Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Иж планета 2 проблем със свещите

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Иж планета 2 проблем със свещите

    Здравейте колеги! Днес смених бобината по играх си малко да избера подходяща, защото не дават хубави искри. Тази която свалих от него беше българска 12в бобина от газ 53 даваше слаба искра, пробвах 3 6 волтови бобини, но пак слаба искра накрая имах една бобина от сузуки самурай, един приятел имаше джипка, даде я на вторични и си свалих бобината, та тази бобина най-добра искра даде, някаква японска е мисля че е оригиналнатана джипката дензо, покарах 15 километра и нагорно и надолно и сега свалих свещта, и от едната страна, където е огъня защото свещта ми е отстраната а декомпресора ми е отгоре главата е от планета 3 и цилиндъра и гледам е тръгнала да избелява дано вече няма проблеми накарах баща ми даде му още аванс и сега като го вкарам в обороти и му дам пълна газ двигателя ръмжи и изкопах на комшията пътя, иначе масло в бензина слагам 20 25 милилитра на 1 литър бензин. Та това е колеги ще го карам сега така и ще видим как ще е, иначе за това каране не ми е правил никакъв проблем, ако има нещо пак ще пиша. Благодаря на всички колеги, които писаха!

    Коментар


    • #32
      От: Иж планета 2 проблем със свещите

      Като покараш пипни внимателно бобината. Да не пари много! Погледни чукчето и наковалнята дали искрят много. С поздрав Борето Комшията е по важен и от роднините!

      Коментар


      • #33
        От: Иж планета 2 проблем със свещите

        Първоначално публикуван от boreto2 Преглед на мнение
        Като покараш пипни внимателно бобината. Да не пари много! Погледни чукчето и наковалнята дали искрят много. С поздрав Борето Комшията е по важен и от роднините!
        Да,виж дали наистина грее,ако е така гаранция ще скапва и чукчетата бързо.
        Тая бобина от витарата е най-вероятно за безконтактно палене и със сигурност е нискоомна,2-3ома и не е подходяща за чукчета.
        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

        Коментар


        • #34
          От: Иж планета 2 проблем със свещите

          Най добре си търси 6 волтова бобина , заеби 12 волтовите.
          Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

          Коментар


          • #35
            От: Иж планета 2 проблем със свещите

            Здравейте колеги! Другата седмица ще е, че днес много дъжд много сняг, а и нямах работа за мотора, то аз попринцип си върша работа с него ще го погледна и чукчето да вида дали искри много и ще пипна и бобината да видим иначе ако искри чукчето какво трябва да направя няма ли да стане с още един кондензатор на бобината и как трябва да се закачи?

            Коментар


            • #36
              От: Иж планета 2 проблем със свещите

              Няма да стане с кондезатори,бобините за електронно и чукчета са различни.
              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

              Коментар


              • #37
                От: Иж планета 2 проблем със свещите

                Направо помисли за смяна на мотора. 2-3 години се гъзих над някво иже/ма то другите бяха рядкост/. Накрая имах части да събера още две и пак не можех да разчитам на него.
                Слагах динама от ява,карбуратори от балкан, разцепвах колянови валове,стъргах глави...
                Чуя ли карбуратор,чукче и делко в две последователни изречения и съм длъжен да си тръгна.
                Sent from my Nokia s fenerche

                Коментар


                • #38
                  От: Иж планета 2 проблем със свещите

                  Трябва да разбереш какво точно става, когато почне прекъсването. Дали мотора се дави(свещта е влажна), дали хваща конец между електродите(голямо предварение) или просто избиват. И си сложи 6 волтова бобина, пробвай искрата като махнеш лулата и доближиш кабела до главата. Трябва да хвърля поне 7мм. Според мен не търси проблема в карбуратора. Ако има високо ниво на бензина, няма да може да се форсира във всеки режим, ще е много трудно изобщо да се кара.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Иж планета 2 проблем със свещите

                    препорьчвам ти да сипваш по30мл.маслоот това за резачките,защото вьв големи обороти изгаря маслото и остават сухи лагерите.следват ремонти.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Иж планета 2 проблем със свещите

                      Първоначално публикуван от zil131 Преглед на мнение
                      препорьчвам ти да сипваш по30мл.маслоот това за резачките,защото вьв големи обороти изгаря маслото и остават сухи лагерите.следват ремонти.
                      Много хубава препоръка му даваш!!! Досега сигурно на 100 места е коментирано че маслото за резачки за мотор не става! Аз лично съсипах едно МЗ 150 навремето с масло за резачки!
                      "Do not correct a fool, for he will hate you;
                      Correct a wise man, for he will appreciate you."

                      Коментар


                      • #41
                        От: Иж планета 2 проблем със свещите

                        Аз му слагам масло за двутактови машини, взимам го от бензиностанцията. Иначе ми се гледа гъсто такова не знам как му се отразява, но съм го загрявал доста и съм нямал проблеми. А относно това да сменя ижето това няма да стане, дори не съм го и помислял този мотор съм му първи собственик наследство е от дядо ми лека му пръст и не го сменям за нищо! Проблема си е в бобината с тази от самурайката за сега работи нямах време да я пробвам дали грее и дали чукчето искри много това ще стане в събота.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Иж планета 2 проблем със свещите

                          Първоначално публикуван от boreto2 Преглед на мнение
                          ............. Проблема не е в свещите.....................
                          Абсолютно верно ! Та относно свещите, те "избиват" когато карбуратора не е настроен както трябва и горивната смес е "богата" и това не е проблем само на това иже, а на всички които карат с богата смес . За двутактовия двигател ще кажа, че при добре настроен карбуратор, свеща трябва да има керемидено-червен цвят, при богата смес свеща е опушена и често "избива", при "бедна" смес като пуснем газта и двигателя започва да пука и работи с по-голяма температура от колкото при нормална смес.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Иж планета 2 проблем със свещите

                            За бобината си намери каквато и да е на 6 волта. Такива са на Мз, всички Балканчета, Иж. Разходи се до някои отпадъци и си вземи. Тъй като тази бобина е нискоомна може би с нея ще има по-добра искра. Мислил съм да слагам такава, но на 6 волта от скутер. Би трябвало искрата да бъде по-добра.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Иж планета 2 проблем със свещите

                              Първоначално публикуван от venkabg Преглед на мнение
                              За бобината си намери каквато и да е на 6 волта. Такива са на Мз, всички Балканчета, Иж. Разходи се до някои отпадъци и си вземи. Тъй като тази бобина е нискоомна може би с нея ще има по-добра искра. Мислил съм да слагам такава, но на 6 волта от скутер. Би трябвало искрата да бъде по-добра.
                              По нискоомна е първичната и намотка , малко повечко искри чукчето , но става и все пак е по добро изходното напрежение /искрата/..
                              Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Иж планета 2 проблем със свещите

                                Здравейте колеги! Вчера докато карах на 2 пъти пипах бобината и си беше напълно студена, грам не беше загряла, а отворих чукчето за да върна малко аванса че като качих баща ми и като види баир не върви и го чух, че дрънка, та видях и чукчето и не искри толкова само като го запаля малко в началото и после няма искри, рядко някоя да прехвърчи, иначе свалих свещта и видях че си е черна, но карах повече на спускане и го отдавам на малко вторичен въздух другата събота ще му сложа едно вмз имам да видя с него какъв цвят ще е, но поне не сменям свещи през час.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X