Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Акъл за море в Гърция

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Акъл за море в Гърция

    Първоначално публикуван от Savov Преглед на мнение
    Преди два дни се прибрахме от остров Лемнос.
    С ферибота ли ходихте?
    יעבור
    «И това ще мине»

    Коментар


    • От: Акъл за море в Гърция

      Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
      С ферибота ли ходихте?
      Да, с фери от Кавала. Пет часа път.
      Пихме бяло вино, ципуро, рецина. Последната не е толкова гадна, както по другите места. Купил съм си и за в България.

      Коментар


      • От: Акъл за море в Гърция

        Имам спешна нужда от информация за Амулияни. Цени по кръчмите, настаняване абе всякаква информация. Там ще съм! Решил съм го! Не съм направил резервация. мисля на място да търся. Иначе ползвам Букинг.
        LZ1ACU

        Коментар


        • От: Акъл за море в Гърция

          В момента съм на почивка със семейството,северна Гърция,Кавала.Ползвам апартартаментчето на мой приятел,на плаж ходим в Неа Перамос залива Ammolofi.Залива е страхотен,уникално чист,с фин пясък полегат бряг,идеално за деца.Има доста бийч барове с хубава музика,безплатни огромни паркинги покрити с мрежи за сянка,свободни зони и тн.Открихме местна кръчмичка с прясна риба на безсрамно ниски цени,доставят и приемат поръчка за в къщи,лежите си кротичко на плажа,към 18 поръчвате рибоците и минавайки от там или хапвате на място или за в къщи според настроението.Лично аз черноморието съм го задраскал като място за почивка,в началото на сезона(юни) бяхме в петзвезден хотел на Анталия,ми нямам думи,турците просто нямат стигане...по черноморието няма хотел,комплекс или каквото и да е дето МАЛКО поне да се доближава както качество и обслужване до тяхното.В Гърция ходим като на село,никога не съм имал село,и сега наваксвам,завряни селца,безкрайни плажове,простичка и прясна храна от морето.Много хора не искат "нашенци" на мен не ми пречи никой,тъкмо обратното на места дето съм бил,и ми е харесало,ги препоръчвам на близки и приятели.Не е имало случай да заведа някой в Гърция и да не му хареса.Помагал съм на закъсали нашенци,сутринта дадох на комшията грък ток да си запали алфаумрелото,човека веднага донесе кафета и банички за децата...Защо ходим питат хора като колегата Терзиев,ми заради спокойствието,хубавата храна и чистото море...липсата на тиквеници в скъпи коли,първенющина и показност.И защото получавам срещу парите си качество.Чувствам се като у дома си,приказки как гръцките полицаи тормозят нашенците безпричинно са пълни глупости,имам сигурно 7-8 хил км из гръцко с кола,мотор, никой не ме е притеснявал,спират поглеждат зелена карта и книжка и чао.Точно обратното,вчера в Кавала на улицата двама мото полицаи пишеха глоби на местните,аз и още няколко бг коли бяхме в нарушение,направиха се че не ни виждат,съответно ни оставиха време да се изнижем,местните ги ощавиха на място.На Тасос,районното до пристанището полицаите са си сложили конуси да си запазят две-три места,че заблудени туристи им спират на входа
          :-) Туриста носи пари,гърците много добре знаят кой им пълни хазната и рядко правят глупости срещу това.Местните са ми казвали"не наглееш и не пречиш на никого-никой не те закача" да те спре полицай и да да ти поиска пари,или недай си боже ти да му предложиш,може само ако искаш да си направиш живота интересен....

          п.п.колко е скъпо в Гърция преценете сами,мен цените ме устройват :



          Ей тъй изглежда санитарния възел на плажчето дето съм в момента
          :

          Тоалетни и съблекални с тиха музичка,чисто и спретнато,по доста нашенски хотели е по-зле:
          Последно редактирано от HEMO; 07-09-19, 11:38.

          Коментар


          • От: Акъл за море в Гърция

            Първоначално публикуван от HEMO Преглед на мнение
            В момента съм на почивка със семейството,северна Гърция,Кавала.Ползвам апартартаментчето на мой приятел,на плаж ходим в Неа Перамос залива Ammolofi.Залива е страхотен,уникално чист,с фин пясък полегат бряг,идеално за деца.Има доста бийч барове с хубава музика,безплатни огромни паркинги покрити с мрежи за сянка,свободни зони и тн.Открихме местна кръчмичка с прясна риба на безсрамно ниски цени,доставят и приемат поръчка за в къщи,лежите си кротичко на плажа,към 18 поръчвате рибоците и минавайки от там или хапвате на място или за в къщи според настроението.Лично аз черноморието съм го задраскал като място за почивка,в началото на сезона(юни) бяхме в петзвезден хотел на Анталия,ми нямам думи,турците просто нямат стигане...по черноморието няма хотел,комплекс или каквото и да е дето МАЛКО поне да се доближава както качество и обслужване до тяхното.В Гърция ходим като на село,никога не съм имал село,и сега наваксвам,завряни селца,безкрайни плажове,простичка и прясна храна от морето.Много хора не искат "нашенци" на мен не ми пречи никой,тъкмо обратното на места дето съм бил,и ми е харесало,ги препоръчвам на близки и приятели.Не е имало случай да заведа някой в Гърция и да не му хареса.Помагал съм на закъсали нашенци,сутринта дадох на комшията грък ток да си запали алфаумрелото,човека веднага донесе кафета и банички за децата...Защо ходим питат хора като колегата Терзиев,ми заради спокойствието,хубавата храна и чистото море...липсата на тиквеници в скъпи коли,първенющина и показност.И защото получавам срещу парите си качество.Чувствам се като у дома си,приказки как гръцките полицаи тормозят нашенците безпричинно са пълни глупости,имам сигурно 7-8 хил км из гръцко с кола,мотор, никой не ме е притеснявал,спират поглеждат зелена карта и книжка и чао.Точно обратното,вчера в Кавала на улицата двама мото полицаи пишеха глоби на местните,аз и още няколко бг коли бяхме в нарушение,направиха се че не ни виждат,съответно ни оставиха време да се изнижем,местните ги ощавиха на място.На Тасос,районното до пристанището полицаите са си сложили конуси да си запазят две-три места,че заблудени туристи им спират на входа
            :-) Туриста носи пари,гърците много добре знаят кой им пълни хазната и рядко правят глупости срещу това.Местните са ми казвали"не наглееш и не пречиш на никого-никой не те закача" да те спре полицай и да да ти поиска пари,или недай си боже ти да му предложиш,може само ако искаш да си направиш живота интересен....

            п.п.колко е скъпо в Гърция преценете сами,мен цените ме устройват :



            Ей тъй изглежда санитарния възел на плажчето дето съм в момента
            :

            Тоалетни и съблекални с тиха музичка,чисто и спретнато,по доста нашенски хотели е по-зле:
            Ха, били сме на един и същ бийч бар по едно и също време!Вчера се върнахме .Напълно потвърждавам мнението на колегата!
            Николай Папазов

            Коментар


            • От: Акъл за море в Гърция

              1 седмица в Керамоти и още 1 във Василики. Е, няма такава почивка. На Левкада българите са доста по-малко, но плажовете са убийствени...
              HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

              Коментар


              • От: Акъл за море в Гърция

                И аз се върнах днес от Гърция и вероятно няма да повторя море там. Бях в Керамоти и обиколих няколко плажа в района и 4-5 на Тасос. Просто не е за мен. Аз обичам да се кисна през повечето време и не обичам морски дарове. Солената вода не ми понася, пари на очите и е много гадна като глътнеш малко. В таверните да се чудиш какво да ядеш и за не обичащи морски дарове като мен не е много приятно от всяка маса да смърди на риба. Има хубави плажове, има и гадни с гаден пясък и камъни, по наблюдения хубавите се пълнят(не чак като нашите), а приятно празните са кофти.
                Като цени не е чак толкова страшно, тук съм свикнал на 3-3,5лв. за бира на плажа и там 4 евро за малка бира не ми хареса, голяма пица на плажа тук за под 10лв., сандвич за 5 евро там, че пицата отива на 12 евро. Реално не е чак толкова скъпо и цената се преживява, ама не си заслужава освен ако не си падаш по морски дарове.
                Хубавото е, че е празно спрямо нашето море, дори на сравнително пълния Тасос беше като много слаб сезон тук. Тасос ми хареса - красив е. Бих повторил ако стане значително по-евтино от тук, иначе не.

                Извода зе мен е, че нашето море е в пъти по-добро и за това е толкова по-посетено, Гърция си е направо мъртвило. Проблема при нас е, че е пренаселено. Като мерки за този проблем с кеф ще си плащам по 6лв. за чадър и шезлонг за да избегна голямата навалица, също и няма да ми пука да седна в полу-празната по-скъпа кръчма пред пукащите се по шевовете на нормални цени.
                Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                Телефон - в профила!

                Коментар


                • От: Акъл за море в Гърция

                  И аз харесвам българското море, но има някои подробности, които ме отвращават. Най-вече мръсната вода. В Гърция никъде няма да видите да се изливат фекалии в морето. Водата е кристално чиста. Е, наистина е малко по-солена, но на мен това ама хич не ми пречи. Днес бях на плаж Агиофили. Страхотен, макар и малко трудно достъпен с лек автомобил...

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190910_144904.jpg
Прегледи:1
Размер:70.4 КБ
ID:5820822 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190910_143101.jpg
Прегледи:1
Размер:106.3 КБ
ID:5820823 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190910_120528.jpg
Прегледи:1
Размер:61.2 КБ
ID:5820824 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190909_112719.jpg
Прегледи:1
Размер:100.3 КБ
ID:5820825
                  HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

                  Коментар


                  • От: Акъл за море в Гърция

                    Първоначално публикуван от dimkaraganchev Преглед на мнение
                    ...Днес бях на плаж Агиофили. Страхотен, макар и малко трудно достъпен с лек автомобил...
                    Хе-хе.. Това му е част от чара...че трудно достъпен. Ама в интерес на истината не толкова много. Може да се достигне и с корабче-такси. Ние го превзехме с колела!


                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190616_111741.jpg
Прегледи:1
Размер:548.4 КБ
ID:5820831
                    Only after the last tree has been cut down,
                    Only after the last river has been poisoned,
                    Only after the last fish has been caught,
                    Only then will you find that money cannot be eaten.

                    Коментар


                    • От: Акъл за море в Гърция

                      Да, корабчета има през час. Утре ще обикаляме по островите с кораб.
                      HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

                      Коментар


                      • От: Акъл за море в Гърция

                        Вярвам, че ще си изкарате супер и ще се насладите на плажове и гледки!!!
                        Only after the last tree has been cut down,
                        Only after the last river has been poisoned,
                        Only after the last fish has been caught,
                        Only then will you find that money cannot be eaten.

                        Коментар


                        • От: Акъл за море в Гърция

                          Много културни цени,между другото преди няколко дена бях на орфинио но с каравана през денят е супер но вечер след 7 комарите са ужас.
                          0 8 76 36 8 542

                          Коментар


                          • От: Акъл за море в Гърция

                            Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
                            И аз се върнах днес от Гърция и вероятно няма да повторя море там. Бях в Керамоти и обиколих няколко плажа в района и 4-5 на Тасос. Просто не е за мен. Аз обичам да се кисна през повечето време и не обичам морски дарове. Солената вода не ми понася, пари на очите и е много гадна като глътнеш малко. В таверните да се чудиш какво да ядеш и за не обичащи морски дарове като мен не е много приятно от всяка маса да смърди на риба. Има хубави плажове, има и гадни с гаден пясък и камъни, по наблюдения хубавите се пълнят(не чак като нашите), а приятно празните са кофти.
                            Като цени не е чак толкова страшно, тук съм свикнал на 3-3,5лв. за бира на плажа и там 4 евро за малка бира не ми хареса, голяма пица на плажа тук за под 10лв., сандвич за 5 евро там, че пицата отива на 12 евро. Реално не е чак толкова скъпо и цената се преживява, ама не си заслужава освен ако не си падаш по морски дарове.
                            Хубавото е, че е празно спрямо нашето море, дори на сравнително пълния Тасос беше като много слаб сезон тук. Тасос ми хареса - красив е. Бих повторил ако стане значително по-евтино от тук, иначе не.

                            Извода зе мен е, че нашето море е в пъти по-добро и за това е толкова по-посетено, Гърция си е направо мъртвило. Проблема при нас е, че е пренаселено. Като мерки за този проблем с кеф ще си плащам по 6лв. за чадър и шезлонг за да избегна голямата навалица, също и няма да ми пука да седна в полу-празната по-скъпа кръчма пред пукащите се по шевовете на нормални цени.
                            Къде е толкова евтино на нашето черноморие.
                            Това лято ходих поне 4 пъти по за седмица,а и съм от тези които не стоят на едно място.

                            Та, голяма пица за 10 лв.от Приморско до Резово няма!

                            Цените които е публикувал Hemo са направо ниски в сравнение с нашето черноморие.
                            Извинявай ,3 хотдока и една бира 28 лв.от подвижна улична витрина пред хотел Приморско Дел соул.Най ме боли,когато ме гледат като жертва.Не ми пука за сумата.
                            Въпроса е принципен,три хотдока в Пловдив струват със бирата 6.90 лв.

                            До къде ще се стигне с нашето черноморие с тази политика,ще видим.
                            Последно редактирано от Roninn; 12-09-19, 22:40.
                            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                            Анатолий Пейчинов o8875о9815
                            https://dvrbg.com/

                            Коментар


                            • От: Акъл за море в Гърция

                              Сега ще се окаже, че в Гърция, освен, че е по-хубаво е и по-евтино!
                              Къде остана патриотизма колеги!
                              Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                              Коментар


                              • От: Акъл за море в Гърция

                                Всички го знаят, но не споделя за да не се счупи клона

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X