Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Изхвърли филтъра на маслото.... ама защо?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Изхвърли филтъра на маслото.... ама защо?

    Представям си какъв мазаляк е станал на улицата...
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

    Коментар


    • #17
      От: Изхвърли филтъра на маслото.... ама защо?

      Валеше дъжд и маслото беше сравнително ново. Днес минах по улицата напът за работа и няма даже и следа. Иначе се бях запасил с четка и тува обезмаслител...
      0-

      Коментар


      • #18
        От: Изхвърли филтъра на маслото.... ама защо?

        Скапан филтър или временен проблем с маслената магистрала.Един изхвърлен филтър и два надути и спукани като балони имам в практиката на Шкода 120 ,след пълен основен ремонт на мотора.Преди това никакъв проблем от сорта на свръхмаслено налягане.След проблема ,газ за горене в маслото ,развъртане със свалени свещи ,изтакане на маслото ,ново масло ,филтър и проблема изчезна.
        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

        Коментар


        • #19
          От: Изхвърли филтъра на маслото.... ама защо?

          Закачи един манометър за маслото за собствено успокоение,остави колата да загрее с него от напълно изстинала и виж какво се случва с налягането.Другото което ми идва на акъла е да е станала грешка с резбата на филтъра,да са ти дали нещо много близко до твоята но с милиметрова резба.Но ако не ме лъже паметта тези филтри са 3/4 инчова резба и ако си от другата страна на океана шанса да ти дадат филтър с милиметрова резба ми се струва почти нулев.Най-вероятно нещо моментно е запушило предпазния клапан на помпата,а без него тя е способна да направи доста сериозно налягане.

          Коментар


          • #20
            От: Изхвърли филтъра на маслото.... ама защо?

            В Лондон съм колега, за манометъра и аз си мисля да го пробвам като имам време даже си поръчах един. В събота мисля да поразгледам стария филтър и ще има снимки ако намеря нещо.С новия за сега всичко е наред а съм минал над 70 мили.
            0-

            Коментар


            • #21
              От: Изхвърли филтъра на маслото.... ама защо?

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180217_124332-2268x3024.jpg
Прегледи:1
Размер:443.8 КБ
ID:5781266Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180217_124326-2268x3024.jpg
Прегледи:1
Размер:425.8 КБ
ID:5781267Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180217_124344-2268x3024.jpg
Прегледи:1
Размер:388.4 КБ
ID:5781268Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180217_124337-2268x3024.jpg
Прегледи:1
Размер:556.7 КБ
ID:5781269
              Ето го изпадналия филтър, честно казано не намерих нещо нередно...
              0-

              Коментар


              • #22
                От: Изхвърли филтъра на маслото.... ама защо?

                Първоначално публикуван от badboy86 Преглед на мнение
                Ето го изпадналия филтър, честно казано не намерих нещо нередно...
                Oсвен, че резбата му е двойна?

                Коментар


                • #23
                  От: Изхвърли филтъра на маслото.... ама защо?

                  Сбъркал си филтъра - взел си с М20х1,5 а на Сузукито трябва да е цолова 3/4 16 навивки в цол . Пак ще го изхвърли.
                  Фиат Купе
                  Опел Фронтера В
                  Мицубиши Паджеро Пинин

                  Коментар


                  • #24
                    От: Изхвърли филтъра на маслото.... ама защо?

                    Значи в понеделник бегом за филтер....
                    0-

                    Коментар


                    • #25
                      От: Изхвърли филтъра на маслото.... ама защо?

                      Лошото е че сега си намерих бележката и се оказа че пак макар и в друг магазин са ми дали същия модел филтър... явно им е сбъркан в системата......
                      0-

                      Коментар


                      • #26
                        От: Изхвърли филтъра на маслото.... ама защо?

                        Провери резбата на мотора,преди да сложиш новия.Да не е наранена ,завлекла от изхвърлянето .Там щуцера е от яка стомана ,но все пак.
                        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Изхвърли филтъра на маслото.... ама защо?

                          Ето няколко номерчета OC 215 по Mahle, 0 451 103 276 по Bosch и W 67/2 по MAN.На тези филтри ясно е изписано 3/4 отгоре на корпуса,както на твоя пише 20.Пък на мен ми се струваше невероятно да ти объркат филтър с милиметрова резба в страна където работят предимно с инчови.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Изхвърли филтъра на маслото.... ама защо?

                            Мерси колега ще видя още днес дали има нещо отворено, тия от халфордс са страшни късметлий че и двата пъти си сменях филтъра сам... и просто няма как да си търся правата макар да имам бележки. Чудното е че и двата пъти се нави без никакъв проблем въпреки разликите в резбата.....
                            0-

                            Коментар


                            • #29
                              От: Изхвърли филтъра на маслото.... ама защо?

                              Тя резбата е много близка
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар


                              • #30
                                От: Изхвърли филтъра на маслото.... ама защо?

                                Не може да е М20, на такава се навива 1/2 цол ако си упорит, вероятно е М26 за да е близка до 3/4 цола

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X