Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"капитанско право" ДА или НЕ?Ако ДА! -за какво?Ако Не-също за какво!!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: "капитанско право" ДА или НЕ?Ако ДА! -за какво?Ако Не-също за какво!!!

    Първоначално публикуван от birimbaua Преглед на мнение
    Лодки до 15 фута с двигатели до 15 kw, не подлежат на регистрация и не се изисква правоспособност за управлението им. Разрешено е плаване до 500 метра от брега само в светлата част на деня оборудването е спасителни жилетки за всички на борда. ...
    Това действително ли отговаря на истината и ако да в кой нормативен документ може да се прочете?
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • #17
      От: "капитанско право" ДА или НЕ?Ако ДА! -за какво?Ако Не-също за какво!!!

      Най-малкото за което ти трябва е, "от обща култура"!
      Пример, в Гърция сутрин от плажовете тръгват едни караджейки, с куцо и сакато в тях.
      Всеки е мъж и кара на "пУна газ", щото там знаци и ограничения нямало.....а,че има правила за движение, изобщо и не са чували...
      Въпрос на време е да прочетем в новините за някой наш "капитан" Спароу, мрЪТво пиян дето е отнел предимството на по-голяма лодка и .....
      Аз го имам от година и половина, и досега не са ми го искали никога, но знае ли човек.

      Коментар


      • #18
        От: "капитанско право" ДА или НЕ?Ако ДА! -за какво?Ако Не-също за какво!!!

        Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
        Това действително ли отговаря на истината и ако да в кой нормативен документ може да се прочете?
        http://www.marad.bg/upload/docs/Nar1_Registar.doc

        Коментар


        • #19
          От: "капитанско право" ДА или НЕ?Ако ДА! -за какво?Ако Не-също за какво!!!

          По-скоро ме интересува втората част от твърдението, за капитанското право.
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • #20
            От: "капитанско право" ДА или НЕ?Ако ДА! -за какво?Ако Не-също за какво!!!

            Другия акт, който урежда този въпрос е този:
            http://www.marad.bg/upload/docs/SF_razpo_68.pdf

            Но не ми се струва, че не е необходима правоспособност, чак толкова да ровя сега не мога.

            Коментар


            • #21
              От: "капитанско право" ДА или НЕ?Ако ДА! -за какво?Ако Не-също за какво!!!

              Поредният зададен от някой въпрос, то въпрос трудно може да се нарече, и хората се впускат да му обясняват: причини, следствия и прочие! Питащият изчезва от хоризонта с или без капитанско на сал.
              Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
              0882 52 00 52 - Жоро

              Коментар


              • #22
                От: "капитанско право" ДА или НЕ?Ако ДА! -за какво?Ако Не-също за какво!!!

                Аз мисля, че се бърка, или по-точно приравнява, възможността да не се регистрира дадена лодка с това да се управлява без правоспособност. А може и нарочно да е заложено разтегливо тълкуване, за да се оформи поредната хранилка за "тълкувателите".
                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                Из "Златния телец"

                Коментар


                • #23
                  От: "капитанско право" ДА или НЕ?Ако ДА! -за какво?Ако Не-също за какво!!!

                  Те правоспособностите са много, търси се най-универсалната за любители. В момента това е водач на кораб до 40 бруторегистър тона.
                  40 БТ е машина не само достатъчна, дори и голяма за любител, който не е професионален моряк, защото тия тонажи всъщност не са тегло на кораба, а са функция на вътрешния му обем. 10-12 метра яхти са по 18-20 БТ. Това е за в морето. За река и вътрешни водоеми курсът е за "Водач на малък кораб". Капитанско, когато последно съм ги чел наредбите, трябваше за всичко, имащо двигател. Без значение какви киловати е.Има ли мотор-трябва да го управлява правоспособно лице. Регистрацията на палвателния съд е съвсем друго нещо,няма връзка с правоспособността на тоя, дето го кара.
                  Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                  Коментар


                  • #24
                    От: "капитанско право" ДА или НЕ?Ако ДА! -за какво?Ако Не-също за какво!!!

                    Първоначално публикуван от zoro-1 Преглед на мнение
                    Поредният зададен от някой въпрос, то въпрос трудно може да се нарече, и хората се впускат да му обясняват: причини, следствия и прочие! Питащият изчезва от хоризонта с или без капитанско на сал.
                    Обаче лакърдията ще продължава най малко още 10 страници.
                    Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

                    Коментар


                    • #25
                      От: "капитанско право" ДА или НЕ?Ако ДА! -за какво?Ако Не-също за какво!!!

                      40 тона си е лодчица,нищо голямо няма в нея еле ако си в морето,а не в язовирче някакво
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • #26
                        От: "капитанско право" ДА или НЕ?Ако ДА! -за какво?Ако Не-също за какво!!!

                        Едно време бех член в "морски клуб"към ОСО,там имаше курсове за 10 тона, не ги карах та още ме е яд,бяха безплатни,сега гледам има масово за 40 тона и занимания в събота и неделя по 10 часа,та ме заяде крастата......,само време да се намери....
                        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                        Коментар


                        • #27
                          От: "капитанско право" ДА или НЕ?Ако ДА! -за какво?Ако Не-също за какво!!!

                          То в ОСО-то бе друга работа... Доколкото си спомням ми бяха дали директно морска книжка и сертификат за 10БРТ заради някакво състезание, пък най-голямата лодка която бях карал бяха едни Омеги (страхотен швертбот бе) и Орион (полските)
                          Курсовете сега са елементарни и всеки се натиска да отидеш при него... Но и си струват някакви пари де..
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар


                          • #28
                            От: "капитанско право" ДА или НЕ?Ако ДА! -за какво?Ако Не-също за какво!!!

                            Цените сега са между 550 и 650 лв. Провеждат се различно. Някои събота и неделя по 8 часа, други през седмицата след работа по час и половина по два дни.

                            Коментар


                            • #29
                              От: "капитанско право" ДА или НЕ?Ако ДА! -за какво?Ако Не-също за какво!!!

                              Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                              40 тона си е лодчица,нищо голямо няма в нея еле ако си в морето,а не в язовирче някакво
                              И да, и не. Зависи колко закрити и покрити помещения има лодката. Ако има малко, то може да е голяма и да е малко БТ и обратното естествено.
                              Това например е 23 БТ- https://www.globesailor.ru/kharakter...-35-sm815.html
                              Е не е голяма яхта, даже е малка но става и за море.

                              Коментар


                              • #30
                                От: "капитанско право" ДА или НЕ?Ако ДА! -за какво?Ако Не-също за какво!!!

                                Как да го въртиш 40 тона си е малка лодка па ако ще хамбар с мотор да е
                                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                                W140 S420 '99

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X