Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ВНИМАНИЕ!!! Солени глоби в Румъния за затъмнени стъкла на МПС

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: ВНИМАНИЕ!!! Солени глоби в Румъния за затъмнени стъкла на МПС

    Първоначално публикуван от gh0sts Преглед на мнение
    Хехех, "маляка" си означава точно чекиджия / извинявам се предварително / и си го ползват и по братски дет се вика. ...
    Вярно - трябва да си опресня паметта - ще изровя видеото да видя на какво точно сме го научили гърка
    В Румънско - В източния район са силно диви... На запад като че ли всичко е нормално. Букурещ не съм стъпвал последните 30 години и не мога да коментирам - заобиколих го южно като се отклоних още от Гюргево на запад Но до Унгарската граница си бе нормално пътуване без някакви шашави шофьори (каквито съм срещал и за 50км ама около Констанца )
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

    Коментар


    • #77
      От: ВНИМАНИЕ!!! Солени глоби в Румъния за затъмнени стъкла на МПС

      Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
      Аз няма как да се обидя, щото не съм румънец. Просто не е вярно. Tова, че за 10 часа предиваване си имал толкова проблеми, включително си дал подкуп за извършино нарушение, не говори зле за дъжавата, а познай за кой. Прости си действаш като в БГ, минал си метър и после даже и се оплакваш. Аз си присъствал на не един написан акт на румънци и никой не е говорил за пари. И първото нещо което не предупредиха колегите тук е да не си правя устата, защото и мен могат да заключат.
      Е как не говори зле за държавата? Ако са толкоз свестни тия братя румънци защо аджеба не ме арестуваха за даване на подкуп? Нали са Европейска държава. Ами си взе паричките хилейки се мазно и замина с бодра крачка. Нещо не четеш какво ти пиша: казах на ченгето да пише а той му се ослушва и ме мотае! Това какво е според теб? Първо не ме познаваш за да ми слагаш етикети как си действам като в БГ. защото мога да ти кажа, че съм 10 пъти по-стриктен шофьор от теб с нито една глоба за превишена скорост! НИТО ЕДНА!!! Имам едно неправилно паркиране в Атина за 8г. и за 3г. в България НИЩО! Друго нямам какво да ти кажа, пък ти можеш колкото си искаш да защитаваш оная циганландия.
      Real Recognize Real

      Коментар


      • #78
        От: ВНИМАНИЕ!!! Солени глоби в Румъния за затъмнени стъкла на МПС

        Първоначално публикуван от novatech Преглед на мнение
        Значи циганските затъмнени стъкла за теб не са проблем? А колко е истински несваляемия теглич? Да се блъскам с рейса едва ли ми е пример за нормална почивка.
        И в Румъния съм карал , и в Гърция , защо не съм имал проблем? Ако спреш на платен паркинг дали ще те подканят да се преместиш? Ако караш в ограничението - дали ще те спрат? Ако не се циганиш и не мъкнеш гориво в туби - дали ще имаш проблем? Ако си купиш бирата на място а не мъкнеш две каси от тук - къде е проблема? Циганията си е в българина...

        Колега, първо, фолиото съм го сложил защото имаме бебе и през лятото е необходимо, защото климатика не е добра идея при бебе, второ, фолиото е със сертификат и го нося в джипката си за нашите катаджии ако го поискат, за фолиото съм дал 350 лева с монтажа, самото фолио е истинско 3М, при тъмно каране отвътре се вижда както е без фолиото, затова и е толкова скъп и сертифициран. За да мога да показвам въпросния сертификат и на Гръцките катаджии, трябва да преведа и легализирам сертификата. Теглича не е от разглобяемите, може да се демонтира но трябва да се свали целия масивен профил с все теглича.

        Много моля, като не ме познаваш и не знаеш причините за това, спести си приказките относно циганията на българина за себе си!!!

        Коментар


        • #79
          От: ВНИМАНИЕ!!! Солени глоби в Румъния за затъмнени стъкла на МПС

          Първоначално публикуван от gh0sts Преглед на мнение
          ...нито една глоба за превишена скорост! НИТО ЕДНА!!!...
          Всички знаем как се взема златен талон в БГ, споко. И ако беще толкоз голяма вода ненапита, нямаше да си в забранена улица.
          Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
          Drag Grand Canyon Daily
          Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
          LZ1JYM

          Коментар


          • #80
            От: ВНИМАНИЕ!!! Солени глоби в Румъния за затъмнени стъкла на МПС

            Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
            Колега, първо, фолиото съм го сложил защото имаме бебе и през лятото е необходимо, защото климатика не е добра идея при бебе, второ, фолиото е със сертификат и го нося в джипката си за нашите катаджии ако го поискат, за фолиото съм дал 350 лева с монтажа, самото фолио е истинско 3М, при тъмно каране отвътре се вижда както е без фолиото, затова и е толкова скъп и сертифициран. За да мога да показвам въпросния сертификат и на Гръцките катаджии, трябва да преведа и легализирам сертификата. Теглича не е от разглобяемите, може да се демонтира но трябва да се свали целия масивен профил с все теглича.

            Много моля, като не ме познаваш и не знаеш причините за това, спести си приказките относно циганията на българина за себе си!!!
            Всяко фолио е цигания. И аз съм имал малко дете , и колата ми е стояла на слънце и не ми е трябвало оправдание за фолио , няма и да си сложа. Съвсем отделен въпрос е дали на човек му трябва джип , след като има проблем със пускането на предното и екзистенциални драми с избора на масло и накладки - пък накрая с рейсчето....
            Фиат Купе
            Опел Фронтера В
            Мицубиши Паджеро Пинин

            Коментар


            • #81
              От: ВНИМАНИЕ!!! Солени глоби в Румъния за затъмнени стъкла на МПС

              Първоначално публикуван от novatech Преглед на мнение
              ....след като има проблем със пускането на предното и екзистенциални драми с избора на масло и накладки - пък накрая с рейсчето....

              Това какво общо има с темата, с теб вече приключих да обсъждам каквото и да е, нито тук, нито където и да е из форума!!!

              Коментар


              • #82
                От: ВНИМАНИЕ!!! Солени глоби в Румъния за затъмнени стъкла на МПС

                Няма смисъл да се конфронтираме... Има си правила и просто трябва да се научим да ги спазваме...
                Дали фолиото/тонирането е единствения вариант? Ами съвсем не - можеш да си сложиш щори - слагат се и се махат за секунда...
                Докато децата бяха малки, така действахме (дори и щори нямахме - един чаршав защипан на стъклото и няма проблеми)...
                Сертификати и т.н. на фолио? Честно казано аз лично не бих хванал 'дикиш' ако бях полицай
                Бих гледал означението на стъклото и толкова.... Сертификат да искаш - мога да ти направя няколко Ама дали фолиото дето е залепено на стъклото е точно това от сертификата?
                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                Коментар


                • #83
                  От: ВНИМАНИЕ!!! Солени глоби в Румъния за затъмнени стъкла на МПС

                  Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                  Няма смисъл да се конфронтираме... Има си правила и просто трябва да се научим да ги спазваме...
                  Дали фолиото/тонирането е единствения вариант? Ами съвсем не - можеш да си сложиш щори - слагат се и се махат за секунда...
                  Докато децата бяха малки, така действахме (дори и щори нямахме - един чаршав защипан на стъклото и няма проблеми)...
                  Сертификати и т.н. на фолио? Честно казано аз лично не бих хванал 'дикиш' ако бях полицай
                  Бих гледал означението на стъклото и толкова.... Сертификат да искаш - мога да ти направя няколко Ама дали фолиото дето е залепено на стъклото е точно това от сертификата?
                  В интерес на истината, в момента в който у нас се забрани слагането на фолио и на задните странични стъкла, при наличие на огледала за задно виждане, моментално ще махна фолиото и ще сложа щори.

                  Сега ще опитам да направя една анкета, за и против затъмняването на задните странични стъкла.

                  П.С. Направих анкета: http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=226024
                  Последно редактирано от Еделвайс; 09-03-18, 20:28. Причина: п.с.

                  Коментар


                  • #84
                    От: ВНИМАНИЕ!!! Солени глоби в Румъния за затъмнени стъкла на МПС

                    Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                    Полицаите в Румъния със сигурност са далеч по-малко корумпирани на нашите. Само един участник каза, че са му взели пари, но аз определено не вярвам. За това дали се заяждат или не, много зависи от шофьора. Аз имам сигурно 30-40 хиляди километра тук и са ме спирали веднъж за да ме глобят заслужено, а не карам с 20км/ч.


                    За майтап са ми писали и предупреждение за неправилно пресичане. Предполагам са го направили защото съм бил с чужди номера на якето.


                    Имайте предвид, че тук за корупция се ходи в затвора, за разлика от България.

                    PS А и забравих. Една от славата на колите с български номера идва от факта, че тука до скоро беше пълно с такива регистрирани на мангасарян в БГ. Тези коли нито имаха изрядни документи, нито им е пукало за камери и тн. Та сещай се защо такова отношение и се сещай какво мнение имат за нашата система за регистрация на автомобили и последващ контрол.



                    Трудна работа.
                    Колега явно в Букурещ нещата стоят по различен начин понеже в Констанца са много корумпирани не само полицаите, а повечето държавни служители. Иначе си прав за българските коли ги спират много заради това, че масово карат без застраховки прегледи и тн, обикновено като те спрат с българска кола и първата им дума е ИТП(преглед на румънски). На мен веднъж ме преебаха с винетката едни тарикати на Дуранкулак като вместо годишна са ми дали за 3 месеца май беше като въобще не погледнах фактурата направо си заминах и след време ме спират и се установи, че съм карал половин година без винетка. Както казах в предишния пост полицая лично дойде до офиса, за да получи 40 евро и продължава да си минава от време на време за кафенце.


                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X