Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ВНИМАНИЕ!!! Солени глоби в Румъния за затъмнени стъкла на МПС

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: ВНИМАНИЕ!!! Солени глоби в Румъния за затъмнени стъкла на МПС

    И един мармот завива шоколад...

    Да не живея тука и да не съм живял в България, да ти повярвам.
    Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
    Drag Grand Canyon Daily
    Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
    LZ1JYM

    Коментар


    • #62
      От: ВНИМАНИЕ!!! Солени глоби в Румъния за затъмнени стъкла на МПС

      Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
      И един мармот завива шоколад...

      Да не живея тука и да не съм живял в България, да ти повярвам.
      Аз имам и още бе колега само за 10на часа престой, но щом живееш там явно си им свикнал на циганията и не ти прави впечатление. Например още преди да платя таксата на моста дебеланата в будката за смяна на пари се опита да ме изцака с леите, после таксата на моста от / забравих колко леи бяха / примерно 15 леи стана 15 евро понеже съм с чужди номера. Няма да споменавам треторазрядния околовръстен на Букурещ дето имаше километрично задръстване / нещо нормално било / и там загубих 3 часа за 20км. АААААА забравих най-големия майтап! Навръщане от летището нали викам през града да мина нали уж за по-бързо понеже околовръстния го споменахме, та викам чеки да пия едно кафе нейде до един мол и си паркирвам на една уличка като се оглеждам за забранителни знаци и всичко е ОК. Слизам от колата и след 1 мин пристига един циганин ама изтупан и държи некви бели листи и започва да ми обяснява как чинч минч на маау леля му 2 леи на час за паркинг. Тва говорим вече 6 вечерта на улица дето няма забранителни знаци и никакви указания, че това е някакъв вид платен паркинг! След 15 мин разправия ми писна и си казах по-добре да се махам, че тоя я вземе нещо да ми счупи или ограби колата като в това време моя човек заговорил една жена в едно магазинче на другата улица на английски и тя му каза, че тия за измамници и така си правели с хората и да не им плащаме нищо. И така кафето си "изпих" набързо натоварих се и газ...

      Сигурно аз съм някакъв страшен карък.
      Real Recognize Real

      Коментар


      • #63
        От: ВНИМАНИЕ!!! Солени глоби в Румъния за затъмнени стъкла на МПС

        За чейджа, не ползвам не знам. За таксата на моста - мармот завива. За околовръстното е така, но да беше проверил - никой не ходи от там за летището. За мангасарян и паркингите е така, по възловите места, но има къде да се паркира в радиус от 500 метра винаги.
        Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
        Drag Grand Canyon Daily
        Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
        LZ1JYM

        Коментар


        • #64
          От: ВНИМАНИЕ!!! Солени глоби в Румъния за затъмнени стъкла на МПС

          Казвам какво съм видял като нищо не си смуча от пръстите. Имах 7г. доста колеги румънци и все с хубави впечатления съм бил за тях като хора, но явто тези които са зад граница не са като онези тарикати които видях там.
          Real Recognize Real

          Коментар


          • #65
            От: ВНИМАНИЕ!!! Солени глоби в Румъния за затъмнени стъкла на МПС

            Първоначално публикуван от stako Преглед на мнение
            Бих искал да споделя моя опит от две съседни държави, където навъртам доста километри:

            1/ Румъния - карам в Букурещ по 4 лентов булевард, държа най-дясна лента, наближавам кръстовище с червен светофар, съответно държа дистанция от предната кола около 6 - 8 метра. Наближавам кръстовището с около 60 км, но започвам да намалявам до 30 км/ч. Зад мен един джигит се е лепнал в бронята ми. По едно време нервите му не издържат, качва се на тротоара от дясно, изравнява се с мен, започва да ми свири и да ме притиска на една боя. В тоя момент хората по тротоара се разбягват, крещят му и се пазят да не ги помете. Достигаме кръстовището. Този пред мен успява да мине на жълто. Аз намалявам и спирам, кретена от тротоара разбутва пешеходците, които чаката да пресекат и с курдисва пред мен по диагонал, излиза, изхрачва се на стъклото ми, тегли ми два шута по предната броня. Виждам на кръстовището, че седят три ченгета. Той отива и нещо им обясни. Заптиетата идват, джигита се позиционира почти в средата на кръстовището почти през пресичащите пешеходци. Онези тримата идват и започват да ми говорят един през друг на румънски. Аз не разбирам, опитвам на английски, но не става. Светва зелено, джигита се изпараява. Мен ми взимат документите и ме курдисват на тротоара пред пешеходната пътека, така че на следващото зелено пешеходците да нямат шанс да минат. Започват да ми цитират на румънски война и мир, от която нищо не разбирам. Викнаха една полицейска кола и се метнаха и тримата в нея с всичките ми документи- паспорт, книжка, талон, застраховка. Стоях там 2 часа, все си мисля, че нещо ще се случи, но нищо. Звъннах на 112 и обясних. Там поне се разбрахме на английски. След около 90 минути ми върнаха обаждане да ходя в полицейски участък, дадоха ми адрес. Отивам там, никой не говори английски или не му се говори. Намерих си в интернет, от румънски я автомобилен клуб, юрист. Както и да е, опитаха се да ме изкарат виновен с глоба 6000 леи и забрана за влизане в Румъния за 5 години. Юриста обаче излезе печен, намери записи от улични камери. Това продължи 7 дена. Отиде в прокуратурата, там поне излезоха железни. Върнаха ми документите, началника на полицията ми се извини с офицално писмо, отмениха глобата, поеха разноските на юриста (много стабилен човек и той излезе) и ми възстановиха средствата за престоя. Коментари и заключния не ми се правят ...

            2/ Гърция- там ходя често, наемам си за 6 месеца един приземен апартамент и лятото много пътувам. Еди път ме спират полицаи при Серес. Там и в Кавала сякаш са най-настръхнали към Българи. Провериха ми обстойно съдържанието в колата и в багажника. Пътувам с доста багаж винаги. Заядоха ми се за затъмнените стъкла на задните врати и задно стъкло. Не е фабрично, не е отбелязано в талона и директно ми смъкнаха задния номер. На предното стъкло и на вратите отпред нямам фолио. Конфискуваха ми талона и колата. И започнаха да късат фолиото. Добре че беше топло та лесно падна. Викнаха си платформа и колата барабар с багажа ми отпътува към Серес. Полицейската група беше от 6 човека, 2-ма бяха заети с мен, другите 4-рима спираха за скорост. Гърци, Бългъри и Румънци. Гръцки коли имаше със затъменни предни стъкла и на предните врати. Не им се заяждаха за това. Питах ги, те казват, викни си адвокат и ни съди ако искаш. Въпрос на наша преценка. Викнах си такси, отидох в Серес, платих глобата от 600 на 270 евро, защото я плащам веднага. Второ такси с документите до наказателния паркинг, там 135 евро за транспорт и престой и си взех колата. Не съм се разправял повече. Но четох, че в Гърция е забранено затъмняването на задните стъкла, както и карането с включени фарове през деня без необходимост.
            Карам в Атина и околностите АТИКИ както му се вика в радиус от 100на км. около голямото село та им знам и кътните зъби на гърчолята.. На магистралата може би някога може да ви спрат за скорост което ме съмнява понеже там ченгетата не са на хранилка както в България и Руминия. В града може да си карате и с 200 никой не следи скорост, спазване на знаци и т.н. Само гледайте да нямате теглич, тъмни стъкла и всякаква акцизна стога в по-големи количества без бандерол или касова бележка!!! Горива, цигари, алкохол... Вземат ви колата и плащате голяма глоба! Ако сте пешеходец винаги на 4 очи пресичайте дори и на пешеходна пътека, защото никой не я зачита в Гърция говоря и може да ви отнесат като едното чудо. Тук човека няма предимство, има само гъркъ..
            Real Recognize Real

            Коментар


            • #66
              От: ВНИМАНИЕ!!! Солени глоби в Румъния за затъмнени стъкла на МПС

              Първоначално публикуван от gh0sts Преглед на мнение
              Карам в Атина....Ако сте пешеходец винаги на 4 очи пресичайте дори и на пешеходна пътека, защото никой не я зачита в Гърция говоря и може да ви отнесат като едното чудо. Тук човека няма предимство, има само гъркъ..
              То малко встрани от темата, ама и аз съм останал с такова впечатление - по пешеходните пътеки у гръчко - само на бегом с очите отворени на 4...
              Полицията - и там май не я обичат Един таксиджия си мърмореше като види полицай 'маляка-маляка' .... Та след превод и т.н., го научихме да им вика 'педал'
              И на всяко кръстовище с регулировчик таксиджията сваляше стъклото и с пълно гърло викаше на униформените - 'ПЕДААААЛ' С широка усмивка разбира се (имам някъде видео от случката )

              Но не си ли вкарваш сам таралеж в гащите и спазваш правилата - никъде няма проблеми У гърчко имам няколко ходенея с около 3-4х.км там... Нито веднъж не са ме спирали. Стъклата са заводски силно тонирани задните (по границите ме карат да ги смъквам да погледнат дали няма някой на задната седалка), а предните - слабо, но тонирани... Теглич нямам. Спазвам правилата умерено - гледам какво правят местните, и ако например започнат да правят груби нарушения - аз си спазвам правилата. Ако са в допустим толеранс - ги следвам...
              У румънско имам по-малко километри - навярно около 1000км... И там не са ме спирали.. Начина на шофиране - същия...
              В България тази година ме спираха три пъти - в Банкя и на Ботевградско - през деня за изтекла книжка (последния път спирането бе около 10 секунди - 'проверка на документите'; отговарям 'валидна е'; - лек път (с лукава усмивка - 'ей, тоя знае дори за какво го спирам') ) ?! И веднъж във Варна за алкохол около 4 сутринта... Никой не се е заяждал... Никъде не съм се правил на отворко, но и съм действал твърдо: във Варна полицая взе документите за проверка и помоли да отида до колегата му за проверка на алкохол. Е да, ама колегата му спрял в завой на входа Аспарухов мост и там често колите се движат бързо. Директно им казах, че там е опасно - ако искат да ме проверяват - да си донесат уреда на тротоара. Без мърморене го донесоха, всичко приключи за секунди...
              Така, че спазвайте правилата (е, в разумни граници ), дръжте се човешки, и няма да има проблеми А ако случайно някой реши въпреки това да се заяде - винаги 'силата ще бъде с вас' и ще имате достатъчно козове да се противопоставите
              Последно редактирано от slowtraveler; 09-03-18, 08:45.
              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

              Коментар


              • #67
                От: ВНИМАНИЕ!!! Солени глоби в Румъния за затъмнени стъкла на МПС

                Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                И един мармот завива шоколад...

                Да не живея тука и да не съм живял в България, да ти повярвам.
                Спирали са ме последните години 2 пъти. Първия път, че съм бил настъпал без да изпреварвам непрекъсната линия. Имаше разправия на тема:не съм настъпвал, а те-имаме видео, колегата ще го донесе. След 10 минути чакане викнах: къде е шефа, ще си търся адвокат, имам граждански права, нямате право да ме държите и ме пуснаха.
                Втория път спирам на Ръмнику вълчея на оживен паркинг, за да се разтоварят пътниците и после да паркирам. Идва полицая и казва 150 евро глоба, че двигателя работи... Обяснявам му, че аз още не съм паркирал, изчаквам хората да слезнат от автомобила, а той: тука сме в Европа, не може да си спрял и да работи двигателя... Пак скандали и не му дадох и цент.

                Ако не са корумпиран, значи, че са много свестни и са ми простили.
                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                Коментар


                • #68
                  От: ВНИМАНИЕ!!! Солени глоби в Румъния за затъмнени стъкла на МПС

                  Да за пътуващите в чужбина това е най доброто което споделя колегата slowtrveler потвърждавам и аз.Спецялно в Гърция са ме спирали доста особено като подминеш Серес,и досега няма проблем.В Солун бях спрял и си стоях в колата минаха полицаи и ме предупредиха че на следващото им минаване ако съм там ще ми свалят номерата.Естествено ги послушах.
                  Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                  Коментар


                  • #69
                    От: ВНИМАНИЕ!!! Солени глоби в Румъния за затъмнени стъкла на МПС

                    Ето заради такива простотии за които чета не от вчера, не ходя, няма и да ходя до съседите ни с кола, ходим само с автобус.

                    п.с. Изряден шофьор съм, карам улегнало да не кажа пенсионерски и сравнително спокойно, но срещите с евентуални корумпирани катаджии при съседите, предварително много ме изнервят, отиде ми почивката и спокойствието ако така ще се притеснявам, та само рейс това е, никой не може да ме убеди да отида с колата при съседите.

                    п.с. Питам се, защо законите за движение по пътищата, не са еднакви поне за Европа?

                    Джипа от подписа ми е с фолирани затъмнени стъкла на задните ми три врати, дълга база е, имам и фабрично несваляем теглич, което още повече ме отказва....

                    Коментар


                    • #70
                      От: ВНИМАНИЕ!!! Солени глоби в Румъния за затъмнени стъкла на МПС

                      Нищо им няма на съседите. Добре е да поглеждаме нас си отвреме на време.
                      Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                      Коментар


                      • #71
                        От: ВНИМАНИЕ!!! Солени глоби в Румъния за затъмнени стъкла на МПС

                        Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                        Спирали са ме последните години 2 пъти. Първия път, че съм бил настъпал без да изпреварвам непрекъсната линия. Имаше разправия на тема:не съм настъпвал, а те-имаме видео, колегата ще го донесе. След 10 минути чакане викнах: къде е шефа, ще си търся адвокат, имам граждански права, нямате право да ме държите и ме пуснаха.
                        Втория път спирам на Ръмнику вълчея на оживен паркинг, за да се разтоварят пътниците и после да паркирам. Идва полицая и казва 150 евро глоба, че двигателя работи... Обяснявам му, че аз още не съм паркирал, изчаквам хората да слезнат от автомобила, а той: тука сме в Европа, не може да си спрял и да работи двигателя... Пак скандали и не му дадох и цент.

                        Ако не са корумпиран, значи, че са много свестни и са ми простили.
                        Полицаите в Румъния със сигурност са далеч по-малко корумпирани на нашите. Само един участник каза, че са му взели пари, но аз определено не вярвам. За това дали се заяждат или не, много зависи от шофьора. Аз имам сигурно 30-40 хиляди километра тук и са ме спирали веднъж за да ме глобят заслужено, а не карам с 20км/ч.


                        За майтап са ми писали и предупреждение за неправилно пресичане. Предполагам са го направили защото съм бил с чужди номера на якето.


                        Имайте предвид, че тук за корупция се ходи в затвора, за разлика от България.

                        PS А и забравих. Една от славата на колите с български номера идва от факта, че тука до скоро беше пълно с такива регистрирани на мангасарян в БГ. Тези коли нито имаха изрядни документи, нито им е пукало за камери и тн. Та сещай се защо такова отношение и се сещай какво мнение имат за нашата система за регистрация на автомобили и последващ контрол.

                        Първоначално публикуван от kbot Преглед на мнение
                        Нищо им няма на съседите. Добре е да поглеждаме нас си отвреме на време.
                        Трудна работа.
                        Последно редактирано от Jimi; 09-03-18, 10:15.
                        Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                        Drag Grand Canyon Daily
                        Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                        LZ1JYM

                        Коментар


                        • #72
                          От: ВНИМАНИЕ!!! Солени глоби в Румъния за затъмнени стъкла на МПС

                          Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение

                          Джипа от подписа ми е с фолирани затъмнени стъкла на задните ми три врати, дълга база е, имам и фабрично несваляем теглич, което още повече ме отказва....

                          Значи циганските затъмнени стъкла за теб не са проблем? А колко е истински несваляемия теглич? Да се блъскам с рейса едва ли ми е пример за нормална почивка.
                          И в Румъния съм карал , и в Гърция , защо не съм имал проблем? Ако спреш на платен паркинг дали ще те подканят да се преместиш? Ако караш в ограничението - дали ще те спрат? Ако не се циганиш и не мъкнеш гориво в туби - дали ще имаш проблем? Ако си купиш бирата на място а не мъкнеш две каси от тук - къде е проблема? Циганията си е в българина...
                          Фиат Купе
                          Опел Фронтера В
                          Мицубиши Паджеро Пинин

                          Коментар


                          • #73
                            От: ВНИМАНИЕ!!! Солени глоби в Румъния за затъмнени стъкла на МПС

                            Jimi и аз съм ги чувал тия, че за корупция се ходи в затвора, но истината е друга.. Циганията си я има колкото и да им се иска да са като в Европа. Това човече никъде го няма да дойде полицай в случая румънец и да ти иска 150 евро глоба защото ти работил мотора на място. Малко по-полека мен, първо в Румъния НЯМА ЕВРО и второ идва и пише! Така се прави! Какви са тия обяснения и обиколки около колата ми! Според теб аз лъжа, че за първи път дадох в живота си рушвет на катаджия щото бях адски изнервен от цигански истории и видях, че няма да свършим бързо, а и той си чакаше човека.. Наслушах се румънците как това.. как онова... но май истината е съвсем друга. Без да се обиждаш, но това е моето мнение.
                            Real Recognize Real

                            Коментар


                            • #74
                              От: ВНИМАНИЕ!!! Солени глоби в Румъния за затъмнени стъкла на МПС

                              Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                              То малко встрани от темата, ама и аз съм останал с такова впечатление - по пешеходните пътеки у гръчко - само на бегом с очите отворени на 4...
                              Полицията - и там май не я обичат Един таксиджия си мърмореше като види полицай 'маляка-маляка' .... Та след превод и т.н., го научихме да им вика 'педал'
                              И на всяко кръстовище с регулировчик таксиджията сваляше стъклото и с пълно гърло викаше на униформените - 'ПЕДААААЛ' С широка усмивка разбира се (имам някъде видео от случката )
                              Хехех, "маляка" си означава точно чекиджия / извинявам се предварително / и си го ползват и по братски дет се вика. Вървя веднъж след две девойки видимо на под 18 и едното вика на другото "маляка" еди кво си тъ-тъ-ръ.. и другата отвръща "маляка" тралала ке трололо.. имат си го нещо като обръщение един вид, но си е и обида де.

                              Иначе за шофирането АД под небето особено в Румъния останах силно разочарован! Да ти кажа честно от Търново съм и като ми спират на пешеходната пътека пък аз си блея на някъде направо си мисля, че съм в Швейцария майка. Разправям на гърчолята тука и те ме гледат така: В моя живот няма мармоти и целуфани.. всичко ми е минало през ръцете и очите преди да го напиша! Мързи ме да пиша иначе мога да си отворя сам една тема за маляките у гръчко само със случки на пътя!
                              Последно редактирано от gh0sts; 09-03-18, 11:58.
                              Real Recognize Real

                              Коментар


                              • #75
                                От: ВНИМАНИЕ!!! Солени глоби в Румъния за затъмнени стъкла на МПС

                                Първоначално публикуван от gh0sts Преглед на мнение
                                Без да се обиждаш, но това е моето мнение.
                                Аз няма как да се обидя, щото не съм румънец. Просто не е вярно. Tова, че за 10 часа предиваване си имал толкова проблеми, включително си дал подкуп за извършено нарушение, не говори зле за дъжавата, а познай за кой. Прости си действаш като в БГ, минал си метър и после даже и се оплакваш. Аз си присъствал на не един написан акт на румънци и никой не е говорил за пари. И първото нещо което не предупредиха колегите тук е да не си правя устата, защото и мен могат да заключат.
                                Последно редактирано от Jimi; 09-03-18, 13:09.
                                Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                                Drag Grand Canyon Daily
                                Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                                LZ1JYM

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X