Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Имам нужда от съвет за куче!!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Имам нужда от съвет за куче!!!

    Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
    Не знам в кой град си, но ако е София можеш да пробваш в Централна Ветеринарна клиника. Имат достатъчно апаратура за точна диагноза. Няма да е евтино, цените са като за неосигурен двукрак...
    Русе. Клиниката е Албейтар, част от изследванията ще ги правят в Бургас. Докторът ни до този момент от както кучето се появи у нас е Джелепски, изключително съм доволен от него до сега, никога не ни е подвеждал и не е търсил комерс в отношенията ни.

    EXALIBUR, радвам се че всичко е минало добре!
    Последно редактирано от сто; 23-02-18, 19:57.

    Коментар


    • #32
      От: Имам нужда от съвет за куче!!!

      При превъртян стомах почти няма шанс животното,зависи от степента на усукване на червата.Когато това се случи ,кучето се хваща за задните крака и се вдига нагоре няколко пъти,като се задържа във въздуха.Ако се намести,намести,ако ли не няма шанс дори и оперативно.Кучето трябва да се научи да яде бавно още от малко и след това да е в покой поне 30мин.
      Grand Cherokee WJ
      Dodge Caliber
      E 430 4-matic-T(S210)
      GLK

      Коментар


      • #33
        От: Имам нужда от съвет за куче!!!

        Хм, като чета и почвам да се стряскам за моите котки. На котки такова нещо получава ли се? Не знам защо, но имат табиет, точно след като ядат да скачат като пинг-понг топки.
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • #34
          От: Имам нужда от съвет за куче!!!

          Не съм чувал за котки. Виж, кучета от едрите породи си мрат от такова ...
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #35
            От: Имам нужда от съвет за куче!!!

            Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
            Хм, като чета и почвам да се стряскам за моите котки. На котки такова нещо получава ли се? Не знам защо, но имат табиет, точно след като ядат да скачат като пинг-понг топки.
            Имам наблюдения само върху едри породи,предимно немски овчарки/и по малко от кавказки и каракачански кучета/.
            Grand Cherokee WJ
            Dodge Caliber
            E 430 4-matic-T(S210)
            GLK

            Коментар


            • #36
              От: Имам нужда от съвет за куче!!!

              Да съм спокоен значи, те моите с дребни и за котки.
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • #37
                От: Имам нужда от съвет за куче!!!

                За няколко месеца работа във ветеринарна клиника никога не съм виждал/чувал за превъртян стомах при куче.

                Според мен, нещо нередно има или в начина на хранене или в самата храна, животните са по-съвършенни машини от нас и за да се случва това или е проблем на самата порода или храненето е супер неправилно, моите две стотинки.
                Бъдете живи и здрави!

                Коментар


                • #38
                  От: Имам нужда от съвет за куче!!!

                  Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                  Така е.
                  За в понеделник по обяд си взех час за кръвни и други изследвания в клиника. Макар да съм склонен да вярвам на доктора си че няма полезен ход, ако пък има и малка вероятност да е причинено от нещо лечимо, няма да си простя да не съм опитал.
                  Днес ми се обадиха от клиниката - всички изследвания са в норма. Докторът ми излезе прав. Това е положението, остава да се надявам че няма да се случва често и че няма да ми докара инфаркт докато гледам следващия път.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Имам нужда от съвет за куче!!!

                    На котки не се получава превъртане. Това е специфично при кучетата.
                    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Имам нужда от съвет за куче!!!

                      Превъртеноият стомах е характерен най-вече за големите породи с тесен и дълбок гръден кош - немски дог, доберман, овчарка (немска), хрътки.
                      Не претендирам да съм изчерпателен в списъка. Знам за случаи на догота, ротвайлери, ам. стафове, голдъни,лабрадори с превъртени стомаси, а те не са с (толкова) тесни кошове.
                      При дадени породи тази връзка, която дъжри стомаха не издържа, те са по предразположени към такива случки.
                      Основно правило за превенция е кучето да не се храни поне 1 час преди и след разходка. Нагълтването с много вода също е опасно ако след тва пак започва да беснее.
                      Ето една полезна тема по въпроса: http://forum.dog.bg/topic/3019-%D0%B...0%D1%85%D0%B0/
                      Exalibur,
                      не подценявай проблема, пусни една кръвна картина и тест за елрихия, бабезия, лаймска и др. добре е да го види Вет.
                      Да не се окаже нещо кърлежово предавано.
                      На каква възраст е кучето и ваксинирано ли е?
                      Редовно обезпаразитяване вътрешно/външно?

                      Коментар


                      • #41
                        Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                        От: Имам нужда от съвет за куче!!!

                        Тази нощ нашето куче получи епилептичен припадък, а аз и жена ми - яко сърцебиене плюс по още кичур бели коси.
                        Трая около минута или поне толкова видяхме, след като се събудихме от тропане в съседната стая. Нямаше начин да го водя на ветеринар в 2.30 посред нощ. Днес доктора каза че няма какво да се направи, сиреч полезен ход няма и лечение също. Да го наблюдаваме само ако се повтори и да следим колко ще трае. Нямало пряка връзка с храна, емоции или физическа активност. Половин час след като се случи си изглеждаше същия като преди, само една идея по-послушен и уплашен.
                        Добре ли е да търся мнение на друг лекар или да продължа да се доверявам на този, който до сега не ме е подвеждал?

                        Помня че писах и се разтърсих да го намеря. След година и осем месеца - втори дубъл. Преди седмица, пред очите ми и пак посред нощ.
                        Ще ми докара някой инфаркт тоя проклетник

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X