Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Относно GDPR - трябва да се скалъпи нещо. Как си представяте нещата в частта IT

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Относно GDPR - трябва да се скалъпи нещо. Как си представяте нещата в частта IT

    Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
    Всяка подобна тема неизбежно се отплесва дали съм прав аз да си търся правата по съществуващите закони. Не държа да съм морално прав, или дали съм сбъркал дето не съм избягал като от Дявола само при името на М$, преди 10 години.

    Нормално е в дискусия някой да не е прав или поне да има хора, които така мислят. Иначе няма дискусия.

    Станалото станало, вече бягам като от дявол, ама злото е сторено.
    Пускал съм линк как М$ се заричат, че ще ми споделяли данните с държавните органи ако ме набарат с нелицензен софт. Затуй данни ще видят през крив макарон, па ако ще и наново да търся хората от листата в Скайп. Един ден ако барнат законите накъдето отиват нещата - и у панделата ще ме вкарат тия ненаялите се!
    А какво да направят? Да ти кодират данните и да искат такса за отключване? Да ти пратят бригадка за лицензиране?

    Понеже по GDPR нямаш шансове, освен да напълниш гушата на адвокат, бих ти препоръчал да тичаш направо при БХК.

    Коментар


    • #62
      От: Относно GDPR - трябва да се скалъпи нещо. Как си представяте нещата в частта IT

      Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
      Явно вече ти имат данните.
      Данни за крадитна карта категорично нямат, защото никога не съм им давал.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #63
        От: Относно GDPR - трябва да се скалъпи нещо. Как си представяте нещата в частта IT

        Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
        Нормално е в дискусия някой да не е прав или поне да има хора, които така мислят. Иначе няма дискусия.



        А какво да направят? Да ти кодират данните и да искат такса за отключване? Да ти пратят бригадка за лицензиране?

        Понеже по GDPR нямаш шансове, освен да напълниш гушата на адвокат, бих ти препоръчал да тичаш направо при БХК.
        Не знам какъв точно адвокат на меките го играеш, ама ако нямаш полезно инфо по темата не е задължително да пишеш. Не че не сме колония, ама все пак от кумова срама да ни спазват Конституцията. Има параграфи за личния живот, и не им е работа да ровят аз кво имам по диска, че и да ме ковладят.
        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        Данни за крадитна карта категорично нямат, защото никога не съм им давал.
        Те на произволен принцип теглят анти лотарията. Туй, че още не са те налазили не означава, че някой ден няма и теб да заключат.
        Последно редактирано от Ivan Terziev; 10-02-19, 17:43.

        Коментар


        • #64
          От: Относно GDPR - трябва да се скалъпи нещо. Как си представяте нещата в частта IT

          Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
          Хаха, а дали няма шанс да ги поосъдим, и да се пенсионираме след което?
          Има. Ако подбереш “правилния” обект и случайно някой го накаже (има варианти, през компетентните органи в други ЕС държави), може да се пенсионираш по болест.
          Преждевременно.

          Иначе, глобите не отиват при доносника


          Коментар


          • #65
            От: Относно GDPR - трябва да се скалъпи нещо. Как си представяте нещата в частта IT

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            Работната група повече или по-малко е разказала очевидното.

            Популярният бар не е "напусни сайта или се съгласи", а "ползвай каквото работи без съгласие или се съгласи". И е валидно съгласие.
            Има и по-детайлни тълкувания, като доста сме говорили и с адвокати и с Комисията. Това е едно от основните неща - не можеш да откажеш предоставяне на услуга щото не са ти дали лични данни.
            Разбира се, ако тези данни са необходими за изпълнение на услугата, напр. за сключване на договор, то е различна хипотеза.
            Или, за да дам краен пример, за да ти изработя стол ти искам кръвната група за целите на договора и в случай, че не ми я дадеш отказвам изпълнението.

            О, не. Не са изпълнение редица изисквания - не е гранулярно (не знаеш за какви цели се събират онлайн личните ти данни), няма информация за вендорите, на които даваш личните данни на посетителите си (Facebook, Google Ads и пр.), няма информация как можеш да управляваш съгласията си и още неща.


            Коментар


            • #66
              От: Относно GDPR - трябва да се скалъпи нещо. Как си представяте нещата в частта IT

              Е, те се понаучиха и баровете да ги правят.

              Коментар


              • #67
                От: Относно GDPR - трябва да се скалъпи нещо. Как си представяте нещата в частта IT

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Е, те се понаучиха и баровете да ги правят.
                Ама то освен баровете и функционалности трябва да има
                Ако кажеш не, някой неща не трябва да се изпълняват

                А съгласие кой може да докаже (задължение по Регламент)?


                Коментар


                • #68
                  От: Относно GDPR - трябва да се скалъпи нещо. Как си представяте нещата в частта IT

                  Доказването е относително. Регламентът не изисква квалифицирана форма за съгласието. А тежестите на доказване са добре разпределени.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Относно GDPR - трябва да се скалъпи нещо. Как си представяте нещата в частта IT

                    Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                    .....и не им е работа да ровят аз кво имам по диска, че и да ме ковладят..
                    С две думи искаш законите да важат ама само за другите. Пък ти да си краднеш софтуер необезпокояван?

                    [emoji1][emoji1][emoji1]
                    I'm not Lost, I'm Discovering !

                    088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                    Коментар


                    • #70
                      От: Относно GDPR - трябва да се скалъпи нещо. Как си представяте нещата в частта IT

                      Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
                      С две думи искаш законите да важат ама само за другите. Пък ти да си краднеш софтуер необезпокояван?

                      [emoji1][emoji1][emoji1]
                      Има си презумпция за невинност. Няма закон, който да ги оправдава да ме сканират в подозрения за нарушение. Ама досега не е било да сме се разбрали по тоя въпрос, и не е много по темата. Според мен няма смисъл да спорим по това, интересува ме GDPR, а не дали съм прав да си го искам да се спазва.
                      п.с. Под Линукс съм, и нямам нелицензен софт. Нямат причина да ми искат лични данни, и да ме разпитват за лицензи.
                      Последно редактирано от Ivan Terziev; 10-02-19, 21:16.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Относно GDPR - трябва да се скалъпи нещо. Как си представяте нещата в частта IT

                        Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                        Не знам какъв точно адвокат на меките го играеш, ама ако нямаш полезно инфо по темата не е задължително да пишеш. Не че не сме колония, ама все пак от кумова срама да ни спазват Конституцията. Има параграфи за личния живот, и не им е работа да ровят аз кво имам по диска, че и да ме ковладят.
                        .
                        Не зная какво е "ковладят", но пък съм до голяма степен сигурен, че в Конституцията няма записано правото да ползваш Skype, особено при определени от теб условия. Сваляш нещо, четеш EULA, не те устройва - не инсталираш. Адски просто е.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Относно GDPR - трябва да се скалъпи нещо. Как си представяте нещата в частта IT

                          Омръзнало ми е да цитирам клаузите в Конституцията, в които ясно е изразено правото на личен живот и тайна на кореспонденцията. Отделно има член, дето пише, че това са основни права и не може да се нарушават.
                          Това се отнася и за М$.
                          Наистина недоумявам как някой, който няма пряка полза от това слухтене да поддържа нарушаването на Закона от страна на частни корпорации. С думи прости - как може да се кефиш на биг Брадър да те киризи по всички възможни начини. Акъл не ми го побира!
                          GDPR именно след подобни злоупотреби го въведоха, ама явно мастодонтите се имат за достатъчно неуязвими дори за него.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Относно GDPR - трябва да се скалъпи нещо. Как си представяте нещата в частта IT

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            Доказването е относително. Регламентът не изисква квалифицирана форма за съгласието. А тежестите на доказване са добре разпределени.
                            Нищо относително няма - питам някой, който ми е пратил рекламен мейл как е събрал съгласието ми и той е длъжен да предостави информация. С доказателства.

                            Доколко това ще е дълго време теоретична постановка е друга тема, но КЗЛД работят в посока нормиране на глобите в прилични граници - 5-10к.


                            Коментар


                            • #74
                              От: Относно GDPR - трябва да се скалъпи нещо. Как си представяте нещата в частта IT

                              Първоначално публикуван от blago72 Преглед на мнение
                              Нищо относително няма - питам някой, който ми е пратил рекламен мейл как е събрал съгласието ми и той е длъжен да предостави информация. С доказателства.
                              Не е чак толкова относително, съгласен съм.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Относно GDPR - трябва да се скалъпи нещо. Как си представяте нещата в частта IT

                                Първоначално публикуван от blago72 Преглед на мнение
                                Нищо относително няма - питам някой, който ми е пратил рекламен мейл как е събрал съгласието ми и той е длъжен да предостави информация. С доказателства.

                                Доколко това ще е дълго време теоретична постановка е друга тема, но КЗЛД работят в посока нормиране на глобите в прилични граници - 5-10к.
                                Най-сетне

                                Но случай от практиката ми относно спам глобите : "На изложението човекот си е оставил визитката на щанда ни", че човекот е бил в друга държава, не беше свързано със случая
                                байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                                Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                                Суперспам - спама на суперите

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X