Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Акумулаторни електроинструменти

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Акумулаторни електроинструменти

    Тема може да бъде продължение http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=180065 или по-точно за всякакви видове и от всички производители акумулаторни електроинструменти .

    Днес ми дойде и последната поръчка от основният пакет , ъглошлайфа ( DGA 506Z ) . Задачите ми бяха такива че без него не можех да започна това което бях планирал и веднага след като ми попадна в ръчичките влезе в боя . Лично аз останах много приятно изненадан колко дълго работи с 5 Аh акумулатор . Учудвам се какво голямо магаре съм бил , че до сега не съм се обзавел с такива глезотий . Няма плетеница от кабели и най-важното може да работиш спокойно почти навсякъде . Разбира се важното условие е да имаш ток в акумулаторите . По навик започнах да завивам едни гайки с тресчотката и добре че още на първата се сетих да си ползвам гайковерта DTW285Z . На първа степен завива много добре М8 гайки . С винтоверта днес само пробивах дупки и не мога да кажа нищо повече от това , че индикатора на заряд на акумулатора (5 Аh) му не показва разряд а пробих около 200 дупки ф8 и ф5 в ОСБ плоскост 18 мм дебела . Положението с акумулатора (3 Аh) на гайковерта е същото и с него завих около 200 гайки М8 и М5 . Скоро не съм имал толкова много подобрения в работата си . Много съм доволен и горещо препоръчвам ползването им .
    По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

  • #2
    От: Акумулаторни електроинструменти

    Честита "мъжка играчка" и да Ви доставя удоволствие при ползване.

    Коментар


    • #3
      От: Акумулаторни електроинструменти

      Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
      Честита "мъжка играчка" и да Ви доставя удоволствие при ползване.
      Да не чуват жената и децата , че ще ме изядат с парцалите . Не съм ги купил за игра а за работа ! Иначе може и да се играе с тях ама по-малко . Всъщност идеята ми е че ползвам гараж ама без ток и с забрана за всякаква работа в него . Дори има забрана и за складиране на всичко друго освен гуми и джанти ама аз малко я нарушавам , защото държа голямогабаритните си машини и малко негорими материали . В БГ обичах лятно време след работа вместо да се чудя какво да правя вкъщи , да се забавлявам с разни неща из гаража . Качвам се да се изкъпя и да вечерям . Сега това започна да ми липсава и по идея на БаТ Георги от Лондон дето искаше да си купи каравана и да я направи на работилница , аз ще си обзаведа и ще преоборудвам моето ремарке за тази цел . И понеже нямам желание и възможност да си опъвам кабел , си купих инструментите . Преимущество за мен е че ще ги ползвам и професионално за работата си .
      По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

      Коментар


      • #4
        От: Акумулаторни електроинструменти

        Днес ползвах за първи път пистолета за силикон . За около 6,5 часа , 123 метра силикон и 32 флакона . Нормално от един флакон се правят около 7 метра . В случая големият разход е защото когато са правили цокъла са го оставили високо и отделно че замазката на места е пропаднала до 1,5 см . Нормално правя такова количество метри за около 7,5 - 8 часа , обаче и с наполовина количество флакони . За пробата работих с 1,5 Аh батерия и ми стигна . Предполагам че с нея ще работя преобладаващо щом ми стига за това време . Ако фугите за пълнене бяха нормални , щях да съкратя времето наполовина . Отделно и вечерта вече няма да ме боли ръката от стискане . Много съм доволен и от тази придобивка . И това е една добра комбинация за тази ситуация .


        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180222_091641123.jpg
Прегледи:1
Размер:116.4 КБ
ID:5781649
        По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

        Коментар


        • #5
          От: Акумулаторни електроинструменти

          То за пистолета е ясно,че производителноста и рахатлъка са в други измерения, но седалката на заден план ми е интересна. Да не изпълнява ролята на "монтьорслите колички" ?

          Коментар


          • #6
            От: Акумулаторни електроинструменти

            Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
            ... когато са правили цокъла са го оставили високо...
            Чай ся - какво трябва да значи това? Цокълът се прави преди настилката?
            Бамааму, германците не са това, което бяха (или със строителство в Германия, само германци не се занимават...).
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • #7
              От: Акумулаторни електроинструменти

              Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
              То за пистолета е ясно,че производителноста и рахатлъка са в други измерения, но седалката на заден план ми е интересна. Да не изпълнява ролята на "монтьорслите колички" ?
              Да това е подобно с тази разлика че има седалка . Аз я ползвам понякога с наколенки постоянно на краката , защото ми се налага да коленичам и на други места , понякога оставям оригиналните на мястото и коленете ми са постоянно свободни .



              Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
              Чай ся - какво трябва да значи това? Цокълът се прави преди настилката?
              Бамааму, германците не са това, което бяха (или със строителство в Германия, само германци не се занимават...).

              Не значи . Чисто и просто , когато са рязали цокъла има разлики и са ги компенсирали отдолу . След това заради изолацията под замазката , тя е пропаднала на места по малко , на места повече . И сега вече след години силикона се беше разкъсал на места и се наложи замяната . След пристигането ми в ДЕ разбрах колко е важно спазването на дилатационните фуги . Не че в БГ не спазвах , но поне там където аз и с хората които работех оставяха малки . Преди около две години ходих да гледам един от първите си обекти в ДЕ и цокъла в цялата къща бе на около 1,5 см над подовите плочки . Не знам по каква техлогия са направени замазките и какви изолационни материяли са използвали ,обаче фирмата за която тогава работех не уважи претенцията на собствениците . Митовете и легендите за условията и качествето на работа в ДЕ са много и различни . Аз лично за първи път в шест годишният си опит в ДЕ , преди месец на обект на Книпекс работих като подзипълнител само за плочки и беше горе-долу право . Важно преимущество беше че нямаше много чужденци . В края на миналата година имах един обект където се наложи един гребен да го подостря до 18 мм и пак на места се налагаше да мажа и плочката и стената . Когато съм си директен изпълнител и когато аз си правя подготвителните работи , нямам ядове при лепенето . Обаче когато някой друг е засрал и заминал , първо показвам и после почвам да работя и да преправям . За тези си шест години видях и научих много , разбрах че научен никой не се ражда , обаче е много е важно да има желание и най - вече работата да му доставя удоволствие . Сега работя понякога с една стара немска фирма и чужденците сме двама , аз и един сириец . Той е само товарач и носач . Има поглед и върху още две фирми където има доволно количество чужденци и гледам по-малко да ми се налага да работя с тях . Иначе и най-първият ми работодател е чист немец ама като знам как постъпва и как работи , май само името и езика му са немски . Не случайно сега няма ни един личен плочкаджия а ползва услугите на подъзпълнители за по един обект и после други . Въпрос на време е да продължава по този начин . И за накрая на някой обекти само местоположението им е немско .
              По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

              Коментар


              • #8
                От: Акумулаторни електроинструменти

                Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
                Днес ползвах за първи път пистолета за силикон . За около 6,5 часа , 123 метра силикон и 32 флакона . Нормално от един флакон се правят около 7 метра . В случая големият разход е защото когато са правили цокъла са го оставили високо и отделно че замазката на места е пропаднала до 1,5 см . Нормално правя такова количество метри за около 7,5 - 8 часа , обаче и с наполовина количество флакони . За пробата работих с 1,5 Аh батерия и ми стигна . Предполагам че с нея ще работя преобладаващо щом ми стига за това време . Ако фугите за пълнене бяха нормални , щях да съкратя времето наполовина . Отделно и вечерта вече няма да ме боли ръката от стискане . Много съм доволен и от тази придобивка . И това е една добра комбинация за тази ситуация .


                [ATTACH=CONFIG]948736[/ATTACH]
                Ето как руснаците си го правят за домашни условия www.youtube.com/watch?v=mAJ_5NHCwHw
                "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                Коментар


                • #9
                  От: Акумулаторни електроинструменти

                  Първоначално публикуван от dido uzunov Преглед на мнение
                  Ето как руснаците си го правят за домашни условия www.youtube.com/watch?v=mAJ_5NHCwHw
                  Градски , това съм го гледал и както много други руски ТНТМ-та . Пожелавам ти да си го направиш и да работиш с това и след време да вземеш Макитата в ръка и да изстискаш един флакон . Ще псуваш и ще се ядосваш , колко много си се мъчил .

                  Сега малко по-сериозно . Ако си гледал достатъчно количество руски клипове ще видиш много дребни и елементарни нещица , които решават много сериозни и скъпи проблеми . За жалост обаче твоят пример не е от тях . Има два сериозни недостатъка на пръв поглед без да съм си загубил времето да го правя и пробвам . Първият е че буталото се върти и при натиска върху тапата на флакона се получава триене което първо е излишна загуба на енергия и второ не се знае как ще реагират флакони от различни производители . Второ след всяко спиране на изстикване , трябва да се обръща реверс за да не продължава излизането на силикона . Това може да става , но ако работиш цял ден е изнервящо . И на последно място , това е нещо което мога да направя ако ще го ползвам един път и не си заслужава да инвестирам пари . Общо взето , хоби инструмент за хоби работи .
                  По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Акумулаторни електроинструменти

                    Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
                    Градски , това съм го гледал и както много други руски ТНТМ-та . Пожелавам ти да си го направиш и да работиш с това и след време да вземеш Макитата в ръка и да изстискаш един флакон . Ще псуваш и ще се ядосваш , колко много си се мъчил .

                    Сега малко по-сериозно . Ако си гледал достатъчно количество руски клипове ще видиш много дребни и елементарни нещица , които решават много сериозни и скъпи проблеми . За жалост обаче твоят пример не е от тях . Има два сериозни недостатъка на пръв поглед без да съм си загубил времето да го правя и пробвам . Първият е че буталото се върти и при натиска върху тапата на флакона се получава триене което първо е излишна загуба на енергия и второ не се знае как ще реагират флакони от различни производители . Второ след всяко спиране на изстикване , трябва да се обръща реверс за да не продължава излизането на силикона . Това може да става , но ако работиш цял ден е изнервящо . И на последно място , това е нещо което мога да направя ако ще го ползвам един път и не си заслужава да инвестирам пари . Общо взето , хоби инструмент за хоби работи .
                    Според мен,най-големият недостатък на това от клипа е,че неможеш да работш с една ръка.
                    Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Акумулаторни електроинструменти

                      Първоначално публикуван от taran Преглед на мнение
                      Според мен,най-големият недостатък на това от клипа е,че неможеш да работш с една ръка.
                      Реално погледнато дори и да работиш с една ръка , другата какво може да прави или за какво може да я използваш ? За подпиране става . С ръчен дори също се работи преобладаващо с две и в много редки случай с една . Работата с две ръце е гаранция че всичко ще бъде както трябва . Тежеста на акумулаторният пистолет за силикон също е пречка за дълга работа с една ръка .
                      По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Акумулаторни електроинструменти

                        Първоначално публикуван от taran Преглед на мнение
                        Според мен,най-големият недостатък на това от клипа е,че неможеш да работш с една ръка.
                        Разглеждах най различни "разработки" и търсех подходящо решение за нанасяне на равномерни тънки линии силикон,но тези хоби решения не покриваха изискването.Имаше и версия с преработено свредло от перфоратор за шнек. Решението се оказа в модел акумулаторен силиконов пистолет на вюрт. Рядко го използвам, но е много прецизен.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Акумулаторни електроинструменти

                          Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
                          Общо взето , хоби инструмент за хоби работи .
                          Точно това имах предвид. Има една думичка в поста ми "домашна употреба" на нея обърни внимание.
                          п.п. не е трудно да се направи(за някой) предната част на буталото да не се върти
                          "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                          Коментар


                          • #14
                            От: Акумулаторни електроинструменти

                            Не съм разбрал за темата.По една случайност днес ми пристигна първия комплект деволт.

                            Както споменах в другата тема,не ме кефи първо монопола на цените на батериите макита.Не ме кефи моторолския процесор който заключва батериите,знам,решение има,но нямам нито време нито желание а и това са инструменти за вадене на пари,а не за домашна работа.Та предпочитам като ми трябва нова батерия,да ида и да си купя.За батерии макита вероятно вече няма да ходя.След почти 20 г.потребител на макита,мисля да приключа с тази марка акумулаторни инструменти.Нищо че всички споделят че елементите които ползват макита са най добрите.

                            В арсенала имам над 10-12 винтоверта,перфоратори 3 бр.импакти ,това само на батерии.Отделно има 7-8 перфоратора,зегета,циркуляри,и много други.
                            Верен фен на макита.

                            От днес за тест дойде първа серия.



                            По думи на момъка който ми ги донесе са с 1 година гаранция и три ако ги регистрирам.Инструментите са внос от Канада,дали е така незнам,но приемам да е така.

                            Същия този човек който ми спомена ,че се занимава с градинарство в Канада,продава освен деволт и макита.Доставя абсолютно всичко от двете марки.
                            В разговор с него защо как какво ,ми спомена че много добре съм се ориентирал към деволт,нещо са променили в новите батериите и изпреварват макита, цитирам го"каквото беше макита ,е до тази година,машините на пазара са деволт и Бош " Имаше предвид акумулаторните.

                            Дали е вярно,дали не е реклама,макар и да продава и двете ,незнам.

                            Да не ме разберете погрешно, макита правят отлични неща,винаги съм им бил освен фен,и ревностен потребител инвестирал много ,много средства в макита.

                            Както казах ,деволта е за тест,имам поне три комплекта работни макити винтоверти в багажника,още два комплекта не разопаковани в гаража.Няколко в офиса и поне три броя повредени ,които с добро желание за никакви пари се ремонтират.Ако това се окаже удачно,тръгвам на смяна на марката.

                            Трябва ми читав колан,на който да Закачвам винтоверт,импакт и перфоратор на кръста ,нещо да препоръчате.

                            Отзиви ще има през седмицата,за пръв път се доближавам до тази марка,освен лазерните нивелири ,това ми е първи инструмент девалт.

                            На първо четене.5 амперчасова батерия от почти нула се зареди за около 30-40 Мин.Зарядното е два пъти по компактно от на макита.Разлика във външните габарити на 4 и 5 амперчасовата батерия на практика няма,120 гр.е по тежка 5`та.

                            По отношение на функциалноста спрямо винтовертите макита няма да коментирам,понеже това все пак е модел от преди 4 месеца на деволт.Масивна ,тежка и солидна машина

                            п.п Сетих се,магнитната лепкава за винтове,битове и свредла на деволта е много яка!
                            Последно редактирано от Roninn; 24-02-18, 21:05.
                            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                            Анатолий Пейчинов o8875о9815
                            https://dvrbg.com/

                            Коментар


                            • #15
                              От: Акумулаторни електроинструменти

                              Пожелавам да минеш на 20 волта Макс серията,аз имам малко от тия и сьм доволно аматьорче,много ставали за профита ма не смятам да почна с ремонт на покриви та да давам профи мнение.

                              Пробвай ги,малко им дебели цените ма другото си е шес
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X