Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Относно GDPR - трябва да се скалъпи нещо. Как си представяте нещата в частта IT

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Относно GDPR - трябва да се скалъпи нещо. Как си представяте нещата в частта IT

    Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
    Възползвайте се от правото си да ви предоставят информация какви лични данни се ползват и за какво се използват!
    Моя личен опит е: бях посрещнат на нож, а най-умната и отракана ми предложи да напусна.
    Не съм се отказал, драмата продължава. Втори, по-груб вариант е, тези неща да се изискват от КЗЛД и/или ИТ.
    Следващото, че се хванах за главата, като пуснах един сърч във сървъра ни. Изтрих доста снимки на личните си документи. Но на персоналните компютри на "деловодството" сигурно е пълен мишмаш, съдейки по камарите лични карти, дипломи, паспорти и други, които срещнах.

    Само споделям...
    Помоли ги да те уволнят. След което се възползвай от специалните текстове в Регламента, за неравноспоставеност между администратора и субекта, ще те възстановят на работа след години, ще ти заплатят брутните трудови възнаграждения за целия период на незаконосъобразното уволнение и ще накажат с глоба работодателя ти по линия на Регламента.


    Коментар


    • #47
      От: Относно GDPR - трябва да се скалъпи нещо. Как си представяте нещата в частта IT

      Ако първо го глобят по регламента, най-вероятно няма да остане нищо за брутните...

      Коментар


      • #48
        От: Относно GDPR - трябва да се скалъпи нещо. Как си представяте нещата в частта IT

        Първоначално публикуван от blago72 Преглед на мнение
        Това категорично не е вярно - GDPR изисква предоставяне на услугата (стига да в възможно) и без предоставяне на личните данни на субекта и забранява дискриминацията на база отказ от предоставяне на личните данни.
        Тука дори не мога да хвана кой иронизира и кой е сериозен. Конкретно Microsoft почнаха да изнудват потребителите си за данни от кредитна карта. Заключват ти акаунта и ти сервират изискванията си.
        Вярно, че се имат над закона, но все пак за обща култура искам да знам дали газят лука.

        Коментар


        • #49
          От: Относно GDPR - трябва да се скалъпи нещо. Как си представяте нещата в частта IT

          Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
          ...Конкретно Microsoft почнаха да изнудват потребителите си за данни от кредитна карта...
          Интересно. Мен никой не ме е изнудвал, привсе че съм потребител на много техни продукти.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #50
            От: Относно GDPR - трябва да се скалъпи нещо. Как си представяте нещата в частта IT

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            Интересно. Мен никой не ме е изнудвал, привсе че съм потребител на много техни продукти.
            Явно вече ти имат данните.
            Иначе вече имаме прецедент, обикновено някой като потегли по кофти идея и другите току се юрнат да го следват. Темата е за принципен въпрос, а не дали коментирания мастодонт е добър или лош.

            Коментар


            • #51
              От: Относно GDPR - трябва да се скалъпи нещо. Как си представяте нещата в частта IT

              Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
              Тука дори не мога да хвана кой иронизира и кой е сериозен. Конкретно Microsoft почнаха да изнудват потребителите си за данни от кредитна карта. Заключват ти акаунта и ти сервират изискванията си.
              Вярно, че се имат над закона, но все пак за обща култура искам да знам дали газят лука.
              Терзиев, ти сериозно ли?

              Коментар


              • #52
                От: Относно GDPR - трябва да се скалъпи нещо. Как си представяте нещата в частта IT

                Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                Терзиев, ти сериозно ли?
                Напълно сериозно попитах дали GDPR позволява промяна на условията по вече декларирана услуга. Що? Сума и народ изпищяха.
                Предлагам да не спамим излишно, коментираната фирма я дадох извън контекста.

                Коментар


                • #53
                  От: Относно GDPR - трябва да се скалъпи нещо. Как си представяте нещата в частта IT

                  О! Чудо, някакви гнусни капиталисти искат пари за предоставяне на услуга??? Немедлено да обличаме жилетките и да ги почваме.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Относно GDPR - трябва да се скалъпи нещо. Как си представяте нещата в частта IT

                    Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                    О! Чудо, някакви гнусни капиталисти искат пари за предоставяне на услуга??? Немедлено да обличаме жилетките и да ги почваме.
                    Става въпрос за някога безплатния Скайп. И не става въпрос, че вече е станал платен. С оправданието да потвърдиш, че имаш 18 години - ти локват акаунта дето с години си трупал контакти. И почват да те преследват за лични данни и свързани с тях лицензи.
                    Все едно тоя форум изведнъж да се събуди с идеята да ни изритва един по един, и да почнат да пускат обратно само който си даде кредитната карта.
                    Само че в 100 пъти по-гаден вариант, щото за форумния ник не ме е еня особено. Скайпа с личните контакти си е друго нещо.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Относно GDPR - трябва да се скалъпи нещо. Как си представяте нещата в частта IT

                      Разбирам те. Отчасти.
                      Скайп стана собственост на M$ преди колко? 10 години? Предостатъчно време да си организираш нещата така, щото да не си зависим M$ или да си готов да си плащаш, дали с пари, дали с лични данни.
                      Всяка безплатна услуга или става платена или има уловка.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Относно GDPR - трябва да се скалъпи нещо. Как си представяте нещата в частта IT

                        Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                        Разбирам те. Отчасти.
                        Скайп стана собственост на M$ преди колко? 10 години? Предостатъчно време да си организираш нещата така, щото да не си зависим M$ или да си готов да си плащаш, дали с пари, дали с лични данни.
                        Всяка безплатна услуга или става платена или има уловка.
                        Всяка подобна тема неизбежно се отплесва дали съм прав аз да си търся правата по съществуващите закони. Не държа да съм морално прав, или дали съм сбъркал дето не съм избягал като от Дявола само при името на М$, преди 10 години.
                        Станалото станало, вече бягам като от дявол, ама злото е сторено.
                        Пускал съм линк как М$ се заричат, че ще ми споделяли данните с държавните органи ако ме набарат с нелицензен софт. Затуй данни ще видят през крив макарон, па ако ще и наново да търся хората от листата в Скайп. Един ден ако барнат законите накъдето отиват нещата - и у панделата ще ме вкарат тия ненаялите се!

                        Коментар


                        • #57
                          От: Относно GDPR - трябва да се скалъпи нещо. Как си представяте нещата в частта IT

                          Първоначално публикуван от blago72 Преглед на мнение
                          ... забранява дискриминацията на база отказ от предоставяне на личните данни.
                          Може ли цитат?

                          Коментар


                          • #58
                            От: Относно GDPR - трябва да се скалъпи нещо. Как си представяте нещата в частта IT

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            Може ли цитат?
                            https://ec.europa.eu/newsroom/articl...y&doc_id=51030


                            3. Elements of valid consent
                            3.1. Free / freely given

                            Мненията на работната група имат силата на закон, който по линия на Регламента се прилага директно.

                            Отбелязвам, че в тази връзка популярният cookie bar за напусни сайта или се съгласи, не е валидно взето съгласие по реда на Регламента.


                            Коментар


                            • #59
                              От: Относно GDPR - трябва да се скалъпи нещо. Как си представяте нещата в частта IT

                              Първоначално публикуван от blago72 Преглед на мнение
                              https://ec.europa.eu/newsroom/articl...y&doc_id=51030


                              3. Elements of valid consent
                              3.1. Free / freely given
                              ....
                              Хаха, а дали няма шанс да ги поосъдим, и да се пенсионираме след което?

                              Коментар


                              • #60
                                От: Относно GDPR - трябва да се скалъпи нещо. Как си представяте нещата в частта IT

                                Първоначално публикуван от blago72 Преглед на мнение
                                https://ec.europa.eu/newsroom/articl...y&doc_id=51030


                                3. Elements of valid consent
                                3.1. Free / freely given

                                Мненията на работната група имат силата на закон, който по линия на Регламента се прилага директно.

                                Отбелязвам, че в тази връзка популярният cookie bar за напусни сайта или се съгласи, не е валидно взето съгласие по реда на Регламента.
                                Работната група повече или по-малко е разказала очевидното.

                                Популярният бар не е "напусни сайта или се съгласи", а "ползвай каквото работи без съгласие или се съгласи". И е валидно съгласие.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X