Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Иж планета 2 проблем със свещите

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Иж планета 2 проблем със свещите

    Първоначално публикуван от markera09 Преглед на мнение
    Колега според мен не е от поплавковата камера, защото мотора се оправя веднага след смяна на свещ и се качваш и караш час два докато не го угася пак и после след палене като изтине пак същото упражнение, но не винаги.
    Как няма да се оправя след смяна на свещ , като преди това камерата се препълва , дави мотора а от там цапа и мокри свеща.
    Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

    Коментар


    • #17
      От: Иж планета 2 проблем със свещите

      Свещта която свалям от него е суха и черна със сажди, не е мокра.

      Коментар


      • #18
        От: Иж планета 2 проблем със свещите

        http://www.autoreview.bg/advice/tech...lnite-sveshti/ Виж центровката/аванса/ С поздрав Борето На ауспуха как са нещата, пуши ли много, синьо, бяло, черно. Да не дърпа масло от двигателя?

        Коментар


        • #19
          От: Иж планета 2 проблем със свещите

          За масло съм сигурен, че не дърпа откъм скоростите, защото и поминалата година цепих двигателя и са сменени семерингите, миналата пак повторих упражнението поради това със свещите и пак няма промяна, просто не вярвам да дърпа масло, че ако дърпа накрая ще сменя двигателя макар че е чисто нов всичко му смених едно ново бутало има компресия да ти счупи крака като изрита смених му и скоростите поради износване втулката на буталния болт нови лагери, направо заспа и пак го цепих заради това и неще и неще направо се отчаях вече се чудя какво да му сменя всичко пробвах, за центровката се доверявам на баща ми, но ако някой обясни как да му направа ще я чепна малко са видим. Боре благодаря най-активен си!

          Коментар


          • #20
            От: Иж планета 2 проблем със свещите

            https://scooter-mania.ru/regulirovka...otsikla-izh-p/ Езика е близък до нашия. Аз съм го учил преди 50год. Май са повече, ама карай. Просто не бързай. Борето
            Последно редактирано от boreto2; 21-02-18, 16:41.

            Коментар


            • #21
              От: Иж планета 2 проблем със свещите

              Провери карбуратора отново , провери центровката на запалването и смени свещта , но не с NGK .
              В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

              Коментар


              • #22
                От: Иж планета 2 проблем със свещите

                Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
                Провери карбуратора отново , провери центровката на запалването и смени свещта , но не с NGK .
                Колега и вмз 7 съм му слагал и 8 имаше една преди работеше много добре с нея и от тогава почнаха проблемите сега каквото и да му сложа пак си прави проблеми, то не ми останаха вмз-та имам една кофа свещи .

                Коментар


                • #23
                  От: Иж планета 2 проблем със свещите

                  забравих да уточня сега съм с brisk n17 i n15yc super

                  Коментар


                  • #24
                    От: Иж планета 2 проблем със свещите

                    Тая една кофа дет си събрал-с газовата горелка напичаш до червено на външния електрод и може да ги ползваш пак.
                    Калин Владов,09РСПБЗН

                    Коментар


                    • #25
                      От: Иж планета 2 проблем със свещите

                      Ижето може да носи. Да си направи две дисаги за свещи. Проблема не е в свещите. Тръгва се по лекия път: Бобина, кондензатор, кабел високо напрежение, лула, центровка аванс, карбуратор, запушен ауспух, бензин/масло 25:1 . Залагам на неподходяща бобина за 6 волтова инсталация. Пиши нещо за искрата на контакт, без да риташ ,при отворено чукче и наковалня - даваш на късо няколко пъти с отверка. Би трябвало да е много мижава и тънка. Сменяш бобината и пробваш пак така. Ако бобината е 12волтова ще работи само при високи обороти , когато напрежението е най високо. С поздрав Борето

                      Коментар


                      • #26
                        От: Иж планета 2 проблем със свещите

                        Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
                        Тая една кофа дет си събрал-с газовата горелка напичаш до червено на външния електрод и може да ги ползваш пак.
                        аз така и правя че ако давам по 3 лева на седмица за свещи .... Ще пробвам с бобината първо та да видим ,ама се чудя от къде да си взема една нова 6 волтова като ги гледам чак не ми се взима.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Иж планета 2 проблем със свещите

                          Ок тогава. Казваш не е да заяжда поплавъка или клапанчето и в поплавковата камера на карбуратора. Изключено да е свещ . По предложение на колега можеш да смениш бобината само за проба , но няма да е от това.
                          1. Ако питаш мен смени кондензатора със сигурен и работещ макар , че и това не вярвам да е.
                          2. Най добре виж дали не е засмукал някой парцал в отвора в , който навлиза въздуха към филтровата кутия. Отвори и нея и провери за миши гнезда за всеки случай , че и такива неща са ми се случвали едно време.
                          П.п. Ако и сега не излезне причината имам и още един жокер. Поздрави!
                          Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Иж планета 2 проблем със свещите

                            Само да вметна че карбуратора от ЧЗ-то става без преправяния. По спомен харчеше около 3,5/100, но му намаля драстично максималната скорост.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Иж планета 2 проблем със свещите

                              Първоначално публикуван от Муцев Преглед на мнение
                              Само да вметна че карбуратора от ЧЗ-то става без преправяния. По спомен харчеше около 3,5/100, но му намаля драстично максималната скорост.
                              Да карбуратор от Чз-350 става но ще му идва малко манджата на Иж-ето. Точно на Чз-ето разхода при точни настройки е 3,5 - 4л. на 100км. и то на дълго с двама , ако гледаш да си в зелените обороти /макс. около 3800 об/м/, а това е скорост 105 точно колкото завода производител му препоръчва.
                              Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Иж планета 2 проблем със свещите

                                Да не би да му слагаш много масло в бензина?
                                Имам предвид...и аз имам соц машина и ако не я карам седмица...маслото някак се утаява...после първото палене е като локомотив..... Та и ако допълнително му слагаш повече масло заради новия двигател,ще му идва май повечко
                                Последно редактирано от kalin3000; 24-02-18, 12:23.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X