Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сеялка КУРТ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Сеялка КУРТ

    как мога да настроя чистачите да са на еднаква позиция ( т.е във всяка кутия да изсява по еднакво количество семена)?
    скалата на чистачите не е прецизна и са я лепили където им падне.....

    Коментар


    • #77
      От: Сеялка КУРТ

      Никак , само с компютъра става това.И то след 30-40 дка с един й същи сорт за да хванеш какво прави.Аз пускам компютъра да калибрира и ако някоя секция изостава с по 30 семки на 1000 значи има нещо и бутат чистачите.

      Коментар


      • #78
        От: Сеялка КУРТ

        Решил съм да сменя лагерите на вентилатора и да сложа гресьорка за гресирането им (конструктора е спал и е забравил)
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:111.jpg
Прегледи:1
Размер:233.1 КБ
ID:5808478
        А може и само да ги сменя с нови пак капсуловани....
        Последно редактирано от krumtenev; 08-02-19, 17:20.

        Коментар


        • #79
          От: Сеялка КУРТ

          Гресьорка има на 130110010 точно отдолу е завряна ,аз я видях на втората година.Преди седмица гресирах всички машини в навеса и тази въпросна гресьорка я смених с нова и пак не ще и не ще да вкара грес.Вътре не е оставен канал между оста и стените ,но гресьорка със сигурност има. Утре ще си запиша да я снимам.Махни предпазният капак на шайбата на кардана и за да я откриеш турчина е преценил ,че трябва да си завреш главата вътре като след това си счупиш врата на 180 градуса и погледнеш нагоре. Също става и с горе долу подобни усилия ако застанеш отпред на сеялката влаво на тялото около надписа 130110010 но от долната страна на показаното на картинката и вътре зад заварката настраничните панели на триъгълника на триточковото окачване.Абе завряна е на ************** *******.

          Коментар


          • #80
            От: Сеялка КУРТ

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:other-kurt-pm6,01t1p000005hdkqaae_5.jpg
Прегледи:1
Размер:108.6 КБ
ID:5808502

            Коментар


            • #81
              От: Сеялка КУРТ

              Мерси колега Даскалов....не бях я забелязал....
              а на вала на голямата ремъчна шайба дали има ....(сигурно пак е .....в Г. географията)
              а лагерите ги дават че са капсуловани 6206.2RS....???....ще видя като го разглобя....
              Последно редактирано от krumtenev; 08-02-19, 20:12.

              Коментар


              • #82
                От: Сеялка КУРТ

                На голямата ремъчна в интерес на истината сигурно съм огледал ,но няма да е било много обстойно и дори и да има няма да съм я забелязал.Тогава основно гледах около час за горната гресьорка защото имам лепнат стикер да се гресира със стрелка и реших ,че турците се е***т с мен ,но около долната шайба стикери за съществуваща гресьорка няма.Трябва да погледна и там.Лагерите най-вероятно им махат капсоловката за да се пълнят с грес което е масова практика.Ако някой е по-запознат с означенията на лагерите нека пише - един преподавател в университета веднъж ми ги казваше как са ,но явно не съм слушал както трябва Имаше нещо ,че R/RS/Z/ZZ/E не са само показатели за капсулацията ,но и за самият тип работа ,който лагера е предвиден и тогава ми каза за скоростите на Т-то да взимам само ZZ лагери на Тимкен и да им махам капсулацията. Турчина няма да е сложил ,кой знае какъв лагер при положение ,че на трактора ми на 900 часа му падна циментацията на "аксиалния" турски лагер и скъса сепаратора.Не е лоша идея ако ми остане време и аз да сваля и сменя моите защото като намериш гресьорката най-вероятно ще останеш разочарован.Същото е и при плуга ми UNLU ,при който оста около която регулираш захвата на плуга е направен с точност до десетата и място грес да влезе - няма ,но гресьорка има...

                Коментар


                • #83
                  От: Сеялка КУРТ

                  2RS (rubber seal) - двустранен щит от гумено уплътнение (ако няма 2 ка ...значи е едностранен щит)
                  ZZ - стоманен щит
                  на сеялката ми за есенници (УНИЯ) всички ботуши са ми с такива лагери 6205 2RS и така съм ги намразил.....на 3-4 години и натръпват ...понеже греста изсъхва и остават сухи вътре

                  Коментар


                  • #84
                    От: Сеялка КУРТ

                    Първоначално публикуван от htz180 Преглед на мнение
                    Аз точно заради това й мисля да изхвърля старите дискове 20 отвора и да кача такива с 30 отвора за да може скороста на семената да падне при една й съща норма, като проблема е само в предавките ,които нашите старите куртове разполагат ,но гледайки таблиците публикувани от теб мисля ,че може да се направи. Впрочем кой с колко мм сее слънчогледа като отвор на диска.Защото съм виждал поне 3 различни вида и всеки хвали неговото си.
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:82.2 КБ
ID:5808631
                    Колега Даскалов .....тези по ниските ралници (за цвекло ги водят) с каква височина са? ...ориентировъчна цена знаете ли?
                    Оригиналните ралници са доста високи 160мм

                    Коментар


                    • #85
                      От: Сеялка КУРТ

                      8 см по-ниски са по-спомен.Утре ще ги замеря.Цена не знам ,в Одрин ги има но не съм питал колко пари са.Аз няма да ги сложа никога повече.Ниски са и сеялката се движи върху капаците на веригите и става лом. Благодарности за таблицата!

                      Коментар


                      • #86
                        От: Сеялка КУРТ

                        И аз благодаря за информацията колега Даскалов!
                        Явно ще я карам с високите ралници....при тях предимството е че се забиват много лесно....а недостатъка е че силно уплътняват дъното на браздата, което не е добре за корените на семената след покълването.(за точността на семената в реда няма да говорим....то е ясно че семената падат от многоооо високо 19 см .... ,а за точност трябва да падат от около 8-10см)

                        Коментар


                        • #87
                          От: Сеялка КУРТ

                          За мен най-доброто решение е ниските ралници с новата люлка на новите куртове.При старите като твоя и моя с ниския ралник почти през цялото време капака предпазващ веригата се движи в задният си край в пръста.Моите съм ги изправял и заварял за да ги възстановя.Но ги криви ,от там почва да стърже веригата ,къса я ,бута я , само заради това смених от ниските към високите ралници.При новата люлка на новите модели сеялки този проблем го няма.

                          Коментар


                          • #88
                            От: Сеялка КУРТ

                            Може да се пробват и ралниците на УНИА .....те имат права част и назад ламарините са по дълги и оставят браздата отворена.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:bc029542-4a90-49a5-8f81-123022c1cf13_2plozowa_kukurydza_kopia.jpg
Прегледи:2
Размер:59.1 КБ
ID:5808810Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180423_151309.jpg
Прегледи:1
Размер:369.2 КБ
ID:5808811
                            Последно редактирано от krumtenev; 13-02-19, 08:20.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Сеялка КУРТ

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:viber image 2019-02-17 , 18.33.00.jpg
Прегледи:1
Размер:138.9 КБ
ID:5809101
                              вече има и зъбчатка с 20 зъба....

                              Коментар


                              • #90
                                От: Сеялка КУРТ

                                Реших да избия втулката на едната блокирала преди година секция.За късмет бях купил цял резервен изсяващ апарат както ще купя и тази година /180 лева/ и през нощта разгробих секцията и го смених и на сутринат отново сеех. Но реших да разгробя блокиралата за да видя причината и състоянието.Сеялката е редовно гресирана.За мое огромно очудване след като пресата едав я изби се оказа че оста лагерува директно в главината.Не лягер ,ами и втулка няма.... Причината за блокирането не ми е ясна.Има една зона с провлачен метал.Не знам дали си заслужава труда да се възстанови и след 300-400 дка да блокира пак.И все още не разбирам как може да я направят без втулка......
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190127_140154.jpg
Прегледи:1
Размер:596.2 КБ
ID:5809401Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190127_140223.jpg
Прегледи:1
Размер:264.2 КБ
ID:5809402Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190127_141158.jpg
Прегледи:1
Размер:306.1 КБ
ID:5809403

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X