Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пътни такси и начини за плащане във Франция

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Пътни такси и начини за плащане във Франция

    Планирам за лятото пътуване с лек автомобил във Франция и искам да проуча платените пътища и начините за плащане . Карал съм камион като втори шофьор за около два месеца и бяхме с машинка и не съм обръщал никакво внимание какво и как се случва с леките автомобили . Разгледах ВиаМишелин и вече имам представа кои са платените и какво долу-горе ще ми коства . Интересувам се обаче от това как реално работи системата и какви са евентуалните подводни камъни . Предпочитам да плащам с дебитна или кредитна карта , обаче с коя е за предпочитане . Имали опция за плащане в брой . Всички съвети и препоръки ще ми бъдат от полза за да не изпадам в неприятна ситуация . Отделно че никой няма да ползва френски език и като първо пътуване след около 6 години , има много забравени и още повече неясни неща . Предполагам че темата ще бъде полезна и за други пътуващи в тази посока .
    По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

  • #2
    От: Пътни такси и начини за плащане във Франция

    Схема на платените пътища и пътните такси .

    http://www.vinetki.eu/images/france/...arifs-2012.pdfFrance-road-tax-toll-ASFA-Tarifs-2012.pdf
    По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

    Коментар


    • #3
      От: Пътни такси и начини за плащане във Франция

      Много е важно да имаш дебитна карта!Там кешовица почти не използват.Дори по автоматите за плащане почти нямат за банкноти.Магистралите си ги смятай 8-10 евро за 100км.Има пътища които им викат националки и са безплатни.
      Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

      Коментар


      • #4
        От: Пътни такси и начини за плащане във Франция

        Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
        Много е важно да имаш дебитна карта!Там кешовица почти не използват.Дори по автоматите за плащане почти нямат за банкноти.Магистралите си ги смятай 8-10 евро за 100км.Има пътища които им викат националки и са безплатни.
        Благодаря колега ! Направление ми е това :
        https://www.google.com/maps/dir/Vale...21438?hl=en-US

        и има две такси 19,60 Е+ 14,10 Е = 33,70 Е и е за около 420 км по платени пътища . Явно не съм запомнил или разбрал правилно че таксите са около 5 евро на 100 км . По националките се пътува през много населени места и доста по-бавно . Иначе е въпрос на време и желание на пътуващите .
        По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

        Коментар


        • #5
          От: Пътни такси и начини за плащане във Франция

          Тук намерих и сайта на пътната им агенция с калкулатор : http://www.autoroutes.fr/fr/les-principaux-tarifs.htm

          С камиона най-дебелият съм го ял на околомръсното на Париж и сега като гледам пътя ми ще минава пак през него . С радост ще посрещна съвети за заобикаляне на този ад или направо за нов маршрут от Кьолн до Saint-Front-sur-Lemance, Nouvelle-Aquitaine, Frankreich
          Последно редактирано от alexalex69; 11-02-18, 12:23.
          По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

          Коментар


          • #6
            От: Пътни такси и начини за плащане във Франция

            Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
            Планирам за лятото пътуване с лек автомобил във Франция и искам да проуча платените пътища и начините за плащане . Карал съм камион като втори шофьор за около два месеца и бяхме с машинка и не съм обръщал никакво внимание какво и как се случва с леките автомобили . Разгледах ВиаМишелин и вече имам представа кои са платените и какво долу-горе ще ми коства . Интересувам се обаче от това как реално работи системата и какви са евентуалните подводни камъни . Предпочитам да плащам с дебитна или кредитна карта , обаче с коя е за предпочитане . Имали опция за плащане в брой . Всички съвети и препоръки ще ми бъдат от полза за да не изпадам в неприятна ситуация . Отделно че никой няма да ползва френски език и като първо пътуване след около 6 години , има много забравени и още повече неясни неща . Предполагам че темата ще бъде полезна и за други пътуващи в тази посока .
            На входа на платен участък се взима талон и на изход се плаща. Възможностите са в брой, с карта или с абонамент. От началото на 2018 са въведени "еко" плакети за някои градове.
            It is easier to fool people than to convince them they have been fooled.
            Mark Twain
            https://www.flickr.com/people/195891565@N06/

            Коментар


            • #7
              От: Пътни такси и начини за плащане във Франция

              Кажи къде отиваш, да ти кажа откъде да минеш без да плащаш магистрали. Националите във Франция са много добри, имат и доста безплатни магистрали ограничени на 110.
              Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

              0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

              Коментар


              • #8
                От: Пътни такси и начини за плащане във Франция

                Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
                Тук намерих и сайта на пътната им агенция с калкулатор : http://www.autoroutes.fr/fr/les-principaux-tarifs.htm

                С камиона най-дебелият съм го ял на околомръсното на Париж и сега като гледам пътя ми ще минава пак през него . С радост ще посрещна съвети за заобикаляне на този ад или направо за нов маршрут от Кьолн до Saint-Front-sur-Lemance, Nouvelle-Aquitaine, Frankreich
                Ето това е моят маршрут и благодаря за включването .
                По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                Коментар


                • #9
                  От: Пътни такси и начини за плащане във Франция

                  Колега въобще не разбирам за какво искаш да минаваш през Кьон при полужение,че твоята цел е най грубо казано е между Бордо и Толуза.
                  Не съм сигурен ама аз виждам пътя така Бг-Белград-Загреб-Италия-Франция и от там вече националки успоредни на Ривиеата и т.н може и аз да греша или да не съм разбрал нещо правилно.
                  Мартин Димитров
                  УАЗ

                  Коментар


                  • #10
                    От: Пътни такси и начини за плащане във Франция

                    Първоначално публикуван от xarsi Преглед на мнение
                    Колега въобще не разбирам за какво искаш да минаваш през Кьон при полужение,че твоята цел е най грубо казано е между Бордо и Толуза.
                    Не съм сигурен ама аз виждам пътя така Бг-Белград-Загреб-Италия-Франция и от там вече националки успоредни на Ривиеата и т.н може и аз да греша или да не съм разбрал нещо правилно.
                    Защото тук живея .
                    По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Пътни такси и начини за плащане във Франция

                      Както се казва Entschuldigung.
                      Добреее тогава втори опит -Koeln-Darmstadt-Mulhouse-Besancon-Beaune-Clermont ferrand- и от там крайната цел.Като в Франция по алтернативни националки.
                      Като влезеш през Mulhouse забравяш за Париж и т.н
                      Мартин Димитров
                      УАЗ

                      Коментар


                      • #12
                        От: Пътни такси и начини за плащане във Франция

                        Първоначално публикуван от xarsi Преглед на мнение
                        Както се казва Entschuldigung.
                        Добреее тогава втори опит -Koeln-Darmstadt-Mulhouse-Besancon-Beaune-Clermont ferrand- и от там крайната цел.Като в Франция по алтернативни националки.
                        Като влезеш през Mulhouse забравяш за Париж и т.н
                        Извинявам се ако съм подвел някого . Нямам причина да избягвам платени пътища и сума от около 35 евро не ми е голяма . Обаче в твоят вариянт имам около 180 км и два часа повече от нормалният път през Париж . Понеже ще минавам в събота и ще бъде почивен ден си мисля че ако успея да мина преди 6 часа сутринта ще мина метър . Знам че имам достатъчно време до пътуването , но искам всичко да бъде подготвено по-рано .
                        По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Пътни такси и начини за плащане във Франция

                          Е то може да загубиш и повече от два часа в задръстване.Миналата година попаднах на някъкво организирано клоездене в италянските алпи и си беше мъка със загуба на време ама шанс.
                          Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                          Коментар


                          • #14
                            От: Пътни такси и начини за плащане във Франция

                            Щом си решил да плащаш магистрали, по-лесно няма. Можеш да плащаш с карта или в брой. Не съм попадал на място дето да не приемат банкноти и монети. На пунктовете за плащане има означения - къде се плаща с карти и къде в брой; къде има служител и къде само машина, гледай отдалече и се пристрой навреме там където трябва! През Париж съм минавал няколко пъти и само веднъж попаднах в задръстване, ама беше пиков час. Не го мисли толкова, палиш и тръгваш, пътища много, важното е да държиш посоката. През лятото в края на седмицата магистралите във Франция са МНОГО натоварени, за сметка на това пък по националите няма никой, така че ти избирай! Като спираш да спиш, ако е около някой град, прави го след като го подминеш, че сутринта няма да можеш да се измъкнеш от задръстванията. Хотели на по-ниски цени има в промишлените зони, веригите са няколко и обикновено има от всяка по един.
                            Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                            0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                            Коментар


                            • #15
                              От: Пътни такси и начини за плащане във Франция

                              Аз във Франция съм попадал на бензиностанции с автомат без банкноти а само за карти!
                              Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X