Страница 4 от 5 ПървиПърви 1 2 3 4 5 ПоследенПоследен
Резултати 61 до 80 от 82

Тема: Относно GDPR - трябва да се скалъпи нещо. Как си представяте нещата в частта IT

Публикации
    2,046
    Точки (при гласуване)
    18

По подразбиране От: Относно GDPR - трябва да се скалъпи нещо. Как си представяте нещата в частта IT

Цитат Мнение на Ivan Terziev Преглед на публикациите
    Всяка подобна тема неизбежно се отплесва дали съм прав аз да си търся правата по съществуващите закони. Не държа да съм морално прав, или дали съм сбъркал дето не съм избягал като от Дявола само при името на М$, преди 10 години.

Нормално е в дискусия някой да не е прав или поне да има хора, които така мислят. Иначе няма дискусия.

Станалото станало, вече бягам като от дявол, ама злото е сторено.
    Пускал съм линк как М$ се заричат, че ще ми споделяли данните с държавните органи ако ме набарат с нелицензен софт. Затуй данни ще видят през крив макарон, па ако ще и наново да търся хората от листата в Скайп. Един ден ако барнат законите накъдето отиват нещата - и у панделата ще ме вкарат тия ненаялите се!
    А какво да направят? Да ти кодират данните и да искат такса за отключване? Да ти пратят бригадка за лицензиране?

Понеже по GDPR нямаш шансове, освен да напълниш гушата на адвокат, бих ти препоръчал да тичаш направо при БХК.

sparkybg е офлайн
    Спартак Тимчев
    Старши участник | ОС || СзО || +ПЛ || ТП || ДВиП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    33,369
    Точки (при гласуване)
    66

По подразбиране От: Относно GDPR - трябва да се скалъпи нещо. Как си представяте нещата в частта IT

Явно вече ти имат данните.
    Данни за крадитна карта категорично нямат, защото никога не съм им давал.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

Място
    София
    Публикации
    1,403
    Точки (при гласуване)
    8

Цитат Мнение на bokomo Преглед на публикациите
    Нормално е в дискусия някой да не е прав или поне да има хора, които така мислят. Иначе няма дискусия.

А какво да направят? Да ти кодират данните и да искат такса за отключване? Да ти пратят бригадка за лицензиране?

Понеже по GDPR нямаш шансове, освен да напълниш гушата на адвокат, бих ти препоръчал да тичаш направо при БХК.
    Не знам какъв точно адвокат на меките го играеш, ама ако нямаш полезно инфо по темата не е задължително да пишеш. Не че не сме колония, ама все пак от кумова срама да ни спазват Конституцията. Има параграфи за личния живот, и не им е работа да ровят аз кво имам по диска, че и да ме ковладят.
    Цитат Мнение на sparkybg Преглед на публикациите
    Данни за крадитна карта категорично нямат, защото никога не съм им давал.
    Те на произволен принцип теглят анти лотарията. Туй, че още не са те налазили не означава, че някой ден няма и теб да заключат.
    Последно редактиран от Ivan Terziev ; 10-02-19 в 18:43

Публикации
    862
    Точки (при гласуване)
    8

Хаха, а дали няма шанс да ги поосъдим, и да се пенсионираме след което?
    Има. Ако подбереш “правилния” обект и случайно някой го накаже (има варианти, през компетентните органи в други ЕС държави), може да се пенсионираш по болест.
    Преждевременно.

Иначе, глобите не отиват при доносника

Публикации
    862
    Точки (при гласуване)
    8

Цитат Мнение на Ясен Преглед на публикациите
    Работната група повече или по-малко е разказала очевидното.

Популярният бар не е "напусни сайта или се съгласи", а "ползвай каквото работи без съгласие или се съгласи". И е валидно съгласие.
    Има и по-детайлни тълкувания, като доста сме говорили и с адвокати и с Комисията. Това е едно от основните неща - не можеш да откажеш предоставяне на услуга щото не са ти дали лични данни.
    Разбира се, ако тези данни са необходими за изпълнение на услугата, напр. за сключване на договор, то е различна хипотеза.
    Или, за да дам краен пример, за да ти изработя стол ти искам кръвната група за целите на договора и в случай, че не ми я дадеш отказвам изпълнението.

О, не. Не са изпълнение редица изисквания - не е гранулярно (не знаеш за какви цели се събират онлайн личните ти данни), няма информация за вендорите, на които даваш личните данни на посетителите си (Facebook, Google Ads и пр.), няма информация как можеш да управляваш съгласията си и още неща.

Ясен е офлайн Супер Модератор | news |
    | ОС || СзО || +ПЛ || ТП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    47,651
    Точки (при гласуване)
    60

Е, те се понаучиха и баровете да ги правят.
    Диалектически материализъм по cecoa1: ...кеф за четирима, струва повече от кеф за двама.

Публикации
    862
    Точки (при гласуване)
    8

Е, те се понаучиха и баровете да ги правят.
    Ама то освен баровете и функционалности трябва да има
    Ако кажеш не, някой неща не трябва да се изпълняват

А съгласие кой може да докаже (задължение по Регламент)?

| Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    47,651
    Точки (при гласуване)
    60

Доказването е относително. Регламентът не изисква квалифицирана форма за съгласието. А тежестите на доказване са добре разпределени.
    Диалектически материализъм по cecoa1: ...кеф за четирима, струва повече от кеф за двама.

mmtrance е офлайн
    Филип Михайлов
    Старши участник | +ПЛ |
    Място
    София
    Публикации
    1,916
    Точки (при гласуване)
    13

.....и не им е работа да ровят аз кво имам по диска, че и да ме ковладят..
    С две думи искаш законите да важат ама само за другите. Пък ти да си краднеш софтуер необезпокояван?

I'm not Lost, I'm Discovering !

0883 340 940 - Филип

Място
    София
    Публикации
    1,403
    Точки (при гласуване)
    8

Цитат Мнение на mmtrance Преглед на публикациите
    С две думи искаш законите да важат ама само за другите. Пък ти да си краднеш софтуер необезпокояван?

Има си презумпция за невинност. Няма закон, който да ги оправдава да ме сканират в подозрения за нарушение. Ама досега не е било да сме се разбрали по тоя въпрос, и не е много по темата. Според мен няма смисъл да спорим по това, интересува ме GDPR, а не дали съм прав да си го искам да се спазва.
    п.с. Под Линукс съм, и нямам нелицензен софт. Нямат причина да ми искат лични данни, и да ме разпитват за лицензи.
    Последно редактиран от Ivan Terziev ; 10-02-19 в 22:16

Публикации
    2,046
    Точки (при гласуване)
    18

Не знам какъв точно адвокат на меките го играеш, ама ако нямаш полезно инфо по темата не е задължително да пишеш. Не че не сме колония, ама все пак от кумова срама да ни спазват Конституцията. Има параграфи за личния живот, и не им е работа да ровят аз кво имам по диска, че и да ме ковладят.
    .
    Не зная какво е "ковладят", но пък съм до голяма степен сигурен, че в Конституцията няма записано правото да ползваш Skype, особено при определени от теб условия. Сваляш нещо, четеш EULA, не те устройва - не инсталираш. Адски просто е.

Място
    София
    Публикации
    1,403
    Точки (при гласуване)
    8

Омръзнало ми е да цитирам клаузите в Конституцията, в които ясно е изразено правото на личен живот и тайна на кореспонденцията. Отделно има член, дето пише, че това са основни права и не може да се нарушават.
    Това се отнася и за М$.
    Наистина недоумявам как някой, който няма пряка полза от това слухтене да поддържа нарушаването на Закона от страна на частни корпорации. С думи прости - как може да се кефиш на биг Брадър да те киризи по всички възможни начини. Акъл не ми го побира!
    GDPR именно след подобни злоупотреби го въведоха, ама явно мастодонтите се имат за достатъчно неуязвими дори за него.

Публикации
    862
    Точки (при гласуване)
    8

Доказването е относително. Регламентът не изисква квалифицирана форма за съгласието. А тежестите на доказване са добре разпределени.
    Нищо относително няма - питам някой, който ми е пратил рекламен мейл как е събрал съгласието ми и той е длъжен да предостави информация. С доказателства.

Доколко това ще е дълго време теоретична постановка е друга тема, но КЗЛД работят в посока нормиране на глобите в прилични граници - 5-10к.

| Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    47,651
    Точки (при гласуване)
    60

Цитат Мнение на blago72 Преглед на публикациите
    Нищо относително няма - питам някой, който ми е пратил рекламен мейл как е събрал съгласието ми и той е длъжен да предостави информация. С доказателства.
    Не е чак толкова относително, съгласен съм.

Място
    BG
    Публикации
    7,940
    Точки (при гласуване)
    23

Цитат Мнение на blago72 Преглед на публикациите

Доколко това ще е дълго време теоретична постановка е друга тема, но КЗЛД работят в посока нормиране на глобите в прилични граници - 5-10к.
    Най-сетне

Но случай от практиката ми относно спам глобите : "На изложението човекот си е оставил визитката на щанда ни", че човекот е бил в друга държава, не беше свързано със случая

Публикации
    862
    Точки (при гласуване)
    8

Цитат Мнение на DBRS Преглед на публикациите
    Най-сетне

Но случай от практиката ми относно спам глобите : "На изложението човекот си е оставил визитката на щанда ни", че човекот е бил в друга държава, не беше свързано със случая
    Оставянето на визитки не е съгласие за рекламни мейла

Място
    София
    Публикации
    1,403
    Точки (при гласуване)
    8

Ония дни ми звънят от Бяла карта, знаят ми името, и почват да ме зарибяват. След въпроса ми откъде ми имат личните данни - каката ме прекъсва, и продължава: - "представяме Ви бяла карта"...
    В нарушение ли са, не съм юрист, и не мога да разбера какво заключение да си вадя от тълкуванията тука.

Място
    София
    Публикации
    5,982
    Точки (при гласуване)
    20

Имат ти личните данни от някой, на чийто въпрос за съгласие с условията му за поверителност си отговорил с ДА.
    Влез в дир.бг и кликни на доверените им партньори, ум ще ти зайде на колко много места ти раздават личните данни.

Място
    София
    Публикации
    1,403
    Точки (при гласуване)
    8

Цитат Мнение на maystor Преглед на публикациите
    Имат ти личните данни от някой, на чийто въпрос за съгласие с условията му за поверителност си отговорил с ДА.
    Влез в дир.бг и кликни на доверените им партньори, ум ще ти зайде на колко много места ти раздават личните данни.
    Подариха ми кредитна карта без годишна такса, не е оная Бялата, и пак не я взех. Една гръцка банка. Не ми харесаха точно клаузите, за дето пишеш! Препсувам всяка година и си плащам по 40 кинта само защото по Запада някои неща не стават без кредитна.
    И сега лично - някога ти се кефех, задочно сме се виждали по протестите на счетитата, познах те по опушения мустак!
    Ще да те замолвам занапред да си гледаш магазина и да не ме закачаш!
    Подарената кредитна карта я насиктирих, именно заради кофти клаузи.
    п.с. В занаята ми е да обработвам данните на десетки хиляди като тебе, та още по-малко имаш някаква идея какво и що.
    Последно редактиран от Ivan Terziev ; 11-02-19 в 15:42

Публикации
    2,046
    Точки (при гласуване)
    18

...
    Ще да те замолвам занапред да си гледаш магазина и да не ме закачаш!
    ...
    Терзиев много горест си събрал, и от БХК ли те отрязаха?
    Последно редактиран от bokomo ; 11-02-19 в 22:24

Страница 4 от 5 ПървиПърви 1 2 3 4 5 ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Трябва ми съвет относно диамантен диск за рязане на бетон!?
    От tkzsbg във форум Ремонт, майстори и материали
    Отговори: 23
    Последно мнение: 27-10-14, 21:51
  2. Как си представяте РАЯ ?
    От Volk във форум Спам, чат дискусии, всичко което не е за останалите форуми!
    Отговори: 25
    Последно мнение: 08-07-10, 10:28
  3. Отговори: 2
    Последно мнение: 07-03-08, 20:03

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да добавяте прикачени файлове
  • Вие не можете да редактирате собствените публикации
  •  
"); } else { document.write(""); } } // ]]>