Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Маркуч за охладител на автоматика - от къде в България

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Маркуч за охладител на автоматика - от къде в България

    Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
    Нема да мръдне.Колко мислиш е налягането в охладителя?
    Няма налягане.Обаче хич не му попречи на около -5 градуса при студен старт да изплюва маркуча пред нас и да стигна на 500м по надолу със 7 литра по-малко масло в скоростите.
    Сега съм с две скобки на същият този маркуч и проблеми няма ама не се знае знае ли се.
    И тъй като мога и имам с какво да си заваря медни тръби и да си направя конусите хич и не ми е проблем да направя всичко на читава сглобка и тръби.
    Отделно,че тоя кулер дето е в радиатора не ме кефи като идея.Той всъщност е добре замислен тъй като първоначално един вид загрява маслото при студен старт и след това го държи в приблизително добра температура спрямо температурата на водата в радиатора,но ако наистина искаш да охлаждаш си трябва отделен външен кулер.
    Е и термостат е хубаво да има,ама да не се отплесваме.Преди време бях решил да правя за един приятел фреоново охлаждане на бегачката след като видях такова направено в мерцедес макларън слр,но поради допълнителното тегло което щеше да коства запазването на климатичните компоненти в коша и неясният резултат при атмосферен двигател се отказахме.
    Как и да е отплеснах се.
    Няма страшно в умирачката...
    Страшното е да си жив!...

    Коментар


    • #17
      От: Маркуч за охладител на автоматика - от къде в България

      Навсякъде, където работят с хидравлики могат да ти го направят... Във Варна знам местата - поръчвал съм промишлени количества подобен тип маслени и газови маркучи за много по-високи налягания, като някои от тях - с доста голям диаметър - винаги се справяха прекрасно. Доста по-евтино ставаше ако им закараш стария маркуч - използват фитингите от него...
      Ако искаш изцяло нов - отнема време и пари стругар или фрезист да направи нови фитинги..
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • #18
        От: Маркуч за охладител на автоматика - от къде в България

        Фитинги е много силно казано за начина по който са сглобени нещата при мен. Изглеждат така:

        https://www.youtube.com/watch?v=-FZSnr-oh6E

        Доста съм сигурен че тая сглобка няма да имат с какво да я повторят и ще трябва да се преработва стоманената тръба за друг фитинг. Това вече дали ще стане успешно не знам и затова се мъча да реша проблема по друг начин.

        Коментар


        • #19
          От: Маркуч за охладител на автоматика - от къде в България

          Споко. Могат да ти направят всичко. Отиваш с маркуча за мостра и си тръгваш с нов.
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #20
            От: Маркуч за охладител на автоматика - от къде в България

            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
            Споко. Могат да ти направят всичко. Отиваш с маркуча за мостра и си тръгваш с нов.
            +1 .Най-вероятно тефлонов на 250 градуса , ще сложат .

            Коментар


            • #21
              От: Маркуч за охладител на автоматика - от къде в България

              Първоначално публикуван от gy6ter Преглед на мнение
              +1 .Най-вероятно тефлонов на 250 градуса , ще сложат .
              За квото си плати, може и гумен на 90
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X