Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ВНИМАНИЕ!!! Солени глоби в Румъния за затъмнени стъкла на МПС

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: ВНИМАНИЕ!!! Солени глоби в Румъния за затъмнени стъкла на МПС

    Полицаите по места имат такива уреди за мерене на пропускливостта на стъклата.
    Заканили са се,да ме мерят нашите градски.Хем им казвам че тераното фабрично е с тъмни задни стъкла.
    Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
    ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

    Коментар


    • #32
      От: ВНИМАНИЕ!!! Солени глоби в Румъния за затъмнени стъкла на МПС

      Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
      Е все пак си е Акт, приет от органите създаден с международни споразумения, и публикуван от Официалния вестник на ЕС
      И целта му е изясняване на Единни технически предписания за одобряване на материалите за безопасно остъкляване и техния монтаж на превозните средства...
      Т.е. навярно Законотвореца е искал да каже 'стъклото трябва да е одобрено в ЕС'... В което не виждам нищо странно или пък незаконно...
      Това какво е искал да каже законотвореца е загадка. Поредното калпаво написано правило. Идеята явно е, че е забранено затъмняването на стъклата и са разрешени само фабрично затъмнените, тъй като това правило е насочено не към хората, а към производителите на автомобили. Така обаче е написано, че създава впечатлението, че все пак може човек да си ги затъмни в съответствие с цитираното правило - ама не може!

      Коментар


      • #33
        От: ВНИМАНИЕ!!! Солени глоби в Румъния за затъмнени стъкла на МПС

        Джипката по принцип е с тонирани и предни стъкла (да, слабо), а задните са тонирани доста по-сериозно и практически не се вижда нищо в колата... Но си отговарят на изискванията и са с правилната маркировка
        Не съм имал никакъв проблем нито в Румъния, нито из други европейски държави...

        Бориславе, не знам какво впечатление създава написаното у другите... Споделих какво впечатление остава у мен - просто са дали 'линк' каква маркировка трябва да има стъклото. Т.е. дори и автомобилът да не е оригинално с тонирани стъкла, ако му сложиш стъкла маркирани по дадения начин, не би трябвало да имаш проблеми...
        Ако си сложиш несертифицирани стъкла от незнаен производител или пък фолио - би имал проблеми...
        И не виждам нищо лошо в такъв начин на работа - все пак създава някакъв ред какво може и какво не може...
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • #34
          От: ВНИМАНИЕ!!! Солени глоби в Румъния за затъмнени стъкла на МПС

          Ми да забранят и тъмните очила и качулките върху главите ще е супер.
          Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

          Коментар


          • #35
            От: ВНИМАНИЕ!!! Солени глоби в Румъния за затъмнени стъкла на МПС

            По принцип правилото на ИКЕООН е ориентирано към производители и прилагането му извън тази област е нонсенс. Но те производителите си го спазват.
            Афърмаркет решенията са друга планета и това, което направи нашият законодател, беше наистина много тъпо. Което обаче няма общо с мамалигарите, защото техният закон само те си го знаят какъв е.
            От няколко години отлежава предложение държавите да са длъжни да превеждат законодателството си на всички езици в ЕС, но съюзът предпочита да се занимава с джендър простотиите, вместо да свърши нещо полезно.
            Всъщност за правилата в Румъния не знам почти нищо-искат резервни крушки, алкохолът е 0,00%, глобяват за мръсна кола...и май само това знам за тях.
            Последно редактирано от santaclash; 20-02-18, 18:02.
            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

            Коментар


            • #36
              От: ВНИМАНИЕ!!! Солени глоби в Румъния за затъмнени стъкла на МПС

              Мисля да ходя и то с кола която е фабрично тонирана, задните странични много силно, предните странични много слабо, но така е излязла от завода, така че мисля че ядове няма да има. И, ще я измия, че взема крушки, а с алкохола никога не съм си и помислял...
              Та: нещо друго има ли?
              Някой подводен камък, примерно лятото летни гуми, зимата зимни или нещо от сорта? Или нещо като за тегличите в гърция!

              п.п. много пъти съм пътувал с кола в Румъния, никога дори не са ме спирали!

              Коментар


              • #37
                От: ВНИМАНИЕ!!! Солени глоби в Румъния за затъмнени стъкла на МПС

                От шофьори, които караха с бусове по това направление съм чувал да казват, че това е една от държавите с най-строги правила за движението въобще в Европа. Но освен дето рядко се спазват, всъщност и никой никога не си е поставял за цел да осигурява спазването им в голям мащаб.
                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                Коментар


                • #38
                  От: ВНИМАНИЕ!!! Солени глоби в Румъния за затъмнени стъкла на МПС

                  И за скорост също са стриктни! Преди Калараш, посока от магистралата към Калараш е една дълга права отсечка, карах с 90 на круиз, ама може малко заради неравностите да съм превишил но колко да е 2-5 км. Дойдоха насреща в моята лента на лампи и ме спряха. Спийд лимит вика! Викам ОК, какво правим? Гледа нещо рови, ама явно видя, че е съвсем малко и ми каза да карам, ама да си контролирам скоростта!

                  Коментар


                  • #39
                    От: ВНИМАНИЕ!!! Солени глоби в Румъния за затъмнени стъкла на МПС

                    Колеги, целта на темата е да се получи информация относно контрола на МПС по пътищата в Румъния и размера на глобата при евентуалното констатирано нарушение. Също така е добре да се знае, че при заплащане на глобата в съответната банка (в срок от два дни), се намалява двойно размера ѝ, а отнетият талон се получава от Румънското РПУ в най-близкото населено място, където има граничен пункт.
                    ***Prior Preparation Prevents Piss Poor Perrformance***

                    Most sports require only one ball - real sports require two.

                    Коментар


                    • #40
                      От: ВНИМАНИЕ!!! Солени глоби в Румъния за затъмнени стъкла на МПС

                      А кога става получаването на талона?
                      Нарушавам в Тимишоара, вземат ми талона... мотая се един ден из Румъния, на другия ден плащам в Букурещ и си излизам през Гюргево. Значи ли това, че талона ще ме чака в полицията в Гюргево или ще трябва пак да влизам за да си го взема!

                      Коментар


                      • #41
                        От: ВНИМАНИЕ!!! Солени глоби в Румъния за затъмнени стъкла на МПС

                        Мен като са ме глобявали в Румъния никакъв талон не са ми взимали. Не са ми и искали. Дадоха си ми акта и с него в банката. 500рон за 25км превишена скорост - платих 250 с намалението.

                        ПП И нямаше - "Закъде си се забързал, колега?" и "И ко прайм сега, колега?". А румъницте нашата тарифа я знаят - 10 евро си носят на дребно и карат колкото могат.
                        Последно редактирано от Jimi; 24-02-18, 11:54.
                        Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                        Drag Grand Canyon Daily
                        Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                        LZ1JYM

                        Коментар


                        • #42
                          ВНИМАНИЕ!!! Солени глоби в Румъния за затъмнени стъкла на МПС

                          Тая Румъния я изкарахте баси стриктната държава, а всъщност си е същия разграден двор като нас. Даже корупцията по ниските етажи е по-зле от при нас, там си вървят още с някакви мизерни рушвети от рода на чантичка с кафе, бонбони и бисквити, за да издадат разрешително за съхранение на хранителни продукти. Дори на данъчните вървят подобни рушвети. Полицай лично дойде до офиса да му дам 20 евро понеже си бях забравил чантата. Някои полицаи редовно си минават през офиса за почерпка. Казвам го като човек с бизнес в Румъния и съм там около седмица-две в месеца. Ако ви вземат книжката прибирайте се в България и подавайте заявление за нова с мотива, че при проверка в чужбина сте я забравили или подобни глупости, двете държави не си обменят информация ама никаква. Поне така беше до миналата година. Аз лично имам много снимки на магистралата за не платена такса, както и за липса на винетка и нито едно пристигнало писмо. Да отбележа че нарушенията съм го правил от завеяност не нарочно. Държавните институции в Румъния нямат никаква комуникация помежду си и всичко е една голяма пародия.

                          Коментар


                          • #43
                            От: ВНИМАНИЕ!!! Солени глоби в Румъния за затъмнени стъкла на МПС

                            Значи да внимаваме да не заприличаме на апетитни щото тогава ще искат ...

                            Коментар


                            • #44
                              От: ВНИМАНИЕ!!! Солени глоби в Румъния за затъмнени стъкла на МПС

                              Че те и при нас вървят рушветите в натура, само дето са по-едрички. Агънце, чувал брашно, кашон олио...За НАП-аджии, БАБХ и разни подобни говорим...
                              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                              Коментар


                              • #45
                                От: ВНИМАНИЕ!!! Солени глоби в Румъния за затъмнени стъкла на МПС

                                Бих искал да споделя моя опит от две съседни държави, където навъртам доста километри:

                                1/ Румъния - карам в Букурещ по 4 лентов булевард, държа най-дясна лента, наближавам кръстовище с червен светофар, съответно държа дистанция от предната кола около 6 - 8 метра. Наближавам кръстовището с около 60 км, но започвам да намалявам до 30 км/ч. Зад мен един джигит се е лепнал в бронята ми. По едно време нервите му не издържат, качва се на тротоара от дясно, изравнява се с мен, започва да ми свири и да ме притиска на една боя. В тоя момент хората по тротоара се разбягват, крещят му и се пазят да не ги помете. Достигаме кръстовището. Този пред мен успява да мине на жълто. Аз намалявам и спирам, кретена от тротоара разбутва пешеходците, които чаката да пресекат и с курдисва пред мен по диагонал, излиза, изхрачва се на стъклото ми, тегли ми два шута по предната броня. Виждам на кръстовището, че седят три ченгета. Той отива и нещо им обясни. Заптиетата идват, джигита се позиционира почти в средата на кръстовището почти през пресичащите пешеходци. Онези тримата идват и започват да ми говорят един през друг на румънски. Аз не разбирам, опитвам на английски, но не става. Светва зелено, джигита се изпараява. Мен ми взимат документите и ме курдисват на тротоара пред пешеходната пътека, така че на следващото зелено пешеходците да нямат шанс да минат. Започват да ми цитират на румънски война и мир, от която нищо не разбирам. Викнаха една полицейска кола и се метнаха и тримата в нея с всичките ми документи- паспорт, книжка, талон, застраховка. Стоях там 2 часа, все си мисля, че нещо ще се случи, но нищо. Звъннах на 112 и обясних. Там поне се разбрахме на английски. След около 90 минути ми върнаха обаждане да ходя в полицейски участък, дадоха ми адрес. Отивам там, никой не говори английски или не му се говори. Намерих си в интернет, от румънски я автомобилен клуб, юрист. Както и да е, опитаха се да ме изкарат виновен с глоба 6000 леи и забрана за влизане в Румъния за 5 години. Юриста обаче излезе печен, намери записи от улични камери. Това продължи 7 дена. Отиде в прокуратурата, там поне излезоха железни. Върнаха ми документите, началника на полицията ми се извини с офицално писмо, отмениха глобата, поеха разноските на юриста (много стабилен човек и той излезе) и ми възстановиха средствата за престоя. Коментари и заключния не ми се правят ...

                                2/ Гърция- там ходя често, наемам си за 6 месеца един приземен апартамент и лятото много пътувам. Еди път ме спират полицаи при Серес. Там и в Кавала сякаш са най-настръхнали към Българи. Провериха ми обстойно съдържанието в колата и в багажника. Пътувам с доста багаж винаги. Заядоха ми се за затъмнените стъкла на задните врати и задно стъкло. Не е фабрично, не е отбелязано в талона и директно ми смъкнаха задния номер. На предното стъкло и на вратите отпред нямам фолио. Конфискуваха ми талона и колата. И започнаха да късат фолиото. Добре че беше топло та лесно падна. Викнаха си платформа и колата барабар с багажа ми отпътува към Серес. Полицейската група беше от 6 човека, 2-ма бяха заети с мен, другите 4-рима спираха за скорост. Гърци, Бългъри и Румънци. Гръцки коли имаше със затъменни предни стъкла и на предните врати. Не им се заяждаха за това. Питах ги, те казват, викни си адвокат и ни съди ако искаш. Въпрос на наша преценка. Викнах си такси, отидох в Серес, платих глобата от 600 на 270 евро, защото я плащам веднага. Второ такси с документите до наказателния паркинг, там 135 евро за транспорт и престой и си взех колата. Не съм се разправял повече. Но четох, че в Гърция е забранено затъмняването на задните стъкла, както и карането с включени фарове през деня без необходимост.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X