Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сеялка КУРТ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Сеялка КУРТ

    За турска сеялка бива ....дружно поникнаха семената.....е в реда см не са точни но това е положението.....
    Скорост на сеитба 8,5 км/ч комбинация зъбчатки 15/22
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:viber image 2019-04-13 , 19.20.06.jpg
Прегледи:1
Размер:231.0 КБ
ID:5812479

    Коментар


    • От: Сеялка КУРТ

      Редовете ли са криви или теренът - неравен?

      Коментар


      • От: Сеялка КУРТ

        Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
        Редовете ли са криви или теренът - неравен?
        и двете....

        Коментар


        • От: Сеялка КУРТ

          Ох, вие да видите моите редове... Чак ме е срам, досега толкова криви редове не съм правил. Даже и в първите ми години когато сеех.
          Чак накрая на сеитбата се усетих, че стяжките на навесната система са сложени на долните отвори-така при вдигнато положение навеса се стяга, и каквото е закачено не танцува при транспорт. А когато е пуснато-има свобода вляво и дясно.
          За сеялката трябваше да преместя на горните отвори-така е еднакво стегнато и при вдигнато и при спуснато положение на навесната система.

          Ама още се запознаваме с този трактор.
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • От: Сеялка КУРТ

            Един руснак.....ми вика защо са ти криви редовете....все едно с волове си сял.....
            Ми какво да му кажа на руската празна кратуна....то мтз то като вол....върви където си иска... а за паралелограмите на сеялката да не говорим...танцуват на ляво надясно....

            Коментар


            • От: Сеялка КУРТ

              Е то на сеитбата ако върви къдет си иска, после на копането ше мой ли да държи!?

              Коментар


              • От: Сеялка КУРТ

                Абе ще оправя стягането, и се надява култиватора да не сече, но ще видим.
                Пък ако сече-ще свивам захвата на култиватора, няма как.
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • От: Сеялка КУРТ

                  Ами че то копането е само за козметика.....кой ти копае вече....има химия и плевелите не са проблем.
                  Опитно съм проверявал разлика в добива на копан и не копан няма.....
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12.jpg
Прегледи:1
Размер:305.4 КБ
ID:5812633

                  дори го сеят на слята повърхност....и получават по високи добиви с по ниски разходи....
                  Последно редактирано от krumtenev; 15-04-19, 16:11.

                  Коментар


                  • От: Сеялка КУРТ

                    Ако искате наистина добри добиви и малко разходи, това е начина: https://www.monosem.com/Range/Planter-range/Twin-Row
                    Има много информация кое, как в нета.

                    Коментар


                    • От: Сеялка КУРТ

                      Туин роу са го измислили хамериканците специялно за царевица отдавна.Имам колега който сее рапица и царевица по тази технология,резултатите са отлични.Пробва на слънчоглед,нещо не се получава,сеялката му сруваше къде 180бона само.
                      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                      Коментар


                      • От: Сеялка КУРТ

                        Първоначално публикуван от krumtenev Преглед на мнение
                        Ами че то копането е само за козметика.....кой ти копае вече....има химия и плевелите не са проблем.
                        Не е само до плевелите.
                        С окопаването се разрушават капилярите в почвата и така се запазва влагата.
                        Освен това се вкарва въздух при корена, като по този начин се активират разните там бактериални и микробиологични процеси.
                        Аз си окопавам и слънчогледа и царевицата, ако времето позволява-даже и по два пъти.

                        А руснаците ги остави, няма какво да научим от тях в земеделието.
                        Орат на 22 см, сеят по 18-20 кг пшеница, торят с по 20-25 кг тор... Жънат по 300-400 кила от декар.
                        Какво да научим от такива?
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • От: Сеялка КУРТ

                          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                          Не е само до плевелите.
                          С окопаването се разрушават капилярите в почвата и така се запазва влагата.
                          Освен това се вкарва въздух при корена, като по този начин се активират разните там бактериални и микробиологични процеси.
                          Аз си окопавам и слънчогледа и царевицата, ако времето позволява-даже и по два пъти.

                          А руснаците ги остави, няма какво да научим от тях в земеделието.
                          Орат на 22 см, сеят по 18-20 кг пшеница, торят с по 20-25 кг тор... Жънат по 300-400 кила от декар.
                          Какво да научим от такива?
                          На въпроса с прекъсването на капилярите добре.....в суха година може да има полза не споря.(в година с нормални валежи ....опитно съм проверявал няма разлика)
                          другия въпрос - вкарва кислород към корена.....пак легенди....на колко см дълбочина окопаваш 5 см не повече.Корените 80% са в слоя 20-30см.....е сам си отговори какво вкарваш към тях.
                          Изведи си един опит с неокопан слънчоглед ....да видиш че ще ти даде същия добив като окопания.
                          Основното в случая е да му вкараш азота и по важното ФОСФОРА.

                          Коментар


                          • От: Сеялка КУРТ

                            Разлика в добива няма или е несъществена,но след окопаване или загърляне посевът "литва" нагоре.Само за седмица израства със 20 см,докато неокопания расте но много по-бавно.Аз неокопавам,минавам веднъж само със загърлячите,ако не е голяма суша.
                            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                            Коментар


                            • От: Сеялка КУРТ

                              Хехе, като ви чета - добре че не гледате захарно цвекло, например. По план, спуснат "отгоре". Значии, още в текеесарските години се знаеше, че някои "окопни" култури /конкретно царевица слънчоглед, щото другите вече са забравени/ могат всъщност и без "окопаване". Въпрос на техника, технология, сортове, цели и задачи. А да, и пичовете от Ба?ер още не бяха направили гушки като пеликани.
                              Тия работи се учат надълго и нашироко и някои хора изпити държат по това, няма начин.
                              Отделно, смело се експериментираше по т.нар. технологии с минимална обработка и нулева обработка в зърнопроизводството, че бяха сушави ония години. Специално в едно съседно село, там имаха големи площи зърнопроизводство и пробваха всичко наред - междуредия, разстояния и т.н., директна сеитба и какво ли не. Разбира се, под наблюдение отгоре и съвместно с науката.
                              За руснаците. Палете дебели свещи и се молете да не задобреят още съвсем малко с технологиите. Че покрай тая промяна на климата да няма неприятно изненадани.

                              Коментар


                              • От: Сеялка КУРТ

                                Няма промяна в климата.

                                Това са модни глупотевини.
                                Има ли желание-има и начин!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X