Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Иж планета 2 проблем със свещите

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Иж планета 2 проблем със свещите

    Като отваряш чукчето де факто увеличаваш аванса , но променяш времето на затвореното чукче респективно качеството на искрата. Разстоянието чукче наковалня не го увеличавай.Променяй само аванса от плочката. Винаги след промяна на аванса отново проверявай разстоянието чукче - наковалня. С поздрав Борето Може да се повтарям . Чуквай на всяка картинка- стават големи. https://scooter-mania.ru/regulirovka...otsikla-izh-p/
    Последно редактирано от boreto2; 05-03-18, 20:18.

    Коментар


    • #47
      От: Иж планета 2 проблем със свещите

      Разстоянието между чукчето и наковалнята трябва да ти е 0.4 мм. при ГМТ. След това с помоща на индикаторен часовник, си настройваш предварението на запалване колкото пише в ръководството за експлоатация на мотора. Относно настройката на карбуратора, палиш мотора и го загряваш добре, после повдигаш шибъра с винта за да вдигнеш оборотите и започваш да затваряш винта за качеството на сместа. След като този винт си го навил до края, започваш да отвиваш болтчето на шибъра, който започва да се пуска на долу. Продължаваш така до къто двигателя не заработи с около 8-900 об/мин. Със сигурност няма да ти се получи от първия път особено ако не си правил такова нещо преди това, но ще стане, не е голяма философия........Успех !

      Коментар


      • #48
        От: Иж планета 2 проблем със свещите

        Първоначално публикуван от spongi Преглед на мнение
        Разстоянието между чукчето и наковалнята трябва да ти е 0.4 мм. при ГМТ. След това с помоща на индикаторен часовник, си настройваш предварението на запалване колкото пише в ръководството за експлоатация на мотора. Относно настройката на карбуратора, палиш мотора и го загряваш добре, после повдигаш шибъра с винта за да вдигнеш оборотите и започваш да затваряш винта за качеството на сместа. След като този винт си го навил до края, започваш да отвиваш болтчето на шибъра, който започва да се пуска на долу. Продължаваш така до къто двигателя не заработи с около 8-900 об/мин. Със сигурност няма да ти се получи от първия път особено ако не си правил такова нещо преди това, но ще стане, не е голяма философия........Успех !
        Тези обороти ми се струват малко за двутактов двигател. Не съм имал Иж, но пък съм имал Минск и още доста съветски машини. Обикновено нормата е 1200-1400оборота. Настройвам на слух-тоест минимални стабилни обороти и след това гледам оборотомера.

        Коментар


        • #49
          От: Иж планета 2 проблем със свещите

          Първоначално публикуван от venkabg Преглед на мнение
          Тези обороти ми се струват малко за двутактов двигател. Не съм имал Иж, но пък съм имал Минск и още доста съветски машини. Обикновено нормата е 1200-1400оборота. Настройвам на слух-тоест минимални стабилни обороти и след това гледам оборотомера.
          Напротив,на ИЖ-а са доста по-малко,нещо от сорта на 350-500.ИЖ-а брои обороти на празен ход,даже и пропуска.
          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

          Коментар


          • #50
            От: Иж планета 2 проблем със свещите

            Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
            Напротив,на ИЖ-а са доста по-малко,нещо от сорта на 350-500.ИЖ-а брои обороти на празен ход,даже и пропуска.
            Зависи от слуха. Той и на Минска например ги брои(много повече от на Балканче примерно), ама в книжката пише 1500оборота. Бас държех че са по-малко, ама на слух. Като закачих уреда си ги отчете. Та ме съмнява да са толкова ниски. Иска един оборотомер.
            Поздрави!

            Коментар


            • #51
              От: Иж планета 2 проблем със свещите

              Ето как работи ижа, според тебе колко са оборотите https://www.youtube.com/watch?v=Py7ge_VnDOs

              Коментар


              • #52
                От: Иж планета 2 проблем със свещите

                Чувал съм Иж, виждал съм и съм се возил. Точно на Планета 2. Има уреди за тази работи. Оборотомер имам, но нямам Иж, за да го закача. Прегледах на бързо ръководствата за употреба, но не видях да са споменати обороти на празен ход.

                Коментар


                • #53
                  От: Иж планета 2 проблем със свещите

                  Ето ти за регулирането на карбураторите нещо:
                  http://voshod-2m.ru/ehkspluataciya/Page-20.php.
                  И това:
                  http://planeta-4.ru/obsluzhivanie/Page41.php.
                  Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                  тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                  Коментар


                  • #54
                    От: Иж планета 2 проблем със свещите

                    Карбуратор/и на иж са ми късали нервите. Балкан 250 или чз 350 са по - удачни. Едноцилиндров иж
                    Беше на 4 мм преди гмт. М/у чукчето просто тикахме хартия да се движи свободно.
                    Динамото също беше недомислено,че сменях от ява. Релето за зареждане също. Съединителя се настройваше в пъти по зле от кой да е друг мотор.
                    Не знам какви сантименти можеш да имаш към това недоразумение?
                    Sent from my Nokia s fenerche

                    Коментар


                    • #55
                      От: Иж планета 2 проблем със свещите

                      Да ти кажа честно с карбуратора не съм имал проблеми освен евентуално запушване на жигльор, но и този проблем си го реших с филтър за бензина, а моето динамо досега не е сменяно с оригиналното си е на мотора. Само релето съм сменил с чисто ново неслагано от 91 година производство, а със съединителя преди 1 година съм сменил жилото, повярвай такъв съединител не съм имал нито ми увлича, и същевременно е мек с един пръст го натискам, и не на последно място това е супер машина не недоразумение, когато го поддържаш се возиш само веднъж съм оставал на пътя с него поради изгоряла бобина. Та да стигнем и до въпроса към колегите - каква свещ да му сложа на мотора, че вчера не можах да му се насладя пълноценно защото тоя бриск се скапа и като му дам газ на ниските обороти прекъсваше, а на високите работеше и да кажа честно такава мощност на този мотор не съм имал качих баща ми с мен да го повозя на един баир нагоре баща ми вика леко леко че ще литнем като набере няма спиране. Сега сложих една стара ВМЗ само това пише май или беше N17 ама може и да се лъжа, а от съвременните свещи каква да си взема NGK b6hs я дават на това топлинно число и се чудя.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Иж планета 2 проблем със свещите

                        Търси свещ с по-голямо топлинно число 240-280, аз ползвам Беру или ВМЗ-7 и съм много доволен. Само да те питам, този модел имаше ли центробежен регулатор ?

                        Коментар


                        • #57
                          От: Иж планета 2 проблем със свещите

                          За центробежен регулатор не съм чувал ако обясниш какво е 100 процента ще знам.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Иж планета 2 проблем със свещите

                            Първоначално публикуван от spongi Преглед на мнение
                            Търси свещ с по-голямо топлинно число 240-280, аз ползвам Беру или ВМЗ-7 и съм много доволен. Само да те питам, този модел имаше ли центробежен регулатор ?
                            Няма.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Иж планета 2 проблем със свещите

                              Първоначално публикуван от EIvanov Преглед на мнение
                              Няма.
                              М,да,прост е като чук.
                              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                              Коментар


                              • #60
                                От: Иж планета 2 проблем със свещите

                                Първоначално публикуван от EIvanov Преглед на мнение
                                Няма.
                                Щом НЯМА центробежен регулатор, описаното
                                Първоначално публикуван от markera09 Преглед на мнение
                                ........... на високите работеше и да кажа честно такава мощност на този мотор не съм имал качих баща ми с мен да го повозя на един баир нагоре баща ми вика леко леко че ще литнем като набере няма спиране.....
                                отговаря на по-голямо предварение от колкото е необходимо, това е...........намали го с няколко десети и всичко ще си дойде на място, двигателя ще заработи равномерно, свеща ще придобие нормалния червеникаво-керимиден цвят, а двигателя ще реагира адекватно на подаваната газ.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X