Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тест на Дискавъри 3 или 4 за Варна

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Тест на Дискавъри 3 или 4 за Варна

    Колеги, бих бил благодарен ако има възможност за тест драйв на Диско 3 или 4 за Варна, че ми минават еретични идеи да сменям основната кола...
    Land Lord Discovery II TD5 + Garmin Oregon 450 + Norica Marvik Gold + Sprint Apolon + Liverpool fan.
    LZ2РSD

  • #2
    От: Тест на Дискавъри 3 или 4 за Варна

    ЛР Диско 2 и Диско 3;4 нямат нищо общо, освен сходство с името. Ако Д2 ти е вършило работа до сега, но искаш да се возиш понякога на луксозен и по-бърз джип - няма лошо, но ако имаш възможност не ги сменяй, а си остави и двойката. Д2, ако се поддържа в добро състояние, е много яка кола, която няма да не остави в калта. От 7 години караме Д2, а от лани имам и РР Спорт (много е близък до Д3). Освен комфорта на асфалт, е учудващо проходим по чукари, в кал, сняг и пясък (има съответните програми). Но на него може да се слагат само нископрофилни гуми, напр. 255/55 R18, което изключва повечето АТ и всички офф-роуд гуми.
    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

    Коментар


    • #3
      От: Тест на Дискавъри 3 или 4 за Варна

      Привет Трапер, благодаря за съветите от първо лице. Диско 2 ще си остане в гаража, неслучайно съм написал "...сменям основната кола...". Искам да видя дали ще се държи 3-ката по-добре от XC90 -ката, настоящия титуляр в ежедневието.
      Land Lord Discovery II TD5 + Garmin Oregon 450 + Norica Marvik Gold + Sprint Apolon + Liverpool fan.
      LZ2РSD

      Коментар


      • #4
        От: Тест на Дискавъри 3 или 4 за Варна

        От един месец чета по форумите ( Австралия, Англия, Южна Африка ) и взе да ме хваща страх дали Диско 3 и 4 да го гледам като алтернатива, ама пуст мерак....
        Пропищяли са от счупен колянов вал, срещнах статистики за 1-2% дефектирали.. За Диско 3 средно на 177 хил., Диско 4 на 88 хил. Моторите са TDV6 и SDV6 от 2005 насам, 2,7 или 3 литра - без разлика...
        Звънях по сервизите - ако това се случи сметката е ужасяваща - над 15 к.
        Нека колегите с 3-ки 4-ки да кажат дали на някой му се е налагало да отделя купето за ремонт на ДВГ?
        Land Lord Discovery II TD5 + Garmin Oregon 450 + Norica Marvik Gold + Sprint Apolon + Liverpool fan.
        LZ2РSD

        Коментар


        • #5
          От: Тест на Дискавъри 3 или 4 за Варна

          Продължавам да търся за тест драйв..... Няма ли колеги във Варна?
          Land Lord Discovery II TD5 + Garmin Oregon 450 + Norica Marvik Gold + Sprint Apolon + Liverpool fan.
          LZ2РSD

          Коментар


          • #6
            От: Тест на Дискавъри 3 или 4 за Варна

            Първоначално публикуван от shaterhand Преглед на мнение
            От един месец чета по форумите ( Австралия, Англия, Южна Африка ) и взе да ме хваща страх дали Диско 3 и 4 да го гледам като алтернатива, ама пуст мерак....
            Пропищяли са от счупен колянов вал, срещнах статистики за 1-2% дефектирали.. За Диско 3 средно на 177 хил., Диско 4 на 88 хил. Моторите са TDV6 и SDV6 от 2005 насам, 2,7 или 3 литра - без разлика...
            Звънях по сервизите - ако това се случи сметката е ужасяваща - над 15 к.
            Нека колегите с 3-ки 4-ки да кажат дали на някой му се е налагало да отделя купето за ремонт на ДВГ?
            Аз вадя TDV6 без да свалям купето.

            Коментар


            • #7
              От: Тест на Дискавъри 3 или 4 за Варна

              Ако Добрич не ти е далеч, заповядай!

              Коментар


              • #8
                От: Тест на Дискавъри 3 или 4 за Варна

                Първоначално публикуван от RumenL Преглед на мнение
                Аз вадя TDV6 без да свалям купето.
                До тук - добре, ама после слагаш ли го обратно и без дефекти?
                ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                Коментар


                • #9
                  От: Тест на Дискавъри 3 или 4 за Варна

                  Първоначално публикуван от IvanZ Преглед на мнение
                  Ако Добрич не ти е далеч, заповядай!
                  Привет,

                  какво Диско имаш колега?
                  Land Lord Discovery II TD5 + Garmin Oregon 450 + Norica Marvik Gold + Sprint Apolon + Liverpool fan.
                  LZ2РSD

                  Коментар


                  • #10
                    От: Тест на Дискавъри 3 или 4 за Варна

                    Discovery III SE 2.7 TDV6 2007г.

                    Коментар


                    • #11
                      Първоначално публикуван от shaterhand Преглед на мнение
                      От: Тест на Дискавъри 3 или 4 за Варна

                      Привет Трапер, благодаря за съветите от първо лице. Диско 2 ще си остане в гаража, неслучайно съм написал "...сменям основната кола...". Искам да видя дали ще се държи 3-ката по-добре от XC90 -ката, настоящия титуляр в ежедневието.

                      Привет, след много ровене и четене да посъживя малко Темата, а тя точно е по моите въпроси.
                      -"Искам да видя дали ще се държи 3-ката по-добре от XC90 -ката, настоящия титуляр в ежедневието" Колега, я кажи за XC90 -ката....гледам нея, гледам "Дискавъри 3"....вече не знам какво да мисля и да гледам..
                      Знам че темата е доста стара, но се надявам все някой да коментира...от тогава до сега е минало доста време...
                      На мен ми трябва нещо което да има бавни и да кара 1-2 км. в кал...имам една вила в гората и есен и пролет е...ма....та.
                      Сега китаеца който карам е само с Бързи и няма излизане Там...
                      Ще се радвам да споделите мнение за 3ката, но това с к.вал е нмого лош късмет, а с обслужването на предния и задния ангренаж май е много мъка и пари...
                      Shuanghuan S Ceo 2.4i/128Hp
                      Краси
                      "машината обича Ласка,грижливо гледане и Смазка"

                      Коментар


                      • #12
                        Здр, сега виждам темата, че бях в отпуска. Volvo- то го продадох още тогава, през 2018. С огромно нежелание. Не взех Диско3/4, защото дизела е 100% щета рано или късно. Диско 2-ката си стои в гаража и се ползва само по клубни разходки и за кеф уикенда. Така или иначе Диското еволюира до платформа кемпер, с легло, резервоари за топла и студена вода, баня, хладилник и т.н.
                        Сега за Волвото. Имах го няколко години и бях супер доволен: кола мощна, стабилна, сигурна, и безпроблемна. Проходима навсякъде по пътищата, сняг, дъжд и т.н. В дълбока кал или по коловози в гората не знам. За това имам Диско 2.
                        Диско 3/4 обаче за кал и черно превъзхожда Волвото. Гледал съм много тестове. Усещането за шофиране на Волвото е като на тежка кола. Диско 3/4 които тествах бяха с по-добър обзор и мноого приятни за каране, направо не ми се слизаше.
                        Така или иначе поради проблемите с чупещия се мотор се отказах от дизеловия вариант. А бензиновите са на ужасни цени и разхода е леко притеснителен.

                        Land Lord Discovery II TD5 + Garmin Oregon 450 + Norica Marvik Gold + Sprint Apolon + Liverpool fan.
                        LZ2РSD

                        Коментар


                        • #13
                          10 години и 200 000 километра карах D3...Още си го спомням с усмивка...
                          Виден столичен ихтиолог

                          Коментар


                          • #14
                            Не знам да има мотори, които не се чупят. Но моят RR sport мина 270к и е със заводския мотор.
                            ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                            Коментар


                            • #15
                              Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
                              10 години и 200 000 километра карах D3...Още си го спомням с усмивка...
                              Издържа още 110 к, преди да строши колянов вал

                              Коментар


                              • бат'Марто
                                бат'Марто коментира
                                Редактиране на коментар
                                Значи е било на 400 к почти ? Дадох го на 260-270 к . Камен на теб ли го е продал ?

                              • kaloan
                                kaloan коментира
                                Редактиране на коментар
                                Още си е негов.

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X