Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Акъл за море в Гърция

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Акъл за море в Гърция

    Винаги съм се чудил, защо водата в бяло море е с 5-6 градуса по-студена от черноморската,
    защо е по-бистра имам обяснение- заради мраморния камънак и горепосочените градуси.

    Коментар


    • #92
      От: Акъл за море в Гърция

      Не разбирам този мазохизъм. Аз обичам да си угаждам и ако не понасях българите отдавна да съм избягал.
      Да добавя и аз въпрос ако може - от близките места до София, каквото е условието на темата, може ли да споделите хубави кръчми. Интересува ме единствено морската храна. Има ли кръчми, където се предлагат пресни калмари, октоподи, скариди и т.н.? Неслучайно питам, на много кръчми с малки букви в менюто пише, че тези продукти са замразени (напук на всеобщите превъзнасяния).

      Коментар


      • #93
        От: Акъл за море в Гърция

        Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
        Тоя комин и автобуса Евро минус 10 - е апотеоз на пленената ни държава. Аз най-малко имам вина за нещата в това положение, и най много критики отнасям, дето роптая. Това, дето искате да не виждате българи е следствие на всичко това.
        Не бе колега,напротив - лично аз искам да виждам българи.Даже много! Не искам да си почивам със точно определен вид българи,обаче.Точно с тези,дето ще те избутатза да застанат пред теб на червен светофар,тези с торбите "Лидл" на плажа - айди ма-а-а,ко уйе-е-е,ей визнтийц,дай двйе кифтиета уйее...С такъв,дето цял живот е ср@л на два камъка зад къщата с парче кашон в ръцете,няма как да си почиваме заедно! Причината,на която дължим разликата с гръцките и турските курорти е много простичка - там не е имало комунизъм!А северна Гърция не препоръчвам,защото и от двете страни на границата живеят страшни селяндури.Едните са прости и нахални,другите само прости и като се смесят почивката става невъзможна,това е... Същата е причината и да не харесвам вече родният си град.На нашето черноморие не ходя под заплаха с оръжие дори!
        Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
        Най-добрият ром е студеният ром!
        Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

        Коментар


        • #94
          От: Акъл за море в Гърция

          Първоначално публикуван от druncho Преглед на мнение
          Не разбирам този мазохизъм. Аз обичам да си угаждам и ако не понасях българите отдавна да съм избягал.
          Да добавя и аз въпрос ако може - от близките места до София, каквото е условието на темата, може ли да споделите хубави кръчми. Интересува ме единствено морската храна. Има ли кръчми, където се предлагат пресни калмари, октоподи, скариди и т.н.? Неслучайно питам, на много кръчми с малки букви в менюто пише, че тези продукти са замразени (напук на всеобщите превъзнасяния).
          На Офринио, кръчмата е Атлантида. Като тръгнеш от началото на кръговото по алеята, няма и 500 метра . След това има добри кръчми, чак след като свърши комерсиалната част. Места където предлагат само риба за деня, каквото морето е дало.
          На Скала Потамя, като тръгнеш от дървото, от което тръгва атракционното влакче, първата кръчма дето става е Теогениос, бяла дървена скара и бели столове. После има една със сини столове, също е с прясна риба..........всъщност, особено ако си в сезона, който е от края на юли де, тогава имаш хладилници с прясна риба пред всяка уважаваща себе си кръчма и остава само ти да избереш. Клетките за сушене на октоподите пък си висят над главата ти и просто трячва да посочиш кое пипало да ти опекат.
          Само пломарито май им го карат от континента

          Коментар


          • #95
            От: Акъл за море в Гърция

            Първоначално публикуван от kok4o1 Преглед на мнение
            .всъщност, особено ако си в сезона, който е от края на юли де, тогава имаш хладилници с прясна риба пред всяка уважаваща себе си кръчма и остава само ти да избереш. Клетките за сушене на октоподите пък си висят над главата ти и просто трячва да посочиш кое пипало да ти опекат.
            Абсолютно вярно. Всяка уважаваща себе си кръчма има хладилник/витрина на която са изложени риби/миди/калмари и така нататък и можеш да си избереш.
            יעבור
            «И това ще мине»

            Коментар


            • #96
              От: Акъл за море в Гърция

              И аз не знам какви са тия замразени храни? Много по-евтино им излиза да метнат мрежата или чепарето в морето и да си хванат квото Бог дал. Сега, ако остане непродадено, го замразяват, но предупреждават като поръчваш, че могат да ти приготвят замразено еди-какво си. Иначе и в българското "Метро" рибата, дето я карат от Солун всеки ден, мърда. Само, че в "Метро" е на цени като немско еленско или новозеландско агнешко.
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • #97
                От: Акъл за море в Гърция

                Октоподът 99% е замразен, но това не значи, че е стар... а е най-лесният начин да стане крехък... Другият (традиционен) е да се изсуши...
                помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                Коментар


                • #98
                  От: Акъл за море в Гърция

                  Септември бях на Неос Панталеймонас, тихо спокойно място наистина прясна риба.Хора всякакви украинци, румънци сърби и разбира се нашенци но малко.
                  Много ми хареса, хотела на втора линия 35 евро ,това лято сигурно пак там.
                  По добре късно от колкото никога .
                  Нула89781нула019

                  Коментар


                  • #99
                    От: Акъл за море в Гърция

                    Ето кръчма: На входа на Псакудия, точно по средата м/у Касандра и Ситония. Пенсион Никос. Семейство са, майката готви всеки ден различни манджи. 5-6 маси, под палми и цветенца, на ръба на плажа ...
                    Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                    Коментар


                    • От: Акъл за море в Гърция

                      Първоначално публикуван от kbot Преглед на мнение
                      Ето кръчма: На входа на Псакудия, точно по средата м/у Касандра и Ситония. Пенсион Никос. Семейство са, майката готви всеки ден различни манджи. 5-6 маси, под палми и цветенца, на ръба на плажа ...
                      +1 и от мен! Миналото лято имах късмета да бъда там. Готино е!
                      Only after the last tree has been cut down,
                      Only after the last river has been poisoned,
                      Only after the last fish has been caught,
                      Only then will you find that money cannot be eaten.

                      Коментар


                      • От: Акъл за море в Гърция

                        Бе аз като чета си мисля че само за кръчми иде реч тука....
                        Много малко се говори за природата, за тва колко бог им е дал на комшиите.
                        На някои може да им харесва /аз съм вътре/ на някои не....
                        Но съм виждал доста различни неща в Гречко.
                        И не иде реч само за ядене.
                        А тоновете европейски кемпери да не би за кръчмите да идват?
                        Много съм ходил, много съм обикалял, но Атинския въздух с мирис на кипарис не мога да сравня с нищо.
                        Медузите колега са гад сезонна, появяват се когато си поискат, но появят ли се вервай ми по добре да не припарваш до морето, и не е задължително изобщо да ги виждаш, просто ти се иска цялата кожа да си свалиш, дано ти се не налага.....
                        Кефалоня колега е по хубава от Закинто, следващия път пробвай там....
                        Има нещо странно което установих след като отвориха Маказа преди няколко години.
                        От където и да минеш разликата до морето е +/-40 км.
                        На мен най близко ми е Амфиполи и най-близкия ми плаж е 295 км от врата до врата.
                        През Кърджали е още 30 км?.....
                        Поздрави!
                        VITARA, SAMURAI
                        FIAT PANDA 4x4 CABRIO
                        RENAULT ESPACE QUADRA
                        ...и едно сивикче за града...

                        Коментар


                        • От: Акъл за море в Гърция

                          А забравих, за който пътя не е проблем също мога да препоръчам Пелопонес - една обиколка на полуострова, както обикаляме Халкидики е доста добра разходка, има уникални селца, има хубав остов наблизо - Китира, има уникален мост над морето, има Коринтски канал......
                          Бе въобще както му викахме едно веме екскурзионно летуване някой ако си спретне нема сбърка....
                          Поздрави!
                          VITARA, SAMURAI
                          FIAT PANDA 4x4 CABRIO
                          RENAULT ESPACE QUADRA
                          ...и едно сивикче за града...

                          Коментар


                          • От: Акъл за море в Гърция

                            Първоначално публикуван от samuraj Преглед на мнение
                            ...Много малко се говори за природата, за тва колко бог им е дал на комшиите...
                            Ами то основно за това се ходи - заради водата, плажовете и спокойствието. Или поне аз съм така. Другото като кръчми, храна, узо, музика е допълнението без което не може никъде. Всичко това е един незбравим коктейл, който не можеш да намериш на нашето черноморие. Години наред съм бил на Созопол /и не само там/, но когато стъпих на гръцките плажове забрави за всичко друго. Несравнимо е!
                            Only after the last tree has been cut down,
                            Only after the last river has been poisoned,
                            Only after the last fish has been caught,
                            Only then will you find that money cannot be eaten.

                            Коментар


                            • От: Акъл за море в Гърция

                              Първоначално публикуван от samuraj Преглед на мнение
                              А забравих, за който пътя не е проблем също мога да препоръчам Пелопонес...
                              Като спомена Пелопонес, ще сбърка всеки, който не отдели един ден за изкачване със зъбчатата теснолинейка от Диакопто до Спилео Лимнон и Калаврита, седемстотин метра над Йонийско Море.

                              http://www.kastriacave.gr/en/

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:odontotos-120-xronia-apo-to-proto-tou-taksidi.jpg
Прегледи:1
Размер:112.6 КБ
ID:5782007Натиснете снимката за да я уголемите

Име:odontotos-3.jpg
Прегледи:1
Размер:83.7 КБ
ID:5782008
                              And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                              Коментар


                              • От: Акъл за море в Гърция

                                Миналата година септември изкарах 2 супер седмици, като пътувах с кемпер. Не знам дали съм улучвал добри или не толкова добри заведения, но най-евтино беше на Халкидики около Никити, но там ни водеше наша приятелка, която работи там.

                                Стигнах до Волос и околностите, качих се на Пелион и много, много ни хареса.

                                Ако искате уникален плаж с удобства: https://www.google.de/maps/@39.14873...0!8i2000?hl=bg
                                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X