Страница 3 от 6 ПървиПърви 1 2 3 4 5 6 ПоследенПоследен
Резултати 41 до 60 от 120

Тема: Акумулаторни електроинструменти

Roninn е офлайн
    Анатолий
    Старши участник | +ПЛ || ТП |* МСС *
    Място
    Пловдив
    Публикации
    6,926
    Точки (при гласуване)
    20

По подразбиране От: Акумулаторни електроинструменти

Преди малко пристигнаха топли ,пак от Канада.Тоя път комплект със куфар две машини ,зарядно,две 5 амперчаса батерии,две 3 амперчаса батерии ,още един 976 ,и още една машина винтоверт 777 ,импакт 887 ,импакт 787 един,две 2 амперчаса батерии ,и две батерии макита 4 амперчаса ,модулен куфар 2 броя,още един куфар за перфоратор макита.

Куфара е страхотен.Другия е по голям,но тоя ми скри шапката.

Щастлив съм! Много ме радва.

Чак заебах обекта.
    Последно редактиран от Roninn ; 11-03-18 в 16:48
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 г.
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/
    Сот Систем ЕООД

Публикации
    5
    Точки (при гласуване)
    0

Колко излезе удоволствието?

Публикации
    1,568
    Точки (при гласуване)
    13

Цитат Мнение на Руси Русев Преглед на публикациите
    Каквато и да е цената ,удоволствието от работата с качествен и правилно избран инструмент си заслужава .......

Аз приживях първото си разочарование от гайковерта (Makita Akku-Schlagschrauber DTW285Z ) . Подцених или по-правилно не прецених както трябва колко силен ми е необходим . За гайките на гумите ( Транзит Къстъм ) определено не става . Стягам със стандартният ключ без употребата на крака или удължения и не мога да ги развия . При стягане с гайковерта на максимална степен ( по техн. характеристики 280 нютона) и последващо стягане с оригиналният ключ , правя още около 70-80 градуса . Не ми беше под ръка и бях достатъчно ядосан че да търся динаметричният ключ да проверявам . Предполагам че за момента ще ползвам този пък след време ако умре или имам нужда от по-често сменяне на гуми ще си купя и по-мощен . Иначе за цялата миналата седмица имам вече около 150 кг разбъркана фуга при фугирането на един 160 кв.м басейн . Понеже и до скоро нямах и акумулатори за радиото си ( Макита ДМР 106) и го ползвах с кабел и 220в , сега вече и за него не разпъвам кабели и няма нужда вечер да ги навивам . Голям кеф е било с акумулаторни .......
    С ремонт само на здравият тАлевизор , на счупеният пак нЕма да има картина ....
    I work for money, if you want loyalty get a dog. ("Работя за пари, ако искате лоялност - вземете си куче.")

Публикации
    1,568
    Точки (при гласуване)
    13

Цитат Мнение на Roninn Преглед на публикациите
    Преди малко пристигнаха топли ,пак от Канада.Тоя път комплект със куфар две машини ,зарядно,две 5 амперчаса батерии,две 3 амперчаса батерии ,още един 976 ,и още една машина винтоверт 777 ,импакт 887 ,импакт 787 един,две 2 амперчаса батерии ,и две батерии макита 4 амперчаса ,модулен куфар 2 броя,още един куфар за перфоратор макита.

Куфара е страхотен.Другия е по голям,но тоя ми скри шапката.

Щастлив съм! Много ме радва.

Чак заебах обекта.
    Честито ! И аз се заглеждах по цялата система с куфарите и количката и след доста размисъл се обзаведох с куфари от макита и понеже преди това ползвах касетки със същите размери всичко си дойде на място . След време ще снимам и точно каква количка си произведох за тях . Много ме мъчат обектите без асансьори и много стъпала и често ми се налага да качвам на ръка . Лошото е че не всички мои работни инструменти се събират в куфари или кофи . Иначе полека лека минавам изцяло на стандартни куфари с възможност за заключване един към друг . Най-интересното за мен е че до момента съм засичал много малко случай когата се ползва подобна система за съхранение и транспорт на инструменти .
    I work for money, if you want loyalty get a dog. ("Работя за пари, ако искате лоялност - вземете си куче.")

Публикации
    1,568
    Точки (при гласуване)
    13

Цитат Мнение на alexalex69 Преглед на публикациите
    .................... .......

Аз приживях първото си разочарование от гайковерта (Makita Akku-Schlagschrauber DTW285Z ) . Подцених или по-правилно не прецених както трябва колко силен ми е необходим . За гайките на гумите ( Транзит Къстъм ) определено не става . ......................
    Сега проверих и видях че май презатягам или инструмента не работи правилно . По книга го дават да завивам на 200 нютона или 147,5 lb-ft (тази мярна единица ми е непозната ) . Либри нещо си ????? Май ще се наложи проверка и да видя каква дължина от ключа да ползвам .
    Последно редактиран от alexalex69 ; 11-03-18 в 20:48

Roninn е офлайн
    Анатолий
    Място
    Пловдив
    Публикации
    6,926
    Точки (при гласуване)
    20

Цитат Мнение на Руси Русев Преглед на публикациите
    Не искам да казвам,да речем колкото за прилична баничарка партнер,берлинго.... Относно куфарите,също тука рядко срещам някои да носи модулни системи,но и зависи какво работиш.Гледам руснаци ,украинци от нашия занаят масово ги ползват и инструментите им са топ.
    Ние обикновенно или работим за 2-3 часа на обект или 2-3 дни.В нито един от случаите не оставяме инструменти на обекта,в много редки случаи може да оставим част от стълбите,и не щото няма място,ами да не ги носим на ръце както каза ,ако няма асансьор.
    Ако правим ел.там вече се задържаме две до четири седмици.

В повечето обекти работим няколко бригади, примерно ВиК,Кнауф,Шпакловчици,с някои се познаваме от други обекти но с повечето не,та модулната система ти дава възможност да затвориш всичко и да отидеш да обядваш без да се притесняваш че някой нещо ще ти бърка.

В тая връзка,за 23/24 години,не помня някога нещо да е изчезвало,смело мога да кажа че хората от услугите ценят и пазят нещата ,своите и на колегите.

Работим на един обект,взели сме една специфична стълба на заем,от предишната фирма,нещо подобно на скеле но не съвсем,аз лично съм я купувал докато работих в предишната фирма за около 800 лв.Така се случи че остана 4 месеца на обекта без ние да стъпим.Звъня един ден на собственика и го питам дали я е мяркал,вика не,ужас,отивам и я намирам разглобена из обекта на 5 части по всевъзможни етажи, кнауфаджиите,майсторите на басейните,едни дето правят прожекционни ,и още параджии....но всичко си беше там.

Цитат Мнение на alexalex69 Преглед на публикациите
    гайките на гумите ( Транзит Къстъм ) .....
    Какъв е този къстъм,и аз карам транзит кънект.Това по новия пътнически ли е?
    Последно редактиран от Roninn ; 11-03-18 в 21:08
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Сот Систем ЕООД

Място
    Копривщица
    Публикации
    13,621
    Точки (при гласуване)
    41

Тук такива комплекти съм виждал само навремето разни мебелисти - Фесто. Ама нещо им падна стандарта в един момент.
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

Roninn е офлайн
    Анатолий
    Място
    Пловдив
    Публикации
    6,926
    Точки (при гласуване)
    20

Само нещо съм пропуснал,импактите нямат кука за колан ,като дойде колана многофункционалния,може и да е излишна,но ще търся.
    Сот Систем ЕООД

Публикации
    135
    Точки (при гласуване)
    7

Относно систейнерите, или иначе казано тези модулни куфари - на мен са ми неудобни.
    Увеличават много времето за пренасяне и подреждане.

Става дума за акумулаторните инструменти, които могат да се пренасят по 5-6 заедно, а ако са в кутиите си - по 2, пряко сили по 3.

За пренасяне ползвам щайги като тази

Публикации
    135
    Точки (при гласуване)
    7

Нещо не ми се получава редакция през телефона, сори за двойния пост. Аз използвам за разнасяне на материали и инструменти ето такива щайги Име:  C__Data_Users_DefApps_AppData_INTERNETEXPLORER_Temp_Saved-Images_0_bigqvcJ1xyndNqD7jlFN5XQ152080.jpg
Прегледи: 228
Размер:  21.3 Кб

Публикации
    1,568
    Точки (при гласуване)
    13

...........................................

Какъв е този къстъм,и аз карам транзит кънект.Това по новия пътнически ли е?

http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=212457

Roninn е офлайн
    Анатолий
    Място
    Пловдив
    Публикации
    6,926
    Точки (при гласуване)
    20

Разликата между винтоверт dewalt 795 и dewalt 796 освен във 10 нютона в повече на 796 е и в оборотите на първа скорост,796 върти доста доста по бързо на макс при 1 скорост.На втора не се усеща на слух.
    Сот Систем ЕООД

Roninn е офлайн
    Анатолий
    Място
    Пловдив
    Публикации
    6,926
    Точки (при гласуване)
    20

Чудна машина,само разхода от 7-8 със ремаркето ли го прави.При мен градско със 300-400 кг.постоянно във фургона най високия разход в големия сняг по миналата седмица ми даде 7.8 среден разход за 1000 км.Обикновенно 6.5-7.2 градско,а Пловдив е най задръстения град ,изключая околовръстното на Букурещ

Няма лоша реклама,но това е срамота с тази цена.
    Алекс,как са цените при вас на това примерно?
    Сот Систем ЕООД

Място
    Пет Могили
    Публикации
    52
    Точки (при гласуване)
    8

Свикнал съм от макитата на бавна първа скорост- тя е с три и втората не съм я ползвал почти изобщо никак, та на първа си навивам винтовете за директен монтаж, и там скорост не ми трябва. Лека и злобна машинка е туй девалта, само куфарчето нещо не ме кефи, няма си някакви сносни преградки за бургии и накрайници,но всички знаем,че пълно щастие няма.

Публикации
    1,568
    Точки (при гласуване)
    13

Чудна машина,само разхода от 7-8 със ремаркето ли го прави.При мен градско със 300-400 кг.постоянно във фургона най високия разход в големия сняг по миналата седмица ми даде 7.8 среден разход за 1000 км.Обикновенно 6.5-7.2 градско,а Пловдив е най задръстения град ,изключая околовръстното на Букурещ

Няма лоша реклама,но това е срамота с тази цена.
    Алекс,как са цените при вас на това примерно?
    Ще проверя довечера след работа и ще пиша . С ремаркето обикалям на къси разстояния . Един път само съм ходил на около 200 км и тогава все още го теглих с рейнджъра . Сега предимно го ползвам за мобилен склад и работилница .

Публикации
    1,568
    Точки (при гласуване)
    13

Тук може да се видят цените в момента от 324 до 569 евра https://www.idealo.de/preisvergleich...2-dewalt.html# и ако има нещо друго за търсене може да се сравняват цените на различните места в Германия .

Roninn е офлайн
    Анатолий
    Място
    Пловдив
    Публикации
    6,926
    Точки (при гласуване)
    20

Днес ги понапънахме доста,винтовертите се държат прекрасно,направо възхитително.Нямат одържане.На два пъти колегите отбелязаха ,това с макитите нямаше да стане.
    Сот Систем ЕООД

Публикации
    135
    Точки (при гласуване)
    7

Какво щеше да им стане на макитите

Публикации
    1,138
    Точки (при гласуване)
    10

Извинявам се за спама... ама на кой му трябват акумулаторни инструменти като може и така https://9gag.com/gag/ajE8rL1
    Последно редактиран от _kalata_ ; 14-03-18 в 03:59

Публикации
    1,568
    Точки (при гласуване)
    13

Днес ги понапънахме доста,винтовертите се държат прекрасно,направо възхитително.Нямат одържане.На два пъти колегите отбелязаха ,това с макитите нямаше да стане.
    Смятам че когато се опитваш да сравняваш работа на две машини от два различни производителя е редно да кажеш точно какви са двата модела . Иначе и аз мога да кажа че на спарки бормашината е по добра от бормашината на макита . Ама за коя говоря само аз ще си знам .

Страница 3 от 6 ПървиПърви 1 2 3 4 5 6 ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Акумулаторни неволи
    От Savov във форум Електротехника и електроника, възли и агрегати
    Отговори: 13
    Последно мнение: 10-10-11, 10:51
  2. Възстановяване на акумулаторни батерии
    От artefekt във форум Ремонт, майстори и материали
    Отговори: 25
    Последно мнение: 02-08-10, 17:36

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми