Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"капитанско право" ДА или НЕ?Ако ДА! -за какво?Ако Не-също за какво!!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: "капитанско право" ДА или НЕ?Ако ДА! -за какво?Ако Не-също за какво!!!

    Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
    Имате различно удостоверение за море и за река?! Браво! А за язовир има ли? И къде точно спира да ти трябва едното и къде другото, ако плаваш ор Русе до Варна?
    Много готина тема! Добре, че избягах!,,
    Да колега точно така, води се "водач на кораб по вътрешните водни пътища" даже по спомен се сещам, че бяха посочени и джи пи ес кординати само на българския участък от река дунав, т.е. от силистра до видин.

    Коментар


    • #77
      От: "капитанско право" ДА или НЕ?Ако ДА! -за какво?Ако Не-също за какво!!!

      Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
      Русев, третата хартийка може ли да се придобие самостоятелно или е свързана с някоя от другите две?
      Мисля, че беше свързана с първите две. Сега е късно, утре ще питам и ще докладвам
      Последно редактирано от russev; 11-03-18, 21:39. Причина: омазах се

      Коментар


      • #78
        От: "капитанско право" ДА или НЕ?Ако ДА! -за какво?Ако Не-също за какво!!!

        Първоначално публикуван от 6TORM Преглед на мнение
        Да колега точно така, води се "водач на кораб по вътрешните водни пътища" даже по спомен се сещам, че бяха посочени и джи пи ес кординати само на българския участък от река дунав, т.е. от силистра до видин.
        Точно така. Виж 74-ти пост по-горе, втората картинка. Дадени са километрите на българския участък на реката

        Коментар


        • #79
          От: "капитанско право" ДА или НЕ?Ако ДА! -за какво?Ако Не-също за какво!!!

          Първоначално публикуван от russev Преглед на мнение
          Мисля, че беше свързана с първите две. Сега е късно, утре ще питам и ще докладвам
          Потвърдено от обучаващите, за да бъдеш допуснат до изпит за Спорт и развлечение, е необходимо преди това да си изкарал за малък кораб по река Дунав/т.е. втората картинка/.
          Странно, но според наредбата е така. В момента правят ремонт на наредбата, но промени в тази и част не се предвиждат.

          Коментар


          • #80
            От: "капитанско право" ДА или НЕ?Ако ДА! -за какво?Ако Не-също за какво!!!

            Аз ъъъъ таковата, съвсем се обърках. Че то яз дето се занимавам професионално с каране на лодчици /някои са по 30 метра и по 180 тона, че и пътници возя от време на време/, минавам по обиколка и нещо на света в мили всяка година, инструктор съм... и още няколко неща, нямам толкова бумажки бе!
            Правят ви на маймуни.
            https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

            Коментар


            • #81
              От: "капитанско право" ДА или НЕ?Ако ДА! -за какво?Ако Не-също за какво!!!

              Първоначално публикуван от russev Преглед на мнение
              Потвърдено от обучаващите, за да бъдеш допуснат до изпит за Спорт и развлечение, е необходимо преди това да си изкарал за малък кораб по река Дунав/т.е. втората картинка/.
              Странно, но според наредбата е така. В момента правят ремонт на наредбата, но промени в тази и част не се предвиждат.
              Благодаря!
              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
              Из "Златния телец"

              Коментар


              • #82
                От: "капитанско право" ДА или НЕ?Ако ДА! -за какво?Ако Не-също за какво!!!

                Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                Аз ъъъъ таковата, съвсем се обърках. Че то яз дето се занимавам професионално с каране на лодчици /някои са по 30 метра и по 180 тона, че и пътници возя от време на време/, минавам по обиколка и нещо на света в мили всяка година, инструктор съм... и още няколко неща, нямам толкова бумажки бе!
                Правят ви на маймуни.
                Тук сме свикнали да ни правят на маймуни! И съм сигурен, че ако някъде ме спрат, пак ще ми намерят кусури. България братче! Ама ние си каляваме характерите...

                Коментар


                • #83
                  От: "капитанско право" ДА или НЕ?Ако ДА! -за какво?Ако Не-също за какво!!!

                  лодката не подлежи на регистрация ,но не отпада задължението да си правоспособен да я управляваш....едното е регистрация другото правоспособност...правете разлика пичове

                  Коментар


                  • #84
                    От: "капитанско право" ДА или НЕ?Ако ДА! -за какво?Ако Не-също за какво!!!

                    Някой може ли да препоръча курс в София, на който не отбиват номера за един месец?

                    Относно темата, който е взел тази тапия навремето, когато курсът беше няколкомесечен, и е подходил сериозно , има една доста стабилна (теоритична) основа. Липсата на практика у нас си е сериозен образователен проблем ( не само за този курс) и всеки се оправя поединично.
                    От друга страна, днес се плава доста извън България и целият този бизнес с лодките е на английски, съвременните сертификати също са на този език, и холандско-руската терминология, по която се работи у нас, е някак прекалено вехта и непотребна. Все по-малко хора я знаят и имат нужда от нея.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X