Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Чистачките на Самурая отказаха-помагайте!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Чистачките на Самурая отказаха-помагайте!

    По същество колеги - на последния офроуд миналата неделя чистачките както си работеха и изведнъж спряха. В резултат на леко почукване отвън на една от чистачките тръгнаха да работят отново и така за около 5 минути, след което пак спряха. Пак ги подбутнах, поработиха малко и спряха окончателно. Забелязъл съм също така, че от известно време се движеха много мудно и бавно, особено рано сутрин като запаля Самурайко. Давайте идеи къде да търся проблема, че без чистачки в гората е мъка. Моторчето ли ще да си е заминало, или пантографа е клеясал и иска почистване и раздвижване? Как да стигна до пантографа и моторчето ??? На нормалните коли се стига лесно до тези възли, но на Самурая нямам представа! Всякаква информация би ми била от полза, благодаря!
    Suzuki Samurai 1.6 - Mud Machine

  • #2
    От: Чистачките на Самурая отказаха-помагайте!

    Ако може да свалиш предносто стъкло заедно с рамката, от вътрешната му страна е монтирано моторчето. Иначе трябва да сваляш таблото. Провери също и инсталацията, предпазител, да няма нещо нагоряло

    Коментар


    • #3
      От: Чистачките на Самурая отказаха-помагайте!

      По симптоми - четки на мотора.
      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

      Коментар


      • #4
        От: Чистачките на Самурая отказаха-помагайте!

        Първоначално публикуван от HurricaneRR Преглед на мнение
        .... Забелязъл съм също така, че от известно време се движеха много мудно и бавно, особено рано сутрин като запаля ...!
        Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
        По симптоми - четки на мотора.
        Моя боб казва проверка бушон и ВД яко по осите .

        Коментар


        • #5
          От: Чистачките на Самурая отказаха-помагайте!

          Проблемът е разрешен! Предното стъкло не успяхме да свалим, тъй като хардтопът от горе е лепен с черно полиуретаново лепило и е едно мазало ... та свалихме цялото табло и резултатът беше проблем в моторчето и в осите и раменете на чистачките. По механичната част всичко бе ревизирано, събрано на ново и смазано, а моторчето бе подменено с работещо. Резултатък е перфектно работещи чистачки и никакъв дерт с дъждовното и кално време в горите
          Suzuki Samurai 1.6 - Mud Machine

          Коментар


          • #6
            От: Чистачките на Самурая отказаха-помагайте!

            Първоначално публикуван от HurricaneRR Преглед на мнение
            Проблемът е разрешен! Предното стъкло не успяхме да свалим, тъй като хардтопът от горе е лепен с черно полиуретаново лепило и е едно мазало ... та свалихме цялото табло и резултатът беше проблем в моторчето и в осите и раменете на чистачките. По механичната част всичко бе ревизирано, събрано на ново и смазано, а моторчето бе подменено с работещо. Резултатък е перфектно работещи чистачки и никакъв дерт с дъждовното и кално време в горите
            Добър вечер. Kолега аз съм със същият проблем. В понеделник взимам един ,,самурай'' на който не му работят чистачките. Да попитам къде ги оправи или сам сервизира? Проблема най-вероятно е идентичен. Нуждая се от помощ за да знам дали да търся моторче и общо взето къде да сервизирам този малък, но досаден недъг. Благодаря предварително.

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X