Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нов проект Jeep Grand Cherokee ZJ 4.0 Имам нужда от насоки!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Нов проект Jeep Grand Cherokee ZJ 4.0 Имам нужда от насоки!

    Здравейте, писах вече в друга тема, но мисля, че е по-добре да отворя своя.
    Живея в Англия, но прекарвам доста от времето си в България, където строя вила на Дунава и ми се налага докато съм там да хвърча непрекъснато по мнооооого лош път до обекта. Освен това имам леки off road наклонности, та в този ред на мисли реших че ми е време да се сдобия със Jeep-ka за която да не се притеснявам много много, че ще "бия" всекидневно в дупките и няма да ми създава проблеми за това. Също така искам с въпросната да съм "първият ,за който ще се сети да звънне" всеки мой приятел който закъса тежко , абе с други думи искам мойта джипка да е НАЙ (това няма да е много трудно в случая заради слабата конкуренция там)
    Та по същество: Намерих и купих изгодно въпросният ZJ 4.0. вече установих някои факти за конкретния и сега мисля с какво да се заема за да постигна желаните резултати, това което знам със сигурност вече е , че е с раздатка NP249 ,заден мост Dana 35C и преден Dana 30 , като и двата са със отворени диференциали. Въпросите ми са относно тези 3 агрегата.
    1. Става ли раздатката и как всъщност работи конкретната, понеже не ми е много ясно, или трябва да я заменям с по подходяща?
    2. Относно дифовете , смятам да купя и да сложа блокажи, какви бихте ми препоръчали за моят случай и за двата моста ли или само отзад?
    3. Относно lift-a, доколкото разбирам до 3,5 инча няма нужда да се сменят други части по окачването освен подложки или по високи пружини? Става ли този по евтин вариант или е значително по добре да се лифтне с кит със всичко необходимо по окачването?
    4. Относно джантите и гумите. сега съм със 16" алуминиеви , мога ли да използвам тях за "по-рошави" гуми или е добре да взема железни 15" и каква височина гуми носи със 3,5" лифт?
    Благодаря предварително на тези които ми дадат нужните насоки защото виждам че има доста компетентни по въпросите тук хора. И ще почерпя за акъла при първа възможност. Бъдете здрави.

  • #2
    От: Нов проект Jeep Grand Cherokee ZJ 4.0 Имам нужда от насоки!

    Като първа насока - ровиш във форума и търсиш проектите на verter, той кара(ше) подобно нещо. Като втора насока, ако руския не ти е тъмна Индия, ровиш в следващия линк https://www.drive2.ru/r/jeep/g546/ и като си харесаш машинка поглеждаш как са стигнали до резултата. Трета насока - обаждаш се на kinex - а в Кърджали и го питаш какво и срещу каква сума може да ти предложи. Четвърта насока - обаждаш се за същото на Дедо Владо. Успех в начинанието!
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • #3
      От: Нов проект Jeep Grand Cherokee ZJ 4.0 Имам нужда от насоки!

      При Кинекс от вчера има един ZJ 4.0 за ъпдейт по пълна програма. Ще направя скоро тема.
      Към колегата olegsg - ако искаш колата на е НАЙ - няма да стане без пари.
      Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

      Коментар


      • #4
        От: Нов проект Jeep Grand Cherokee ZJ 4.0 Имам нужда от насоки!

        Туй с темата е интересно и ще чакам за абонамент.
        Няма страшно в умирачката...
        Страшното е да си жив!...

        Коментар


        • #5
          От: Нов проект Jeep Grand Cherokee ZJ 4.0 Имам нужда от насоки!

          Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
          При Кинекс от вчера има един ZJ 4.0 за ъпдейт по пълна програма. Ще направя скоро тема.
          Към колегата olegsg - ако искаш колата на е НАЙ - няма да стане без пари.
          Докато ровя ей така ми попадна туй изказване та да питам появи ли се такава тема дето съм изпуснал или не се появи!?
          Няма страшно в умирачката...
          Страшното е да си жив!...

          Коментар


          • #6
            От: Нов проект Jeep Grand Cherokee ZJ 4.0 Имам нужда от насоки!

            Не, но Хайтов отдавна си кара колата...
            Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

            Коментар


            • #7
              От: Нов проект Jeep Grand Cherokee ZJ 4.0 Имам нужда от насоки!

              Аааа това хубаво,но щеше да ми интересно да разбера какво сте направили.
              Няма страшно в умирачката...
              Страшното е да си жив!...

              Коментар


              • #8
                От: Нов проект Jeep Grand Cherokee ZJ 4.0 Имам нужда от насоки!

                Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                Като първа насока - ровиш във форума и търсиш проектите на verter, той кара(ше) подобно нещо.
                Ще уплашиш човека!
                Verter слагА мостове от бус "Форд", кара само на задно и чат-пат на 4х4 бавни, щото се отказа да рециклира раздатката и премахна виско-муфТата...
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • #9
                  От: Нов проект Jeep Grand Cherokee ZJ 4.0 Имам нужда от насоки!

                  Звъниш на Денислав power winch поръчвати блокажи на добра цена и истински,вземаш си една лебедка power winch пак от него 12000-13000 lb, окачването може той да ти го поръча или други колеги от форума.Гуми 33 -ки дане не кажа 31-ако са по агресивни, макс че с тоя мотор мостовете стават консуматив като горивен филтър.Намираш някой истински и коректен сервиз за предпочитане с препоръки от тук,че последно време всеки 2 ловджия дет не може да стреля стана майстор на джипове.И повярваи ми ти ще си най с най малко главоболия. Всичко друго са глупости и опражнения за малоумни.
                  Последно редактирано от Z_I_P_O; 16-09-18, 22:31. Причина: гуми
                  ОФРОУД 4Х4 СЕВЛИЕВО
                  0879 86 85 87
                  ТРОФИ БЕЗ КАЛ Е КОТО ЖЕНА С МАЛКИ ЦИЦИ,ДОСТАВЯ УДОВОЛСТВИЕ НО НЕ ПЪЛНО....

                  Коментар


                  • #10
                    От: Нов проект Jeep Grand Cherokee ZJ 4.0 Имам нужда от насоки!

                    Първоначално публикуван от olegsg Преглед на мнение
                    ....
                    Живея в Англия, н....

                    ...Намерих и купих изгодно въпросният ZJ 4.0......
                    Един тъп въпрос:


                    След като е купен от Англия, не беше ли много по евтино и лесно да се купи готов направен с лифт и гуми за никакви пари?
                    Land Rover Discovery II, V8 4.0
                    VW Golf VI variant
                    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X