Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сеялка КУРТ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Сеялка КУРТ

    Колега , следя темата ,но не отговарям ,защото нищо не съм свършил по запитаното Тези дни не бях на базата.Утре ще отворя капака да погледна тези зъбчатки 12 към 14 ,че ми стана интересно. Иначе моята си сее вярно според заводстката таблица с минимално разминаване - най-вероятно сее като твоята последна таблица. Днес вечерта бях за кратко на базата и успях да реша проблема с ралниците - отрязах оригиналните стойки на ралника за буците (крепи се буквално на две капки от вътрешната страна) и преместих цялата шина 40x12 нагоре като й пробих още по 2 дупки. После заварих отдолу парчета 40x12 за да стане отново до дъното шина. Но това и останалото ще проверя и наснимам утре. Проблема с качването на снимките си е от мен - дава ми някаква грешка на adobe flash player ,и утре ще пробвам да кача от друг браузар като наснимам. Що се отнася до нормата от 7200 - комбинацията е 15 към 15 както е по тяхната таблица с 20 отвора дискове. И пак според мен не сее с голямо разминаване или ако има такова го отдавам на обсяванията - толкова е незначително. Иначе това ,което забелязах при мен с компютъра е ,че ако чистачите се нагласят на място въртейки колелото не се получава точно регулиране. Правя си на място чистачите уж както трябва ,но когато започнеш да сееш в полето виждам на къмпютъра как започва да бута семки. Ако 4 секции вървят заедно и са на 200 семена , 5-тата например е на 185 , а 6-тата на 192. Слизам и виждам как има празно. Чукам леко чистача и нулирам компютъра и започва да брои равномерно вавсякъде. Тоест при по-висока сторост и вибрациите в полето бута семки ,които при въртене на място не би бутнала. Затова и от тогава гледа ми на компютъра ,но и минавам 10 метра на пълна скорост ,набивам спирачки и слизам и гледам на дисковете какво е положението.

    Коментар


    • #32
      От: Сеялка КУРТ

      Последно сях с нея ....и аз 15 към 15 -някъде около 6930 бр. ....с 20отв. ф3,0 диск ....забелязах че хваща много двойки ....и затова сега купих дискове 32отв с ф2,5мм.
      Не мога да си обясня уж чистачите ги нагласям да са всички в еднаква позиция ....пък в семените кутии остават различни количества (значи не е прецизна сеялка)

      Коментар


      • #33
        От: Сеялка КУРТ

        При слънчогледа винаги има моменти, когато хваща по 2 семена, особено като върховете на семките се забият в отвора. Ако чистачите се стеснят много, тогава има опасност да не хваща въобще. При царевицата и соята наистина е възможно да се нагласят перфектно. Миналата година имах проблем с едра фракцията на царевицата. Отворът на коша за семената е прекалено малък, семената се заклинват и не текат към сеещия апарат. Това се случва постоянно на дългите полета, особено когато няма буци и няма какво да разклати сеялката. Наложи се на всяка обиколка да слизам и да потупвам секциите, за да се размърда царевицата.
        Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
        Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

        Коментар


        • #34
          От: Сеялка КУРТ

          На каква сеялка е това ? При мен при курта е правило същият проблем с едно семе на пионер исвалих пластините за регулиране на количеството семе и се оправи всичко. За царевица нали ги сваляш ? А това ,че в кутиите остават различни количество и при мен се получава.Пак заради нагласянето при спряло положение. Когато я наглася по компютъра да мери еднакво вече няма този проблем или е минимална разлика.

          Коментар


          • #35
            От: Сеялка КУРТ

            Точно с пионерски семена го направи. Сеялката е курт от 2015-та, с новите секции. Тези пластини за регулиране на количеството семе къде стоят?
            Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
            Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

            Коментар


            • #36
              От: Сеялка КУРТ

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0021_b6efacca-c04e-4c0d-96dc-d17f5a73372d_2.jpg
Прегледи:1
Размер:56.0 КБ
ID:5782142
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:236.4 КБ
ID:5782144
              поз 130936456 там има отвори за три позиции (вдигната , средна и пусната)
              ето и още една схема
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:1
Размер:226.2 КБ
ID:5782146
              Последно редактирано от krumtenev; 28-02-18, 09:55.

              Коментар


              • #37
                От: Сеялка КУРТ

                Колега Даскалов......каква е цената на компютъра за сеялката ? (определено помага при сеитбата)

                Коментар


                • #38
                  От: Сеялка КУРТ

                  Компютъра го взех за 1600 лева ако не се лъжа от Агритрейд.Те дадоха най-добра цена тогава. Точно пластината 130-936-456 като даже я махам напълно аз както и всички колеги тук които сеят царевица на пионер.Направо си я сваляш пластината и забравяш за проблема ,като задължително я поставяш при сеитба пак на слънчоглед. Компютъра е леко тъповато измислен ,но помага много. Скъсана верига , сламка зачена накриво и бутаща семките , малко парче хартия от чувала паднало при семето - все неща ,които на 10-тият метър ти показва.

                  Днес най-после погледнах моята и я снимах.
                  Торовият анкер трябва да се преправи за да стане като от новият модел с анкер стигащ 3-4 см по-надолу. Ще наваря някакъв износоустойчив материал било то Дюрастата или Хардокс.Анкера стои доста ниско спрямо старият сниман по-долу.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P3040822.JPG
Прегледи:1
Размер:485.3 КБ
ID:5783241
                  Ралниците за буците бяха със рязани скъсявани стени за да се вдигнат нагоре.Заварих нова шина с 4 отвора и обратно сложих парче на анкера за да възстановя оригиналната стена. Отделно шината я пуснах надолу 2 см както при оригиналните нови ралници.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P3040823.JPG
Прегледи:1
Размер:543.1 КБ
ID:5783242
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P3040824.JPG
Прегледи:1
Размер:572.7 КБ
ID:5783243
                  Височината от земята към капака на веригата скочи доста.Колелата се свалят без проблем. Установих ,че заривачите на вадата нямат дупки други - по каталог новите имат два отвора за две височини.Моите при мерене изглеждат добре ,но при работа ще си покаже.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P3040825.JPG
Прегледи:1
Размер:455.6 КБ
ID:5783244
                  Новият анкер има изключително тъпа спънка на стените точно където свършва тръбана на микротора.Интересно ми е какво ще стане с микротора ,но за момента няма да правя нищо.Ще видя в работа.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P3040827.JPG
Прегледи:1
Размер:460.2 КБ
ID:5783245
                  Заривачите от старият модел с един отвор.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P3040828.JPG
Прегледи:1
Размер:507.8 КБ
ID:5783246
                  Старият антер - анкери за плитка сеитба се водят май- 8 см разлика във височината с новият модел
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P3040830.JPG
Прегледи:2
Размер:470.7 КБ
ID:5783247

                  Проблема с качването на снимките беше от Adobe Flash Player-а ми. Сори.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Сеялка КУРТ

                    Благодаря колега за информацията!
                    Този анкер ако не се лъжа се ползва за цвекло (както каза за плитка сеитба....за слънчоглед са по-добри от другите )

                    Коментар


                    • #40
                      От: Сеялка КУРТ

                      Защо тези ниските да са по-добри от новите ? С тези плитките имай предвид ,че капака на веригата се движи във почвата. На 1-2 см във почвата. Всяка година изправям капаци , и сменям пластмасовите втулки на капаците. За мен най-оптималното решение е тези ниските анкери да са монтирани на сеялка от новото окачване на секцията където няма опасност от влачене на капак в почвата. За съжаление всичко опира до пари...

                      Коментар


                      • #41
                        От: Сеялка КУРТ

                        Само да се поразтопи снега и ще снимам моят дъртанян агромастер,купувал съм я 2005г.Анкерите и бяха свършили и баш такива няма и във турция,та миналата година ги наварявах.Сеещите апарати са високо и нямат шанс да вървят във почвата,а на шейните(анкерите) има издадена част която да пази от попадане на пръст,но не се забива до там.За мен е една прецизна що годе и безпроблемна сеялка.Като изключим анкерите,по нея съм сменял лагерите на притъпкващите колела(моите са метални,гледам новите са олекотени пластмасови),май вече два пъти.Също и кошовете дадоха фира на третата година и ги правих метални.
                        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                        Коментар


                        • #42
                          От: Сеялка КУРТ

                          Първоначално публикуван от htz180 Преглед на мнение
                          Защо тези ниските да са по-добри от новите ? С тези плитките имай предвид ,че капака на веригата се движи във почвата. На 1-2 см във почвата. Всяка година изправям капаци , и сменям пластмасовите втулки на капаците. За мен най-оптималното решение е тези ниските анкери да са монтирани на сеялка от новото окачване на секцията където няма опасност от влачене на капак в почвата. За съжаление всичко опира до пари...
                          По-добри са защото кривата на ралника има прав участък и по този начин не уплътнява толкова много дъното на браздата (и не се забива много като новите)
                          Друго нещо съществено ...колкото свободното падане на семената е по-малко ...толкова по точно са разпределени семената в реда.
                          Но за съжаление турския конструктор не е помислил за тези неща които ти спомена ...веригата се влачи по земята ....което е проблем.
                          Новия тип ралник (браздир) е за царевица т.е. за дълбока сеитба ...(така че трябва да я пренастроиш да не сее дълбоко)
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20171226_154941.jpg
Прегледи:1
Размер:569.7 КБ
ID:5783349Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P3040830.JPG
Прегледи:2
Размер:470.7 КБ
ID:5783350
                          Последно редактирано от krumtenev; 05-03-18, 07:51.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Сеялка КУРТ

                            западните анкерни сеялки са с такива ралници
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:gaspardo (2).jpg
Прегледи:1
Размер:66.6 КБ
ID:5783351Натиснете снимката за да я уголемите

Име:kverneland optima.jpg
Прегледи:1
Размер:12.4 КБ
ID:5783352
                            и с ниска дистрибуция на семената (изсяващия диск се намира врязан в ралника)
                            За сравнение КУРТ цялата тежест на сеялката се разпределя в една точка на всеки ралник
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:veriga.jpg
Прегледи:1
Размер:309.4 КБ
ID:5783353
                            Последно редактирано от krumtenev; 05-03-18, 07:50.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Сеялка КУРТ

                              Малка корекция в позициите на ралника за буци
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:kurt ralnik za dalbochina.jpg
Прегледи:1
Размер:84.6 КБ
ID:5783435

                              Коментар


                              • #45
                                От: Сеялка КУРТ

                                Колега Даскалов при теб получава ли се износване на изсяващите дискове ....(от триенето на черните сърповидни уплътнители)?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X