Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да разбера какво ми изпива батерията на телефона

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как да разбера какво ми изпива батерията на телефона

    Колеги,

    от две седмици телефонът ми - android 6.0 - започна да се държи нервно - от време на време се чува някакво пингване като, че ли регистрира нещо - нов wifi, нов блутуут, нещо такова... Явно върти някаква задача, която изпива батерията бързо. Едно по едно изключих всички wireless приложения, дори го вкарах в самолетен режим - телефонът продължава да си писка в произволен режим. Иначе всичко му работи, не прекъсва, просто се чува пингването.

    Има ли начин да разбера кое това жадно приложение, без да рестартирам телефона до фабрични настройки?

    Всичко добро

    Т
    Good guys drive Land Rovers!

  • #2
    От: Как да разбера какво ми изпива батерията на телефона

    Виж в настройките на батерията - има списък с 10-те най-харчещи или нещо такова

    Коментар


    • #3
      От: Как да разбера какво ми изпива батерията на телефона

      Имах подобен проблем с Леновото миналата седмица - не издаваще описаните звуци, но нещо му "ядеше" батерията необичайно бързо. Изключвах го и го рестартирах няколко пъти, от мързел да се разтърся за конкретния причинител, но проблема остана. При проверката в настройките на кое приложение, колко процента е използвало от батерията и колко време е работило проблема лъсна - по някакъв начин се беше включила опцията за сканиране за wi-fi мрежи дори при изключено wi-fi.
      Прегледай кое приложение колко е използвало от батерията и трябва да си проличи.

      Keep the shiny side up, all four on the floor and with any luck I will see you on the trail!
      Daihatsu Feroza F300 1.6 16V

      Коментар


      • #4
        От: Как да разбера какво ми изпива батерията на телефона

        Или гугъл хром се е ъпдейтнал.Докато източат всичко, ще е така. Виж какво върви на фонов режим от тях, и го изключи.

        Коментар


        • #5
          От: Как да разбера какво ми изпива батерията на телефона

          Лошото е, че 'мяучи' като загубено коте, когато му скимне.

          Проверих и 10те най-жадни приложения - без ефект. Но телефонът си работи на 100%, даже с него пиша този пост, само дето се жалва през неопределено време.

          Явно ще ходим на factory reset.

          Благодаря за съветите.

          Т.
          Good guys drive Land Rovers!

          Коментар


          • #6
            От: Как да разбера какво ми изпива батерията на телефона

            Не бързай с факторито. Изтегли един аваст, 1м е безплатен, има хубав сканер за battery drainers .Отделно, виж и ТУК

            Коментар


            • #7
              От: Как да разбера какво ми изпива батерията на телефона

              възможни причини:

              1. възраст на телефона
              2. локация, постоянно включена
              3. wi-fi постоянно включено
              4. нотификации от приложения
              5. инсталирано приложение което точи на заден план
              6. вирус
              7. блутут, постоянно включен

              Възможни подобрения на състоянието:

              1. рестарт на телефона
              2. калибриране на батерията
              3. триене на ненужни приложения
              4. проверка чрез приложение както е споменал колегата
              5. фактори резет
              6. смяна на батерия
              WH GRAND CHEROKEE HEMI 5.7 LIMITED

              Коментар


              • #8
                От: Как да разбера какво ми изпива батерията на телефона

                Фактори ресет и тем подобни, хич не ги харесвам, преди да се установи на 80% откъде идва точенето. Като го ресетнеш, и после го ъпдейтнеш(защото той мрънка постоянно) пак до същото ниво, нищо няма да оправиш.Е, ще си загубиш времето и някоя друга информация, евентуално...

                Коментар


                • #9
                  От: Как да разбера какво ми изпива батерията на телефона

                  Има начини всяко приложения да се провери какви права има - примерно да активира БТ, Мрежа, да чете сторидж, да активира микрофон, камера и т.н.

                  Аз лично оставям права за камера на 1-2 приложения, соридж няколко, микрофон 1-2 приложения и на нищо НЕ разрешавам локацията.

                  Идеята е да СЕ ЗАБРАНИ всичко и после едно по едно на няколко приложения да се разреши точно и само това което е минимално нужно за работата им.

                  Правилно имаше съвет по-горе за инсталиране на АВ и файъруол така ще се филтрират и вградените приложения които често са невъзможни за ограничаване и спиране.

                  Друго което аз правя е или деинсталирам или блокирам/забранявам да стартиране на приложения кати новини, туитър, ФБу и други такива вградени лайна.

                  Препоръчителено е преди да се почне с експерименти и действия да се направи ПЪЛЕН БАКЪП на телефона.
                  Бъдете живи и здрави!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Как да разбера какво ми изпива батерията на телефона

                    Това ми е осново комуникационно средство. Мейли, банки, облаци, GPS, фитнеси... Всичко е вътре... Рамта е 4GB, другата е 64 GB. Осем ядра мелят на 2GHz и е на 11 месеца... Почти не си спомням да е забивал.

                    И започна да мяучи от две-три седмици. Като не мрънка, стига края на деня с 65-70%, но като се размрънка едва стига до 17:00.

                    Сложих avast, но едва ли ще му издържа нахалството да си набута цялото семейство в телефона срещу $15 на година.

                    Вируси нямаме (така поне казва avast). Не виждам някакви странни жадни приложения. Не изключвам и уморена батерия, но като не мяучи, изкарва доволно много.

                    И зарядното е расово... Даже кабела е спешъл, с феритни пръстени...

                    Всичко си е по норматив.

                    Ще започна да деинсталирам едно след друго приложенията докато хвана котето...

                    Т
                    Good guys drive Land Rovers!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Как да разбера какво ми изпива батерията на телефона

                      Недей почва с деинсталацията.

                      След всяко обновяване на ОС и понякога приложенията правата и настройките(масово) с връщат към фабрични настройки или настройки по подразбиране.

                      Просто провери правата и настройките на приложенията и ОС, там е ключа според мен, а и имаше един начин да настроиш режим на пестене на енергия,просто го настрой да се активира при 65-70% примерно похарчени тогава ще изкараш доста повече защото Андорида яко реже приложенията.



                      Първоначално публикуван от Turbozmej Преглед на мнение
                      Това ми е осново комуникационно средство. Мейли, банки, облаци, GPS, фитнеси... Всичко е вътре... Рамта е 4GB, другата е 64 GB. Осем ядра мелят на 2GHz и е на 11 месеца... Почти не си спомням да е забивал.

                      И започна да мяучи от две-три седмици. Като не мрънка, стига края на деня с 65-70%, но като се размрънка едва стига до 17:00.

                      Сложих avast, но едва ли ще му издържа нахалството да си набута цялото семейство в телефона срещу $15 на година.

                      Вируси нямаме (така поне казва avast). Не виждам някакви странни жадни приложения. Не изключвам и уморена батерия, но като не мяучи, изкарва доволно много.

                      И зарядното е расово... Даже кабела е спешъл, с феритни пръстени...

                      Всичко си е по норматив.

                      Ще започна да деинсталирам едно след друго приложенията докато хвана котето...

                      Т
                      Бъдете живи и здрави!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Как да разбера какво ми изпива батерията на телефона

                        Преди да шаманстваш със софтуера трябва да се убедиш че батерията ти е добра.
                        По принцип батериите държат около 2 години. 11 месеца са си почти една година
                        И ако се е случила да е направена в петък може вече да и е минал срока.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Как да разбера какво ми изпива батерията на телефона

                          https://www.blitz.bg/lyubopitno/nauk...ews579120.html
                          Suzuki Samurai SJ413 1.3i 2000
                          Toyota Corolla E12 1.4 VVT-i 2006

                          Коментар


                          • #14
                            От: Как да разбера какво ми изпива батерията на телефона

                            Какво значи да мяучи? Нотификация на нещо излиза ли?

                            Дай малко инфо за тва мяучене
                            WH GRAND CHEROKEE HEMI 5.7 LIMITED

                            Коментар


                            • #15
                              От: Как да разбера какво ми изпива батерията на телефона

                              Колеги, Хванах котето!

                              Казва се Software update! Когато излезе от нищото и започне да мяучи - пие почти 20% от батерията.

                              Какво да го правя - при положение, че е системно приложение? И да го спра, то се събужда, явно се опитва да си вземе последната порция update, но нещо не става и така постоянно.

                              Май само с factory ресет ще се оправи - предполагам, че ще си вземе последния update и ще миряса?

                              Что делать?

                              Т.
                              Good guys drive Land Rovers!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X