Обява

Свий
Няма добавени обяви.

спитачни апарати

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • спитачни апарати

    Привет,
    докато е студено навън се заех с подготовка на мотора за новия сезон. Задържаха ми предните сипрачки и бяха изяли старите дискове (преди да стане моя собственост), купих нови дискове и нови накладки, но раздвижването на апаратите не проработи и продължиха да задържат. Свалих апаратите и след мъчително разглабяне повечето (6 броя) буталца изглеждат така
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1295.JPG
Прегледи:1
Размер:274.8 КБ
ID:6142390
    абстрахирамсе се от прахта и гледаме язвите и факта че покритието на буталата е паднало. От тука следват два пътя, закупуване на нови (около 50лв едното, а намен ми трбват 3)
    или възстановяване на тези. В ръководостовото дават гранични размери и буталата са над тях, мога да ги полирам, но ще падне покритието.

    Дайте идеи които не включват купуването на нови

    п.с.
    доста се чудех къде да публикувам, надявам се да съм уцелил правилния под фроум

  • #2
    От: спитачни апарати

    Купи ремонтен комплект (всички уплътнения, включително на болтовете) за апаратите, полирай буталата и почисти апаратите (каналите). Не ми се вярва да имаш проблеми. Ремонтен комплект от Ибей примерно ( на Настев не ми харесаха нещо).
    Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

    тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

    Коментар


    • #3
      От: спитачни апарати

      С почистване , полиране и смяна на уплътнения ще стане , и най-вероятно няма да има проблеми , но само ако монтира старите накладки и старите дискове. С новите накладки и дискове , ще се измести работната повърхност на буталата , и ако е в зоната на язвите , рано или късно ще се появи проблем. Затова най-добре първо провери колко навътре потъват буталата с нови накладки и диск , ако язвите остават извън уплътненията , няма да имаш проблем. Но след като са задържали , не са се връщали буталата , по-вероятно е да имаш проблем. В Горубляне има фирма която предлага рециклиране на спирачни апарати с оригинални части , може да ги питаш за ремонт.
      В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

      Коментар


      • #4
        От: спитачни апарати

        Най-вероятно са били износени И накладките, И дисковете. Та не е лошо да се види де. Лично аз смених всичко, ама всеки си преценява.
        Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

        тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

        Коментар


        • #5
          От: спитачни апарати

          това за новите болтове го пише и в ръководството. Посещавал съм хората от грубляне, много учтиви бяха, но казаха че повече с камоно се занмават. Но ако им донеса спирачките и ремонтен комплект, щели да ми го сложат. Надавам се да се справя и сам (няма да са ми първите спирачки) на стария мотор Ямаха просто смених и буталата, но там ги имаше в българия и не струваха кола с пари.

          Е в крайна сметка май ще минавам на нови бутала, ще видя дали има и нови болтове, че там дето пазарих ремонтния комплект нямаше

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X