Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси от много начинаещ сред боядисването

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпроси от много начинаещ сред боядисването

    Здравейте, понеже често ми трябваше да боядисвам някакви дребни неща :джанти, лайсни и други дребни неща и ми писна да се моля на бояджии и да ги чакам по 1 месец да ми обърнат внимание реших да си купя компресор и в нас от доста време се премята някакъв евтин пистолет. Ето това е пистолета > https://www.ferm.com/en_/paint-spray...avity-cup.html компресора който купих е 50л обем 220литра/мин. предполагам ще ми върши работи да си боядисам някоя друга джанта и т.н. В момента имам за боядисване 4 бр алуминиеви джанти който купих скоро и са боядисвани със спрея вече ги подготвих и е време за боя, купих си акрилна боя с втвърдител и въпроса е какво още трябва да взема за компресора, какъв влаголовител/маслоловител трябва ли по някакъв начин да редуцирам налягането от компресора и ако да как? Пистолета ще ми върши ли работа или да купувам друг? До момента съм боядисвал със спрейове само и ми се получаваше добре, сега нямам големи очаквания да стане добре, но мисля че ще свикна. Джантите който ще боядисвам ги шприцнах със шриц на спрей и след което се молих над 1 месец на 4-5 човека да ги боядисат без резултат и вчера си купих компресора ето до къде съм ги докарал >

    https://image.ibb.co/k61Tob/7.jpg
    https://preview.ibb.co/jgDV1w/8.jpg
    https://image.ibb.co/hR9766/27496485...60307254_n.jpg
    https://scontent-sof1-1.xx.fbcdn.net...6c&oe=5A8C8F09



    Ще се радвам на всякакви препоръки
    http://st-wedding.com/

  • #2
    От: Въпроси от много начинаещ сред боядисването

    Следя.

    Коментар


    • #3
      От: Въпроси от много начинаещ сред боядисването

      Пистолета, който си показал, е добре да ползваш само за пръскане на шприцкита. За боя и лак си вземи поне един китаец на Ауарита с дюза 1.3-1.4. Бяха по 50-60 лева. На дръжката трябва да завиеш филтър и регулатор на въздуха. Компресорът ти щом е купешки си има водо-масло уловител на изхода, както и регулатор, но е добре да регулираш въздуха на входа на самия пистолет, за да не се получават разлики в налягането от дължината на маркуча.

      П.П. Има тема три преки по-долу "Стъпки при боядисване" - прочети я няма да ти навреди. Ако си направиш труда да прегледаш заглавията на темите само от първа страница, ще намериш отговори на всички твои терзания.
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • #4
        От: Въпроси от много начинаещ сред боядисването

        За дребни детайли, без големи площи, може да си вземеш малко пистолетче, май "мини' ги наричат. Ползвам
        същия тип компресор и с малкия пистолет става много добре. Работи с по ниско налягане, по малък е шанса
        да оливаш когато боядисваш някакви чепати детайли. Около тебе облаците мъгла са много по малки.
        Когато боядисвам по големи площи с големия пистолет (като твоя) компресора не смогва и се налага да го чакам.

        Коментар


        • #5
          От: Въпроси от много начинаещ сред боядисването

          Би ли препоръчал някой пистолет от тези малките до около 100лв?
          http://st-wedding.com/

          Коментар


          • #6
            От: Въпроси от много начинаещ сред боядисването

            Момци и аз да се включа като супер начинаещ. С този сетъп на компресора с лидълски пистолет за боядисване ще стане ли работата за неотговорни детайли от сорта на огради, асми и тнт?

            Поздрави!

            Коментар


            • #7
              От: Въпроси от много начинаещ сред боядисването

              Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
              Момци и аз да се включа като супер начинаещ. С този сетъп на компресора с лидълски пистолет за боядисване ще стане ли работата за неотговорни детайли от сорта на огради, асми и тнт?

              Поздрави!
              Лидълския пистолет пръска учудващо добре. Поне моята бройка пръска така Даже и джипки може да се боядисват с него.
              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
              Из "Златния телец"

              Коментар


              • #8
                От: Въпроси от много начинаещ сред боядисването

                Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                Лидълския пистолет пръска учудващо добре. Поне моята бройка пръска така Даже и джипки може да се боядисват с него.
                аз като напълно неук мисля че и моя така

                Коментар


                • #9
                  От: Въпроси от много начинаещ сред боядисването

                  Първоначално публикуван от nikolay lyutov Преглед на мнение
                  ...Когато боядисвам по големи площи с големия пистолет (като твоя) компресора не смогва и се налага да го чакам.
                  Добави една газова бутилка от 50-60 литра и ще си улесниш малко живота. Като добавка - тренирай пръскане на редове, като пускаш въздуха и боята само при движението от дясно на ляво или обратното, щото аз съм левак. Така компресора ще има някакви секунди за наваксване и боядисването става малко по-бързо като цяло. Принципно първо си харесваш пистолета за боядисване и след това, според потребявания дебит си купуваш и подходящия компресор. Малко като с копчето и балтона, но иначе почват ежедневните мъки, като в твоя случай. Ето чертеж на най-елементарния масло и водоуловител, който спокойно може да бъде изработен в домашни условия.

                  .Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1000386.jpg
Прегледи:1
Размер:129.5 КБ
ID:5781534
                  Последно редактирано от коко келеша; 20-02-18, 11:33.
                  Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                  Из "Златния телец"

                  Коментар


                  • #10
                    От: Въпроси от много начинаещ сред боядисването

                    Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                    Добави една газова бутилка от 50-60 литра и ще си улесниш малко живота. Като добавка - тренирай пръскане на редове, като пускаш въздуха и боята само при движението от дясно на ляво или обратното, щото аз съм левак. Така компресора ще има някакви секунди за наваксване и боядисването става малко по-бързо като цяло. Принципно първо си харесваш пистолета за боядисване и след това, според потребявания дебит си купуваш и подходящия компресор. Малко като с копчето и балтона, но иначе почват ежедневните мъки, като в твоя случай. Ето чертеж на най-елементарния масло и водоуловител, който спокойно може да бъде изработен в домашни условия.

                    .[ATTACH=CONFIG]948520[/ATTACH]
                    Коко, тоя влагоуловител ще върши ли ражота колкото един китайски циклонен?

                    И още ако да, задължително ли е повърхнините в двата края по дължина да се обли?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Въпроси от много начинаещ сред боядисването

                      1. Не знам.
                      2. Не, и аз го бях спретнал с плоски дъна от 3мм ламарина.

                      По принцип върши повече работа от серийно монтираните на лидълските компресорчета. След като боядисах две детски къщички с лидълската въшка, от пистолета капеше вода а филтрите бяха празни. Такива фабрично се слагаха на едни български едноцилиндрови компресори, правени в някакво ТКЗС/ТПК.
                      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                      Из "Златния телец"

                      Коментар


                      • #12
                        От: Въпроси от много начинаещ сред боядисването

                        Първоначално публикуван от scoote Преглед на мнение
                        Би ли препоръчал някой пистолет от тези малките до около 100лв?
                        https://www.auto-colors.com/bg/%D0%B...%B5%D1%82.html
                        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                        Из "Златния телец"

                        Коментар


                        • #13
                          От: Въпроси от много начинаещ сред боядисването

                          Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                          1. Не знам.
                          2. Не, и аз го бях спретнал с плоски дъна от 3мм ламарина.

                          По принцип върши повече работа от серийно монтираните на лидълските компресорчета. След като боядисах две детски къщички с лидълската въшка, от пистолета капеше вода а филтрите бяха празни. Такива фабрично се слагаха на едни български едноцилиндрови компресори, правени в някакво ТКЗС/ТПК.
                          Окей, от тръжа ф60 ще стане за норматив. Тенкю, ще пробвам

                          Коментар


                          • #14
                            От: Въпроси от много начинаещ сред боядисването

                            Първоначално публикуван от scoote Преглед на мнение
                            Би ли препоръчал някой пистолет от тези малките до около 100лв?
                            Малко късно видях въпроса, но все пак. TROY е марката, китайче някакво. За 40 лева го взех, няма "метла"
                            само в кръгче пръска, доволен съм, но никога не съм ползвал друг и нямам база за сравнение.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X