Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на пелетна камина !

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Избор на пелетна камина !

    Първоначално публикуван от slatanic Преглед на мнение
    Да те пратя да гледаш на едно място и талянски и разни други ако искаш?Поне са пробвани във времето.
    Пращай на лично !

    Коментар


    • #17
      От: Избор на пелетна камина !

      Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
      "Burnit" 13
      Точно на тази го дават 12 кг. бункера за пелети !

      Коментар


      • #18
        От: Избор на пелетна камина !

        Един приятел си купи Грейко Бижу, пелетна камина в началото на зимата,
        събира 45 кг пелети в бункера , с керамична японска запалка която има живот 39 000 цикъла.

        Ходих да му помагам да я качи на 3 етаж и я разгледах , много добре е измислена и кадърно направена.
        Ако не и виждаш етикета няма да предположиш че е наше производство.Редукторите използвани вътре са английски а вентилатора немски.Контролера е на Натурела Варна с цветен дисплей.

        Нямам инфо. какъв разход му прави понеже той често пътува навън и го няма сега.

        Не е най евтината на пазара но е добра.
        Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
        Място и хора към които да принадлежи ...

        Коментар


        • #19
          От: Избор на пелетна камина !

          Първоначално публикуван от Николай Колев Преглед на мнение
          Един приятел си купи Грейко Бижу, пелетна камина в началото на зимата,
          събира 45 кг пелети в бункера , с керамична японска запалка която има живот 39 000 цикъла.

          Ходих да му помагам да я качи на 3 етаж и я разгледах , много добре е измислена и кадърно направена.
          Ако не и виждаш етикета няма да предположиш че е наше производство.Редукторите използвани вътре са английски а вентилатора немски.Контролера е на Натурела Варна с цветен дисплей.

          Нямам инфо. какъв разход му прави понеже той често пътува навън и го няма сега.

          Не е най евтината на пазара но е добра.
          И мои клиенти дават добри отзиви за камината на Грейко,само мисля,че се предлагат само с една мощност.
          Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
          Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
          Враца

          Коментар


          • #20
            От: Избор на пелетна камина !

            Да само 16 киловата за сега.
            Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
            Място и хора към които да принадлежи ...

            Коментар


            • #21
              От: Избор на пелетна камина !

              Burnit е с италиански корени,та за това и залагам категорично.Това обаче само за камини ,не и за котли.
              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

              Коментар


              • #22
                От: Избор на пелетна камина !

                От 3 седмици живеем под наем (140 м2) ,където отоплението е с радиатори ,като контура се подгрява с пелетен котел 36 КВ . Съпругата ми се убеди ,че подръжката на котел е минимално и почти съм я навил за пелетна камина в нашия си апартамент. Смятам да палим камината ,когато температурите паднат под 5-6 Целзий и термопомпата загуби своята ефективност. Насочил съм се и към стенно отопление при предстоящия ремонт. Събрах инфо за много камини ,търся отзиви . Задържах внимание на един хърватски производител(Centrometal),който предлага и тесни камини .
                Някой може ли да даде съвет за разстоянието на камината от общия димоход? Срещал съм ,че трябва да бъде макс 3 мтр ....С вентилатор за изгорелите газове ,може ли да увеличи това разстояние !?
                Понеже сме и на 1ви етаж (с мнооого голяма обходна тераса ) ,има ли възможност да отведа изгорелите газове с отделен димоход .......предполагам разрешение от съседи,събрания ,мабрания ......но в нашия вход половината са си включили ширмовете и камините където ги има в грешните места. Не ща да им пална мазнотиите ......

                пс темата е много полезна .

                Коментар


                • #23
                  От: Избор на пелетна камина !

                  Ако е с нагнетателен вентилатор може да бъде и доста далече от комина, но ако е повече от 3 метра трябва да е изолиран, за да не прави конденз. А ако е на повече от 3 метра няма опасност да се запали нищо. Камините с добро КПД работят с темп. на изгорелите газове под 100 С.
                  Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                  "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                  Коментар


                  • #24
                    От: Избор на пелетна камина !

                    Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                    Ако е с нагнетателен вентилатор може да бъде и доста далече от комина, но ако е повече от 3 метра трябва да е изолиран, за да не прави конденз. А ако е на повече от 3 метра няма опасност да се запали нищо. Камините с добро КПД работят с темп. на изгорелите газове под 100 С.

                    Благодаря !

                    Коментар


                    • #25
                      От: Избор на пелетна камина !

                      Към колегата papa, ако се интересуваш от добър тесен модел камина с водна риза по-добре погледни тази Xila Idro 18 ,която братовчед ми ползва втора зима , Ние сме с конвенционален дизайн пелетна камина на Diecotec и двата варианта дават приблизителен разход от 15 до 20 кг на денонощие в зависимост от температура навън ,все пак са в различни по-площ жилища и малки разлики в топлоизолацията, и при двете има механизми за вътрешно почистване без разглабяне на досадни и прашни капаци , разбираемо и лесно за настройка английско меню.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Избор на пелетна камина !

                        И на мен ми трябва тясна пелетна камина за котелното, че самото котелно е разделено с колона на две... грейко изглеждат доста добре. Някаква идея каква мощност ми трябва за отопление на 300 квадрата, три етажа?

                        Коментар


                        • #27
                          От: Избор на пелетна камина !

                          Това си е за котел,а стигне ли.се до котел най-добре е комбиниран,според мене.Аз поне така направих.Пелетна камина те ограничава до едно гориво ,а на добър комбиниран освен пелетна горелка ,можеш нафтова,газова,плюс всички видове твърдо ториво в краен случай.Една камина е около 2000лв. към 16-18 КWриза,а котел Бош 27kw е 3600,но има и по-малки.Също така има и по евтини и също така ефективни комбинирани котли на по ниска цена,например "Bisolit combi saver".Въпрос на решение и виждане.
                          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Избор на пелетна камина !

                            Първоначално публикуван от Viktor Kirilov Преглед на мнение
                            Към колегата papa, ако се интересуваш от добър тесен модел камина с водна риза по-добре погледни тази Xila Idro 18 ,която братовчед ми ползва втора зима , Ние сме с конвенционален дизайн пелетна камина на Diecotec и двата варианта дават приблизителен разход от 15 до 20 кг на денонощие в зависимост от температура навън ,все пак са в различни по-площ жилища и малки разлики в топлоизолацията, и при двете има механизми за вътрешно почистване без разглабяне на досадни и прашни капаци , разбираемо и лесно за настройка английско меню.
                            Ние ползваме камина Диекотек Аляска и сме пробвали десетки видове пелети , понеже няма къде да ги складираме и купуваме от различни места, някои правят доста повече пепел от други , но сякаш това не повлиява на работата на каминката по никакъв начин , чистим я през два три дена ,но при хубави пелети се стига и до 5 дни, Въпроса към колегата е дали може да и се постави термостат за контрол през интернет на модела Диекотек Аляска 25 киловата ,на моменти би влязло в употреба

                            Коментар


                            • #29
                              Колеги вече втори път ми се пали бункера с пелети, връща огъня по тръбата където падат пелетите. Става въпрос за пелетна печка Артел Петит 6 кв., аз лично приключих с тоя вид отопление, щото трети път може да нямам късмет с пожарогасенето.

                              Коментар


                              • #30
                                Може би има нужда от чистене на камината и/ или комина. Може да се получава от работещ аспиратор и липса на достатъчен приток на свеж въздух в помещението и по тая причина да връща пламък по шнека....

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X