Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Цена за цялостен ремонт на нова къща

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Цена за цялостен ремонт на нова къща

    Предстои ни ремонт на грубо 200 кв ( без мазето) нова къща на шпакловка и замазка..една баня 5 кв, една тоалетна 3 кв, мокро помещение, кухня, всекидневна, хол,голямо антре, извити стълбища, коридор, 3 спални. Може ли някой да ми каже грубо, колко ще струва ремонта и най-вече колко грубо казано ще струва трудът. Също търсим добри майстори, ако някой може даде координати. Къщата се намира в нови хан. Мерси.
    Да вметна, има вече поставена дограма и изолация.



  • #2
    От: Цена за цялостен ремонт на нова къща

    Никой не може да ви каже цена без да е видял за какво става въпрос и без да сте му обяснили какво точно искате. Добри майстори са трудни за намиране, особено като се има предвид, че в последно време в района на София се строи доста.
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #3
      От: Цена за цялостен ремонт на нова къща

      Боба посочи сумата 20 000 евро !

      Да гледам ли и на кафе или кристално кълбо ?

      Коментар


      • #4
        От: Цена за цялостен ремонт на нова къща

        Първоначално публикуван от stankos Преглед на мнение
        Боба посочи сумата 20 000 евро !

        Да гледам ли и на кафе или кристално кълбо ?
        Да го накиснем боба и да набъбне 2.5 пъти.
        За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

        Коментар


        • #5
          От: Цена за цялостен ремонт на нова къща

          Още поне колкото струва къщата до момента.

          Коментар


          • #6
            От: Цена за цялостен ремонт на нова къща

            Познат прави поодбен ремонт по-миналата година. Купи някаква стара къща и смени всичко в нея-инсталации, дограми, прави изолация, две бани, врати...вътре плочки,ламинати...Спомена някаква сума към 50-60 хиляди лева, че е дал. Ходил съм еднъж след като приключи ремонта и се нанаесе да живее вътре-направи ми впечатление, че материалите са най-евтините възможни.
            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

            Коментар


            • #7
              От: Цена за цялостен ремонт на нова къща

              Първоначално публикуван от stankos Преглед на мнение
              Боба посочи сумата 20 000 евро !

              Да гледам ли и на кафе или кристално кълбо ?
              Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
              Да го накиснем боба и да набъбне 2.5 пъти.
              Айде малко по-уважително към скучаещата млада майка !

              Колежке, дай поне малко общи снимки за относително груби сметки, разбира се.

              P.S. Таван на цени за ремонт няма, стига човек да има достатъчно пари и богата фантазия.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • #8
                От: Цена за цялостен ремонт на нова къща

                Не е лесно, между кърменията и смяната на памперси, да плануваш и ремонт на къща...
                Жена ми ме зариваше със всякаква ненужна информация, която удивително помнеше със всякакви подробности, независимо че я беше научила по нощите Но пък ние нямахме къща за ремонт.. - и слава богу де...

                Коментар


                • #9
                  От: Цена за цялостен ремонт на нова къща

                  Babiworldoffice, писали сте ми ЛС, но нещо не мога да отговоря. Сигурно нещо във връзка с размера "кутията" на нови участници. Ако имате предвид конкретен разговор за строителна услуга, трябва да започна с това, че нямам капацитет някъде поне до май-юни. Дотогава, положително ще се появят редовни клиенти и такива с препоръка, които са с приоритет, така че напрактика едва ли ще имам възможност и по нататък.
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Цена за цялостен ремонт на нова къща

                    От личен опит. Каквито и сметки да правиш трябва да умножиш и времето и средствата по константа между е и п за да е реалистична сметката
                    Сега сериозно. Много зависи как подхождаш - много неща могат да се купят качествени за 2-10 пъти по малко пари от средно предлаганите. Т.е. ако трябва да направиш 2 бани, без да правиш компромис с това което искаш като краен резултат, ако просто се примириш с подхода да обиколиш всички големи търговци и вземеш най-евтините неща, които отговарят изцяло на критериите ти за качество може да спестиш няколко хиляди лева. Ако си от хората които предпочитат максимата "икономията е майка на мизерията" нещата седят по коренно различен начин. Аз подходих по първия начин - не купувам най-евтиното, но избирам точно най-евтиното което отговаря на търсенето. Пример: Ламинат клас 4, АС5 за натоварени обществени помещения, защото на първия етаж се ходи с обувки. т.е. най-високия клас, който се предлага в ограничен брой магазини - цената от 21 лв/м2 е най-ниската която имаше и е съпоставима с ламинат от доста по нисък клас ако си избираш от произволен магазин, модел на кеф. Дограма 5 камерна,немски профили, троен стъклопакет, к стъкла, щото къщата е доста високо в планината, обаче отново избирам най-ниската цена, която отговаря на всички условия.... изолация 10 см, ЕПС с много висока плътност, качествени материали... но всичко е от АНГРО на добри цени. Мазилката е минерална, силиконовата щеше да направи цената двойна на ЦЯЛАТА система.

                    И на този принцип до тук за 3 етажа, 200 м2 застроена площ... около 80-100 хил. лв. В това число нов покрив със стари керемиди, 2 навеса, отопление, камина, сондаж, помпи, ВиК и т.н. Имам още 20-30% за довършване...

                    може да смяташ по пера:
                    Дограма - 10 хил.
                    Изолация - 15 хил.
                    Покрив с топлоизолация - 10 хил.
                    Баня - 3-4 хил. за бр. заедно с цялата ВиК
                    Отопление - 10 хил.
                    Ремонт стая вътре - 1-2 хил. за бр.
                    Кухня - като баня, заедно с уредите
                    Слъчнева енергия....

                    Всяко от тези неща може да стане на половин цена ако го изпълниш сам, но си струва само за нещата които ти се покриват с професионалния опит, ако има такива. Ако не - по евтино е да ти го изпълни друг.
                    Всяко от тези неща може да стане от 2 до 5-10 пъти по скъпо, ако не се стараеш да намираш непрекъснато най-рентабилните репения или имаш много високи изизквания.
                    Technical Rescue Direct - life lies in courage
                    http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                    Коментар


                    • #11
                      От: Цена за цялостен ремонт на нова къща

                      Първоначално публикуван от Savov Преглед на мнение
                      Още поне колкото струва къщата до момента.
                      Изключително добра отправна точка, защото включва субективни фактори свързани с личната ти нагласа... При мен е 1:1 (уточнявам: изобщо не го бях планирал така, но това е реалността накрая)
                      Technical Rescue Direct - life lies in courage
                      http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                      Коментар


                      • #12
                        От: Цена за цялостен ремонт на нова къща

                        Аз емпирично съм установил че фактора е 2.75
                        Което е там е-п
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • #13
                          От: Цена за цялостен ремонт на нова къща

                          Moята баня я ремонтирах за около 2000 лв .Съседа ми сподели че неговата му е стъпила на 20 000 лв
                          Та във тази връзка смятам, че"кучето скача според тоягата"!
                          ЗА да се прогнозира е нужно просто човек да знае какво иска и колко е склонен да даде !

                          Коментар


                          • #14
                            От: Цена за цялостен ремонт на нова къща

                            Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
                            Moята баня я ремонтирах за около 2000 лв .Съседа ми сподели че неговата му е стъпила на 20 000 лв
                            Та във тази връзка смятам, че"кучето скача според тоягата"!
                            ЗА да се прогнозира е нужно просто човек да знае какво иска и колко е склонен да даде !
                            Имам снимки на баня облицована с Оникс от мой познат, като само цената на материала е седемцифрена, също така имам и снимки на окачен златен (не позлатен) таван и златни лампи.

                            ... това в София.
                            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                            Коментар


                            • #15
                              От: Цена за цялостен ремонт на нова къща

                              Така си е, има и бани, и бани. Въпросът е да достигнеш добро качество (без простотии от по горе споменатите) за добри пари. Аз като Айсрънър тичам тук там, и си гоня сам нещата, като и си ги правя сам. Отнема ми време но се справям по добре от повечето майстори, като за грешките се сърдя сам на себе си (по добрия вариант).

                              Първоначално публикуван от babyworldoffice Преглед на мнение
                              Къщата се намира в нови хан.
                              Това село (както и всяко друго), не се ли пише с главна буква?
                              Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X