Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сеялка КУРТ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Аз декарите си ги сея без грижи, но мерака ми беше да се модернизирам и да ползвам по модерния трактор. Имам големи баири и е невъзможно да сея с торовнасяне с мойте руснаци. За сега събирам мнения и не бързам, че годината беше трудна. Успех

    Коментар


    • Кольо
      Кольо коментира
      Редактиране на коментар
      Ооофффф, за годината не започвай, че направо ми се изправя малкото останала коса...

      Помогнаха на дискотеки и фитнеси щото имало корона, дадоха им нам си кви милиони, а на нас -гол в ръката...
      Дето без фитнес и футбол може, та може, никой няма да страда от липсата им, а от нас излиза хляба, ама така е то-като не сме от бойковата мафия...

  • Не е засягана темата одавна, та да я изровим малко.

    Курт 2017 - всичко точно, никакви други проблеми освен познатите.

    Ще и взимам компютър да ми показва там каквото може да покаже, въпроса ми е къде точно се захващат датчиците за семената?

    От Варекс казаха ама то трябва да видим има ли отвори...ако нямало да се разпробиват- не изгарят от желание да се занимават.
    Идеята ми е да взема оборудването и да си го наредя, кои тчно отвори трябва да търся има ли ги на моята?

    Коментар


    • Кольо
      Кольо коментира
      Редактиране на коментар
      Откъде се взема компютър, и какви пари е?
      Че и аз имам мерак да сложа на квернеланда, голяма благина си е.

  • Компютъра за Курт от Варекс или от Агритрейд Русе, ако от Варекса продължат да се размотават, се обаждам на Агритрейд, пък нищо че ще пише ALP на него.

    Коментар


    • Най-добре не си давайте парите за модификации по тези сеялки. Тази година си платих, за да ми засеят слънчогледа с amazone, нищо общо. За пореден път се убедих, че турските инвентари не стават. Най-голямата изненада беше миналата година, когато за пръв път сях ечемик с есенната ALP. Оказа се, че наклонът на коша е прекалено малък и няма течливост на осилести семена. На един приятел с ALP от 2020г вече този проблем е отстранен, защото отворите в коша, през които минават семената към пластмасовите зъбни колела, са по-широки.
      Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
      Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

      Коментар


      • Сеялката ми е перфектна, аз лично съм доволен, знам че е най добре амазоне или моносем,но за 1000дка на година не е оправдано, при положение че е двойно по скъпа от Курт.

        Не че не съм имал проблеми със сеитбата, но е било по моя вина-много заглобен слънчоглед, парче електрод в диска, вследствие на което прецакан храповик и два съседни реда ги няма...тая година много едрата фракция царевица отказа да пълни камерата, но я хванах на 15стия декар и изхвърлих преградите за семената.

        Та поради такива причини се реших да монтирам електронен контрол, който си струва да го има.
        Не можела да сее слъчоглед ли?
        Прикачени файлове

        Коментар


        • Аз точно това имах предвид, че винаги има някакви изненади. Това с царевицата е редовният номер. Иначе, слънчогледът го сее добре на 7200бр, а на 6200 и 6500 не, не знам на какво се дължи.
          Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
          Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X