Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сеялка КУРТ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Сеялка КУРТ

    Да 15 и 13 е нужната комбинация
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:33.jpg
Прегледи:1
Размер:467.1 КБ
ID:5806378

    Коментар


    • #62
      От: Сеялка КУРТ

      https://www.youtube.com/watch?v=4lSZq-N9IWQ


      Коментар


      • #63
        От: Сеялка КУРТ

        забележете в клипа какво се случва като се увеличат малко оборотите на изсяващия диск.....
        затова аз я карам 15 към 22 зъба и съм доволен от точността на изсяване
        и като настроиш и вярната дълбочина ....и резултата е много добър!
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180423_151309.jpg
Прегледи:1
Размер:505.5 КБ
ID:5806787

        Коментар


        • #64
          От: Сеялка КУРТ

          Аз точно заради това й мисля да изхвърля старите дискове 20 отвора и да кача такива с 30 отвора за да може скороста на семената да падне при една й съща норма, като проблема е само в предавките ,които нашите старите куртове разполагат ,но гледайки таблиците публикувани от теб мисля ,че може да се направи. Впрочем кой с колко мм сее слънчогледа като отвор на диска.Защото съм виждал поне 3 различни вида и всеки хвали неговото си.

          Коментар


          • #65
            От: Сеялка КУРТ

            Аз преди сеех с 30отв х 3,0 мм ....много двойки пускаха .....миналата година минах 32отв х 2,5 мм и съм доволен (като и фракцията на семената е по добра т.е семките са по едри ...дори не се налага чистачите да събарят семки)

            Коментар


            • #66
              От: Сеялка КУРТ

              Ще сменям черните С-образни пластмасови уплътнители.....с какво лепило да ги залепя?

              Коментар


              • #67
                От: Сеялка КУРТ

                Цък , лепи не само автостъкла и държи на слънце.

                Коментар


                • #68
                  От: Сеялка КУРТ

                  да ....и аз си мислех за силикон...(но си мислих за този за гарнитури....по бавно съхне)

                  Коментар


                  • #69
                    От: Сеялка КУРТ

                    Аз ги сменям всяка година за лично успокоение.Лепя ги с няколко капки на всяка гарнитура прома/momentfix. От агритрейд ми казаха да сложа някакво лепило колкото да ги фиксира.В момента ,в който ги стегнеш и прилепнат хубаво залепват от самото притискане на металните провърхности.След година свалям капака и с макетно ножче режа лепилото за да махна старата гарнитура.За мен това е евтино и работещо решение.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Сеялка КУРТ

                      А аз на Агромастера не съм ги пипал до сега,изглеждат здрави и остъргват дисковете,които са номерирани кой къде трябва да е.Проблеми няма,сее си коректно и не пропуска,набор 2004 е.
                      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                      Коментар


                      • #71
                        От: Сеялка КУРТ

                        Принципно тези уплътнители предпазват диска от износване (да не трие в металния корпус) , но не влияят на вакуума ...аз на 3 години ги сменям (понеже не сея много декари)

                        Коментар


                        • #72
                          От: Сеялка КУРТ

                          Принципно тези уплътнители предпазват диска от износване (да не трие в металния корпус) , но не влияят на вакуума ...аз на 3 години ги сменям (понеже не сея много декари)
                          Колега Петров ...при твоята сеялка какви са чистачите ...по различни ли са от курта?

                          Коментар


                          • #73
                            От: Сеялка КУРТ

                            Ба ли ги как са на курта.При мен са два двойни зацепени със зъбни по средата.При местене на лостчето което ги управлява,се задвижват левите на дясно и обратно десните на ляво.Понеже са по двойки на една установка,при местене единият е от горната страна на отворите на диска а другият от долу,като могат да застанат и на центъра на отворите,вторият чистач повтаря движенията на първия.Самите чистачи представляват щифтове около 4-5мм,разстояние един от друг около 35-40мм и много близо до диска.При регулирани чистачи,след последният остава едно семе,независимо колко е засмукал диска преди това.
                            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                            Коментар


                            • #74
                              От: Сеялка КУРТ

                              Значи са като на по новите модели курт
                              на моя са същите но са независими т.е нямат зъбна предавка помеду им...

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:160.2 КБ
ID:5808383
                              по принцип чистачите тип гребен ми харесват повече и при тях няма начин чистача да събаря семки (т.е да има празни отвори)

                              Коментар


                              • #75
                                От: Сеялка КУРТ

                                Предстои ми да поръчам нови дискове и за слънчогледа и за царевицата с 32 отвора и ще помоля някой ако има наблюдения при различните диаметри на отворите да сподели мнение.Досега сеех със 2.5 или 3мм слънчогледа /утре ще проверя колко са точно/ ,но имам чувството ,че от време на време поема и чупи семки през острата им част.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X