Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Иж планета 2 проблем със свещите

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Иж планета 2 проблем със свещите

    Здравейте колеги! От известно време (може би година) имам проблем с мотора. Когато го карам в обороти няма проблеми, но като спускам или катеря с по-малко газ след малко каране моторът започва да прекъсва, понякога се оправя след пълна газ на място до изчистване, но не винаги, същото прави и когато го карам в обороти понякога като е угасен и изтине след запалване в първите 200 метра започва да прекъсва и пак се повтаря пълната газ, та въпросът ми е от какво е с карбуратор к36 е свещи съм слагал ngk b6hs и b8hs същата работа е. Пробвах с карбуратора чепнах му иглата и нагоре съм я давал и надолу все същата работа като я спусна по-надолу се забавят малко проблемите, но малко изкарва 1 час повече, но моторът не върви. Моля за помощ колеги с 12 волтова бобина от лада е .

  • #2
    От: Иж планета 2 проблем със свещите

    А как са на цвят свещите, черни, опушени и мокри, или сухи и по-светли като керимида ? Качи някоя снимка като ги свалиш......

    Коментар


    • #3
      От: Иж планета 2 проблем със свещите

      По спомен Ижето е на 6в. Бобината от Жигули не е подходяща. Сложи бобина от Москвич, Уаз, Волга без вариатора. С поздрав Борето / Гарантирано ще работи –– пробвано на MZ/

      Коментар


      • #4
        От: Иж планета 2 проблем със свещите

        Свещите са черни опушени на цвят снимка ще мога да дам най рано в събота а за бубината един майстор каза че става от москвич лада на 12 волта без проблеми а имах такава и сложих и се чудя дали нещо не е от нея

        Коментар


        • #5
          От: Иж планета 2 проблем със свещите

          Не се чуди, ами смени бобината. Имат разлика - виж какво съм писал да се свали/откачи/. Борето това е порцеланчето отгоре върху бобината със съпротивлението което е вътре със стойност около 1 ОМ

          Коментар


          • #6
            От: Иж планета 2 проблем със свещите

            Аз залагам на нивото. Или кофти игла(наранена и се задавя)
            Terrano 1 CRV ski doo formula 500
            И ЛУАЗ за един ден.О898678333

            Коментар


            • #7
              От: Иж планета 2 проблем със свещите

              Черни и опушени свещи показват, че горивната смес е богата, т.е. има повече бензин, а въздуха е малко, поради което сместа не може да изгори качествено. Намери човек който да ти настрои карбуратора и проблема ща изчезне, но наистина е хубаво да смениш бубината.

              Коментар


              • #8
                От: Иж планета 2 проблем със свещите

                Тая бобина се оказа от газ 53, бащата я е намерил от някъде и вика, че е същата като москвичовата, въпроса ми е ако я сменя каква да му взема, а карбуратора освен да му отвия повече болта за въздух ама тои си е май само за ниски обороти ще му изчистя и филтъра, като му сваля капаците на двигателя.

                Коментар


                • #9
                  От: Иж планета 2 проблем със свещите

                  Пиши какво пише на бобината. Да не би да е оригиналната на Газката??? Има ли вариатор, включен ли е? Борето

                  Коментар


                  • #10
                    От: Иж планета 2 проблем със свещите

                    Ще пиша пак в събота тогава ще съм при мотора, че е на село иначе вариатор няма. В събота ще погледна и ще пиша пак тук.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Иж планета 2 проблем със свещите

                      Още има нови карбуратори вземи си един нов

                      Коментар


                      • #12
                        От: Иж планета 2 проблем със свещите

                        За какъв по-точно карбуратор говориш, че са ми казвали че тия к-62 к-65 не са били хубави много горят и моторът не работил като хората трябвало да се сложи жигльора от стария карбуратор на новия, за да работи мислил съм за карбуратор от чз 350, но не съм сигурен дали ще стане добре и дали не трябва нещо да се преправя там на прехода между цилиндъра и карбуратора

                        Коментар


                        • #13
                          От: Иж планета 2 проблем със свещите

                          Колега проблема ти е в неточното поплавково ниво на бензина. Т.е. поплавъка или опира/засяда/ в определени моменти , а в друг момент се оправя.Другия момент е иглата клапан /не дългата игла горе на шибъра/ , която се командва от поплавъка да не заяжда и да не може правилно да регулира нивото на горивото. От всички тези неща се получава препълване на поплавковата камера с бензин , а от там мотора започва в определени моменти да се дави и не може да се форсира добре и навреме. Провери дали поплавъка не опира някъде , а иглата /клапан/ почисти конусчето с нещо неметално /може пластмаса/за да не надраскаш повърхността му. Също с неметал например кибритена клечка , като и направиш върха конусен почисти с протриване и въртеливи движения вътре леглото /отвора,женския конус/. Провери за всеки случаи после и нивото и ако не е в норма регулирай поплавъка. А за бобината , става и 12 волтова на 6 волтова уредба , но не е за предпочитане , защото все пак 12 волтовата бобина захранена с 6 волта напрежение не може да индуцира високоволтова искра така , както ще индуцира 12 волтовата. Това от мен , поздрави и успех!
                          Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Иж планета 2 проблем със свещите

                            Колега според мен не е от поплавковата камера, защото мотора се оправя веднага след смяна на свещ и се качваш и караш час два докато не го угася пак и после след палене като изтине пак същото упражнение, но не винаги.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Иж планета 2 проблем със свещите

                              Колега, провери си и кондензатора.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X