много силно.Цялата къща се разлюля.Имах чувството,че леглото тръгна да обикаля из стаята.
                    Mitsubishi Padjero II 2.8 TDI

                    Коментар


                    • #11
                      От: Земетресения

                      Няма вертикални и хоризонтални трусове.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Земетресения

                        Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
                        Няма вертикални и хоризонтални трусове.
                        Я пак...

                        Земетресенията обикновено траят секунди, рядко няколко минути. Проявяват се като серия от трусове, които идват от земните недра вертикално или вълновидно (хоризонтално).
                        Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

                        Коментар


                        • #13
                          От: Земетресения

                          Е, все пак трябва да сме екзактни... Имаше една тема, беше затворена по молба на чувствителни колеги, там ги бяхме поизчистили понятията. От хипоцентъра тръгват обемните вълни, от епицентъра - повърхностни. Какво се случва на повърхността /и какво се усеща индивидуално/ - много зависи къде се намираме спрямо вълните и пресечните им точки. От 4 до 4.9 Рихтер по международните стандарти са леки земетресения.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Земетресения

                            Първоначално публикуван от dedoKoko Преглед на мнение
                            Я пак...
                            По-бавно ли да ти го напиша?
                            Има разлика между трус и вълни, Йорданов ти го е обяснил.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Земетресения

                              Абе , доста си раздруса - 4 етаж .

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X