Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Леопард 2 в Сирия

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Леопард 2 в Сирия

    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
    Да бе да, в темата за т34 друго разправяте
    То може ама загубите са ти големи и ако си в състояние да ги попълваш всичко ти е ОК. На качеството на германците съюзниците противопоставят количество и постепенно наваксват и с качеството . За това в Сирия руснаците пращат на гавгалите Т 62 от резервите . Танк за няма 100 000 долара върши същата работа като такъв за 10 милиона . Просто е друга войната .
    Последно редактирано от sek.1; 25-03-18, 05:33.
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • #32
      От: Леопард 2 в Сирия

      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
      Е как никой. И едните и другите сме ги били като маче у дирек.
      Това е било преди шовече от 100(СТО) години! По времето на една по-друга България, едно по-друго Българско общество и от една друга Българска армия!
      https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

      Коментар


      • #33
        От: Леопард 2 в Сирия

        И тогава нито България нито армията и някой я е смятал за нещо . Между другото и руснаците сме ги пердашили . Така са бягали че са си зарязали целия обоз с архива В момента и кюрдите никой на ги смяташе за някакъв фактор пък 3 месеца втората по численост армия в НАТО едни 10 километра с един град превзема .
        Последно редактирано от sek.1; 25-03-18, 09:09.
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • #34
          От: Леопард 2 в Сирия

          Турците се опитват да закърпят положението с поредния гаражен тунинг на М 60 Сабра Дядо Владо определено ще го спретне по добре Обяснение на постигнатото по късно Натиснете снимката за да я уголемите

Име:rjFElOq.jpg
Прегледи:1
Размер:127.2 КБ
ID:5784684Натиснете снимката за да я уголемите

Име:xc65736qyre01.jpg
Прегледи:1
Размер:30.7 КБ
ID:5784685Натиснете снимката за да я уголемите

Име:y26ZVA1.jpg
Прегледи:1
Размер:162.0 КБ
ID:5784686
          Последно редактирано от sek.1; 26-03-18, 06:21.
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • #35
            От: Леопард 2 в Сирия

            Това е поредното доказателство че турците могат да окепазят всичко . По принцип всички конструктори се стараят да избягват скос на бронята в долната част на купола защото всичко което рикушира директно се забива в подона на купола . Тук турците имат уникално постижение направили са го по целия диаметър на купула Същевременно една от най слабо защитените части на машината около опорните ролки където е около 20 мм стомана е голо та голо . М 60 там конструктивно е направен много висок .
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • #36
              От: Леопард 2 в Сирия

              Тоя "нов"турски танк верно е голема тъпотия,но важното е че изглежда супер модерен и яко уязим.
              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

              Коментар


              • #37
                От: Леопард 2 в Сирия

                Парадоксалното е че без тунинга танка е по добре защитен от колкото с него
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • #38
                  От: Леопард 2 в Сирия

                  Мии, по-горе нали се спомена, политическа цена, комисиони, аз па казах кой ти го играе съюзник в момента... Турция преди една година май беше нагласила едни 500 мильона за 200 машини Леопард и М 60, Германия май не дава на Рейнметал да модернизира и сега или трябва да се усвояват пари, или трябва да се демонстрира потенциал, или и двете. Резултатът ще го видим тепърва.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Леопард 2 в Сирия

                    Краус Мафай е производителя на Леопард . За модернизацията на М 60 до вариант Сабра евреите обръснаха турците по над 4 милиона долара на машина . Това при положение че толкова струва нов Т 90 МС с всички екстри .
                    Последно редактирано от sek.1; 28-03-18, 19:23.
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • #40
                      От: Леопард 2 в Сирия

                      Само на мен ли ми се струва, че "тунинга" на турския танк е някакъв опит за защита от кумулативни изстрели(нещо като решетките и дюшеците по Т-34 и веригите с топчетата по Меркава)?
                      Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                      "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                      Джон Кенеди

                      Коментар


                      • #41
                        От: Леопард 2 в Сирия

                        Принципно е това но "тунинга" има по скоро негативен ефект върху качествата на танка . Срещу кумулативните поразяващи елементи ефективни са само системите за активна и динамична защита които не позволяват на поразяващия елемент да стигне до бронята .
                        Последно редактирано от sek.1; 30-03-18, 06:24.
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • #42
                          Ползвам темата, че тук сме коментирали като че ли малко по-задълбочено...
                          Как мислите, защо Германия се дърпа от картинката Леопарди в Украйна? Че май и не само те, ами и другите големи нещо не щат да нагазят в блатото.

                          Коментар


                          • #43
                            Присъединявам се към горния въпрос, и допъвам.
                            При всички описани в темата слабости, защо все пак, украинците се натискат за тези танкове?

                            Коментар


                            • #44
                              Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
                              Присъединявам се към горния въпрос, и допъвам.
                              При всички описани в темата слабости, защо все пак, украинците се натискат за тези танкове?
                              Защото каквото и да е било нещо е много по-добре от едно нищо, от нула танкове до шепа стари танкове има голяма разлика, особено в регионите където дори с ниско КПД, дори и с кратък живот тези танкове ще променят ситуацията в посока подобрение за Украина! Това накратко.

                              Второ, защото с танковете ще вървят и амуниции + инструктаж + може би инструктори + може би още "доброволци/наемници" с готов наличен опит с тези танкове.

                              Трето, може би с най-голямо значение, всичко това е безплатно, всяко безплатно нещо си е дар божи за хората на фронта, тия безплатни неща идват сега, веднага и веднага могат да затруднят Русия, за Украина това си е достатъчно основание да натиска всеки с всички средства за да получи даренията.
                              Бъдете живи и здрави!

                              Коментар


                              • KingofROAD
                                KingofROAD коментира
                                Редактиране на коментар
                                Да затруднят Русия? като например станат добри мишени, за упражнения по артилерийска стрелба? или ракетна стрелба по избор на клиента

                              • disko04
                                disko04 коментира
                                Редактиране на коментар
                                Твойте хора бутат блокове и къщи с цивилни вътре, не могат да целят военни мишени. Нещо не си видял ли? Я тичай при офталмолог.

                            • #45
                              Германия не иска да даде ЛЕОПАРД, защото в Украйна с 100 процентова сигурност ще има много унищожени ЛЕОПАРДИ. Казвам го като танкист. Не съществува в света танк, който не може да бъде унищожен. А това ще развали продажбите и на ЛЕОПАРД и на АБРАМС. Този танк, за да е ефективен и да разкрие всичките си предимства трябва да работи заедно с авиацията, с кашимерията дето е на МАРДЕР и БРЕДЛИ, с артилерията. Трябват офицери, които в реално време да управляват всичко това, да оценяват ситуацията на полето на боя, да знае какви са възможностите на танка, на гаубицата, на пехотата. Трябва екипажите и войниците да са много тренирали и опитни. Това не може да стане за месец или за година. Оптималният вариант е да ни ги дадат на нас. А ние да дадем нашите Т72 на Украйна.
                              Няма начин за кратко време тази техника да бъде овладяна.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X